0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi

H İ K A Y E M İ Z

    2003'te doğadan şifa aramakla başlayan hikayemiz ;organik yaşam ürünlerini üretmek, işlemek ve tüm insanlığa ulaşılır hale getirmek, gelecek nesillerimize temiz, güvenilir ve organik gıdalar ile kaliteli bir yaşam sunmak  için tüm ANADOLU topraklarında  yetişen ve var olan tıbbi aromatik ,endemik bitkiler ,genetiği korunmuş ata tohumu  üzerine bilimsel araştırmalar, bölgesel ürün gamı tespitlerle , bulduğumuz arşivlediğimiz bu ata  tohumlarından her yıl deneme ekilişleri yapmakla ve somut ürün gamı oluşturarak , umuda yolculuğumuz başladı.

   Bunlardan en önemlisi KONYA ÇATALHÖYÜK kazılarında bulunan 9 bin yıllık  KIZIL KAVUZLU BUĞDAY (DİNKEL SPELT) 'dır.

   2004'te Konya Organik Tarım Kümeleme derneğini kurarak tüm bu bilgi birikimlerimizi çiftçi kardeşlerimizle paylaşıp Organik Sertifikalı ürünleri ektiriyor, üretiyoruz. Bu bağlamda yaklaşık 115 Organik Üretim yapan çiftçi dostumuzla umuda yolculuğumuza devam ediyor ve her geçen gün yeni çiftçi dostlarımızın katılımlarıyla büyüyoruz.

   2008'de Geçiş1-Geçiş2-Geçiş3 sertifikasyonlarını tamamladığımız 42.000m2 alanda  Organik Sertifikalı Ata tohumu, endemik ve tıbbi aromatik bitkiler üzerine mütevazi bir bahçe kurup elde ettiğimiz tecrübe ve birikimlerle somut, kararlı ürün çeşitliliğimizi  Ata tohumlarıyla  organik sertifikalı olarak ekmeye, yetiştirmeye, üretmeye başladık. Tüm ürünlerimiz ekilişinden hasadına, depolanmasından paketlenmesine kadar ;ziraat mühendislerimiz, Tarım bakanlığı ,sertifikasyon firması ve gıda mühendislerimiz tarafından sürekli denetlenmektedir. 

   2017'de artan taleplere karşılık  çiftlik ve ekim kapasitelerini 100.000 m2 artırarak ekilişlerimize devam etik. Gün geçtikçe ekiliş kapasitemize yenilerini eklemekteyiz ve kırsal  dağlık bölgelerdeki köylerde atıl, bakir el değmemiş toprakları çiftçilerimizin ekmesi için teşvik ediyor bu bağlamda yaklaşık 38 çiftçimizin eğitim ve ekilişlerini üslenerek dağ ve kırsal bölge köy halkına destek olmaktayız. "Küçük Köy Büyük Umutlar" adı altında başlattığımız projemizle gün geçtikçe kırsal bölge köylerimizden yeni çiftçi dostlarımızı beraberliğimize katmaktayız.

  Sağlığın ve şifanın kaynağı; ürünün toprağından, atalık tohumundan, suyundan, havasından, bakımından, katkısız ve kalıntısız saf temiz gıdalar  Organik sertifikası olan gıdalarda mevcuttur. işte Anadolu topraklarından  elde ettiğimiz, ürettiğimiz, organik sertifikalı bu ürünler, diğer doğal ürünlere göre daha lezzetli ve besin değerleri yüksek ürünlerdir. Organik besinlerle beslenen bilinçli kişiler hastalıklara karşı doğal bir korunma kalkanı geliştirilmiş olurlar. Özellikle kanser ve diğer birçok hastalıktan kendilerini koruyarak sağlıklı yaşarlar. Doğal gıdalarda tarımsal ilaç vb. zirai gübreler mevcuttur, Organik ürünlerde hiçbir tarımsal ilaç ve zirai gübre kullanılmaz.

