0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Yabani%20Nar%20Ekşisi
Organik Yabani Nar Ekşisi
Ürün Kodu : 588
144.33 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
ML
110ml


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Gıcık Nar Ekşisi – Organic Pomegranate Syrup

Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Nar Meyvesinden  Soğuk Sıkım işlemi ile elde edilmiş, geleneksel yöntemlerle odun ateşinde  katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Soğuk Sıkım  yöntemi ile içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


Nar Ekşisi Nedir?

Nar, ekşisi ve tatlısı olabilen, çok severek tüketilen, taneli bir meyve türüdür. Nar ne şekilde tüketilirse tüketilsin içeriğindeki vitaminlerden faydalanmak mümkündür. Nar tüketebilmenin bir alternatifi de nar ekşisidir. Meyve, çekirdeğinden tanesine, kabuklarından suyuna kadar birçok rahatsızlık için idealdir. Vücudu hastalıklara karşı koruyan, bağışıklık sistemini güçlendirici bir görev üstlenen nar, doğal şekilde işlenmişse nar ekşisi olarak da tüketilebilir.

Bol miktarda C vitamini, demir, potasyum içerdiği için bağışıklık sistemi için ideal yapıdadır. İsmi Kuran-ı Kerim'de de geçen narın cennet meyvesi olarak kabul edildiği de biliniyor. Günlük bir adet nar tüketmek sizin için yeterli olacaktır ama nar sevmiyorsanız, temizleyip yemek zahmetli geliyorsa yapılabilecek en iyi şey nar ekşisi tüketmektedir.

Yabani Gıcık Nar Ekşisi Nedir?

Ormanlık ve Dağlardan topladığımız, yabani aşısız saf narlardan yaptığımız ekşimiz, tamamen geleneksel yöntemlerle elde edilir. Bu üründe kullanılan narlar yabani (deli) narlardır.  Sağlık amaçlı kullanmak için bundan daha ideal bir ürün olamaz...Salatalarınıza süper lezzet katacak, hiç bir katkı maddesi içermeyen tamamen kendiliğinden var olan ,, muhteşem bir lezzet...Nar ekşimizi tadınca daha önce hiç nar ekşisi tatmamışım diyeceğinize eminiz.

Nar Ekşisinin Besin Değeri Nedir?

Eğer bu muhteşem tadı tüketmeyi seviyorsanız, mutlaka nar ekşisinin besin değeri hakkında da bilgi sahibi olmanız gerekir. Nar ekşisinin en ön plana çıkan içeriği karbonhidrattır. Yine bol protein kaynağı olarak ta binmektedir. 100 gram nar ekşisinde 300 kcal kalori mevcuttur.

NAR EKŞİSİ HANGİ VİTAMİN DEĞERLERİNİ İÇERİR?

Türk mutfağındaki yeri önemli olan soslardan bir tanesi nar ekşisidir. Nar ekşisinin içerisinde bulunan vitaminler şunlardır: C vitamini E vitamini K vitamini

NAR EKŞİSİ NE KADAR TÜKETİLİR?

Nar ekşisinin ne kadar tüketilmesi gerektiği kişiye göre değişmektedir. Nar ekşisi tüketimi normal bir bireyde günlük 2 yemek kaşığını geçmeyecek şekilde olmalıdır. Fakat burada önemli olan husus nar ekşisinin %100 nar ile yapılması ve içerisinde herhangi bir şeker ya da katkı maddesinin bulunmuyor olmasıdır.
Besin Değerleri


100 gr1 Yarım
Karbonhidrat (g)18.714.96
Protein (g)1.671.34
Yağ (g)1.170.94
Lif (g)43.2
Kolesterol (mg)00
Sodyum (mg)32.4
Potasyum (mg)236188.8

100 gr1 Yarım
Kalsiyum (mg)108
Vitamin A (iu)75.6
Vitamin C (mg)10.28.16
Demir0.30.24


Narın 100 gramında 83 kalori bulunmaktadır. 1 çorba kaşığı ( 15 gr ) nar 20 kaloridir. Narın 100 gramı 18.7 gram karbonhidrat, 1.67 gram protein, 1.17 gram yağ, 4 gram lif içermektedir.


Kınagiller familyasına ait bir meyve olan nar, içeriğinde yüzlerce çekirdekten oluşmuş küçük kırmızı ya da pembe meyveciklerden oluşuyor. Genellikle ekşi bir tada sahip olan bu meyvenin tatlı lezzete sahip çeşitleri de bulunuyor. Kendine özgü bir şekle sahip olan nar, çiçek şeklinde sapı olan elmayı andırıyor. Kalın ve yenmeyen bir kabuğa sahip olan narın içindeki yüzlerce yenilebilir tohum taneciklerine aril adı veriliyor.

Besin değeri bakımından incelediğimizde 100 gram narın yaklaşık 83 kalori olduğunu ve 1.7 gram protein, 19 gram karbonhidrat, 4 gram lif içerdiğini görüyoruz. Ayrıca sodyum, potasyum, kalsiyum, magnezyum, C vitamini, K vitamini ve folik asit açısından zengin olan nar bioaktif bileşenlerin de iyi bir kaynağı. Bunlara ek olarak narın içerisinde güçlü tıbbi özelliklere sahip punicalagin ve punisik asit adında iki önemli bileşen bulunuyor. Punicalagin hem meyvenin kendisinde hem de kabuğunda yer alan oldukça güçlü bir antioksidan, punisik asitse nar çekirdeğinde bulunan ana yağ asidi. Bu iki önemli bileşen sağlık üzerinde oldukça önemli rol oynuyor.


Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Alerjen Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 


Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
yabaninarekşisinasılkullanılırorganikyabaninarekşisinarekşisihangihastalığaiyigelirnarekşisisuyuneişeyararyabaninarekşisifaydalarıorganikyabaninarekşisikatkısızgelenekselyöntem
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.