0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Koruk%20Ekşisi
Organik Koruk Ekşisi
Ürün Kodu : 586
117.70 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
ML
110ml


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Koruk Ekşisi – Organic Grape Syrup

Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Olgunlaşmamış Üzüm Salkımlarından Soğuk Sıkım işlemi ile elde edilmiş, geleneksel yöntemlerle odun ateşinde  katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Soğuk Sıkım  yöntemi ile içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Koruk Nedir?

Ham olgunlaşmamış üzümlere halk arasında koruk meyvesi de denir. Olgunlaşmamış koruk üzümü ezilerek suyu çıkartılır, çıkan asitik meyve suyu ekşiliği ile alternatif bir tat sunar. Tamamen doğal olan bu su, ham haliyle şişelenerek saklanır. Yemeklerde ve salatalarda sıklıkla yer alan koruk suyunun yerine ekşi tat alarak  kullanılabilir. Anadolu’da kültürel gelenekte koruk kullanımı hala devam etmektedir. Koruk üzümü özellikle Ege mutfağında önemli yere sahiptir.

Koruk Suyunun Kalorisi ve Besin Değeri Nedir?

Miktar (g): 100.Kalori (kcal): 66.Yağ (g): 0.4.Karbonhidrat (g): 17.Protein (g): 0.6.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Koruk suyu Nasıl ve Nerede  kullanılır?

Sirke ve limon gibi asitli bir ürün olan koruk, yemeklerde keskinlik vermek ve ekşilik katmak için tercih edilmektedir. Bu özel içeriğin kullanımı çok eski dönemlere uzanır. Eski ve usta şeflerin oluşturduğu reçetelerde tavuk yemeklerinde, çorbalarda hatta tatlılarda bile yer almaktadır. Koruk suyu sadece şerbet yapımında kullanılmıyor. Ayrıca dolma, bamya ya da salata gibi yemeklerde de ekşilik vermek için kullanılıyor. Tavuk, mantar ve balık yemekleri için hazırlanan kremalı soslara çok yakışır. Meyve suyu olarak tüketilebilir. 

Koruk Şerbeti Tarifi Nasıl Yapılır?

Eminiz Koruk şerbetini denediğinizde sofralarınızdan eksik etmeyeceksiniz. İşte yaz sıcaklarında özellikle de Ramazan sofralarına çok yakışan koruk şerbeti tarifi:

Malzemeler:

• 1 Çay bardağı koruk Ekşisi suyu

• 4 su bardağı su

• 1 çay bardağı toz şeker.

Su ve şekeri derin bir kabın içerisinde şeker eriyinceye karıştırın. Süzmüş olduğunuz koruk suyunu ilave edin ve biraz daha karıştırın. Soğuması için buzdolabında bekletin ve işte koruk şerbeti hazır! Afiyet olsun.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için [email protected]  'a mail atabilirsiniz.

Alerjen Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
korukekşisinasılyapılırkoruksuyukoruksuyunasılyapılırkoruknedirkorukekşisikorukfaydalarıkorukşerbetikorukturşusukorukekşisinasılyapılırkoruksuyufaydalarıkoruksuyunedirkoruksuyunasılsaklanırgelenekselyöntem
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.