  20 yıllık Tecrübe ve Bilgi birikimimizle yoğrulan 550 Çeşit Organik Yaşam Ürünlerimizi tüketicilerimizle buluşturmaktayız.


ANADOLUNUN ÖZÜ ;Ülkemiz 7 bölgesi 4 mevsimi milyonlarca bitki, sebze ve meyve cennetidir. Anadolu'da yetişen endemik,tıbbi aromatik bitkiler ve ata tohumlarımız, insanlığa yüzyıllardır şifa kaynağı olmuştur .Gurme eşsiz lezzetlerin ana vatanı  Anadolu'dur. Bu bağlamda Firma ismimiz Anadolu'nun özü yani Anadolu'da yetişen var olan tüm bitki ve gıdalardan süzülüp gelen, Anadolu'nun kokusunu taşıyan ve barından lezzetlerin saf, temiz ,şifa ,sağlık kaynağı anlamını taşımaktadır.

 ANADOLUNUN ÖZÜ,Ata tohumlarımıza sahip çıkarak;  temiz ürünleri üretmek, işlemek ve tüm insanlığa ulaşılır hale getirmek için Anadolu'nun özünü kurduk,

''Sağlıklı yaşam, sağlıklı toplum, bilinçli nesiller için üretmeye, ata tohumlarımıza sahip çıkmaya devam etmekten gurur duyuyoruz''.

 ANADOLUNUN ÖZÜ, Yaşam kalitesini arttıran,mevsiminde birinci kalite  tüm bitkilerden ve gıdalardan yoğrulmuş sağlık sistemidir. Endemik, tıbbi aromatik bitkileri, bitkisel aromatik yağları, suları, kaliteli temiz ve sağlıklı besinleri, yaşam ve inanışla yoğrulmuş bir halde ANADOLUNUN Özün'de birlikte sunuyoruz.

 ''Atalarımızın dediği gibi :Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Sağlığınıza değer veriyorsanız o zaman ne yediğiniz önemlidir. Sağlıklı, zehirsiz, temiz gıda sadece Organik sertifikalı ürünlerinde mevcuttur.''

 ANADOLUNUN ÖZÜ olarak bizler herkes için sağlıklı gıda prensibi ile yola çıktık ve bereketli Anadolu topraklarının zenginliğini barındıran ve Anadolu'nun kokusunu taşıyan 550 Çeşit Organik Sertifikalı sağlıklı yaşam gıdalsını ürettik, üretmeye devam etmekteyiz. Ürünlerimizi Perakende (Paketli) ve Toptan (Dökme) olarak satmaktayız. Tüm ürünlerimiz resmi organik tescillidir ve denetime tabidir.

''Sağlıktan Büyük Zenginlik Yoktur. Sağlıklı yaşamak herkesin doğal hakkıdır. Sağlıklı yaşam sürdürmek isteyen bilinçli kişiler Anadolu'nun Özü Organik ürünlerle tanışıyor ve tercih ediyor.''

ANADOLUNUN ÖZÜ olarak ürünlerimizi geleneksel yerli  ata tohumlarımız ile üretiyor ve ata tohumlarımıza sahip çıkıyoruz. Ekimini yapmadığımız ürünleri satmıyoruz.! Mevsiminde 1. kalitede ürün yoksa, bizim için stokta ürün de yok! Tüm ürünlerimizin her biri, geleneksel yöntemlerle tıpkı eskiden olduğu gibi odun ateşinde, kadın girişimi emeği ile üretilmektedir. Ürünlerimizde hiçbir kimyasal, koruyucu ve katkı maddesi yoktur. Ürünlerimizin her birini tamamen katkısız, ilaçsız, GDO’suz ve şeker ilavesiz bir şekilde siz tüketicilerimize sunuyoruz.

Unutmayalım ki 'Kişi yediğinden ibarettir' Mutluluğunuzu,'Psikolojinizi,huzurunuzu,motivasyonunuzu,kilonuzu,hastalıklarınızı kısacası her şeyinizi yediklerinizle alakalıdır.

ANADOLUNUN ÖZÜ ailesi olarak bizler, tüketicilerimizin beğenisine sunduğumuz her bir ürünümüze güveniyoruz! “ORGANİK SERTİFİKALI” olarak; ekilişini yaptığımız  ve ürettiğimiz her geçen gün artan ürün gamımıza dahil ettiğimiz tüm ürünlerin, en az bizim kadar sizlerin de vazgeçilmezi olacağına ve bizi destekleyeceğinize inanıyoruz!

The Essence Of Anatolia,

Sloganımız: E s k i d e n  o l d u ğ u  g i b i....

Markalarımız: 

1-ANADOLUNUN ÖZÜ: Organik Yaşam Ürünleri Markamız,

2-ÇATALHÖYÜK: Ata Tohumu Un ve Unlu Mamuller Markamız,

3-NATURA:Tıbbi Aromatik ve Endemik Bitkiler Markamız,

4-TAB: Organik Tıbbi Aromatik Bitki Yağları Markamız,

5-KONTAB:Organik Tıbbi Amaçlı Bitkisel Ürünler ve Bitkisel yağlar Markamız,


***Organik Gıda Müteşebbis Sertifika Numaramız :          TR-OT-42-2422
***Tarım Ve Orman Bakanlığı İşletme Kayıt Numaramız : TR-42-K-035707
 
Tüm Sertifikalarımızı , Sertifikalarımız sayfasından detaylı inceleyebilirsiniz.
Tüm Ürünlerimiz için  Ürün Kataloğumuzu incelemek için lütfen tıklayınız.

9000 YILLIK ÇATALHÖYÜK KIZIL BUĞDAY (DİNKEL) HİKAYESİ

Our story, which started in 2003 by seeking healing from nature, is to produce and process organic life products and make them accessible to all humanity, and to offer our future generations a quality life with clean, reliable and organic foods, medicinal aromatic, endemic plants, ancestors, which are grown and exist in all ANATOLIA lands. Our journey to hope began with scientific research on the seeds, determinations of the regional product range, and making trial plantings from these ancestral seeds we found and archived every year. The most important of these is the 9 thousand year old RED CURED WHEAT (DINKEL SPELT) found in the ÇATALHÖYÜK excavations in KONYA. By establishing Konya Organic Agriculture Clustering Association in 2004, we share all this knowledge with our farmer brothers and plant and produce Organic Certified products. In this context, we continue our journey of hope with our 115 organic farmer friends and we are growing every day with the participation of our new farmer friends. In 2008, we started to plant, grow and produce our tangible, determined product variety with Ata seeds as organic certified, with the experience and knowledge we have gained by establishing a modest garden on Organic Certified Ancestor seeds, endemic and medicinal aromatic plants on an area of 11.000m2 where we completed the Transition1-Pass2-Pass3 certifications. All of our products, from planting to harvesting, from storage to packaging, are constantly inspected by our agricultural engineers, Ministry of Agriculture, certification firm and food engineers. In response to the increasing demands in 2017, we continued our plantings by increasing the farm and planting capacities by 40,000 m2. We are adding new ones to our cultivation capacity day by day, and we encourage our farmers to cultivate the idle, untouched lands in the villages in the rural mountainous regions. With the project we started under the name of "Small village great hopes", we are adding new farmer friends from our rural villages to our unity day by day. The source of health and healing; Pure clean foods without additives and residues from the soil, ancestral seeds, water, air, care of the product are available in foods with organic certificate. Here, these organic certified products that we obtain and produce from Anatolian lands are more delicious and nutritious than other natural products. Conscious people who feed on organic foods develop a natural protection shield against diseases. They live healthy lives, especially by protecting themselves from cancer and many other diseases. Agrochemicals in natural foods, etc. Agricultural fertilizers are available, No pesticides and agricultural fertilizers are used in organic products. We bring 550 Kinds of Organic Life Products, which are kneaded with our 20 years of experience and knowledge, to our consumers. 


Galeri
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.