0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Kızılcık%20Ekşisi
Organik Kızılcık Ekşisi
Ürün Kodu : 585
117.80 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
ML
110ml


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Kızılcık Ekşisi – Organic Cranberry Syrup

        Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Kızılcık meyvesinden  Soğuk Sıkım işlemi ile elde edilmiş, geleneksel yöntemlerle odun ateşinde  katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Soğuk Sıkım  yöntemi ile içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir.

Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Kızılcık Nedir?

Kızılcık, Kuzey Amerika bölgesinde bulunan yaprak dökmeyen bir çalının meyvesinden üretilmektedir. Kızılcık meyvesinin asidik bir yapısı bulunur. Aynı zamanda ekşi bir tada sahiptir ve nadiren çiğ olarak tüketilir. Çoğunlukla da meyve suyu ya da kurutulmuş meyve şeklinde tüketilir. Karbonhidrat ve lif açısından zengin bir meyve olan kızılcık meyvesinin içerisinde yüzde 90 oranında su bulunur. Ayrıca E, K, C vitamini ve manganez gibi vitamin ve mineraller içerir.

Kızılcık Ekşisi Nasıl Yapılır?

Vücuda pek çok faydası olan kızılcıklar en olgun zamanında tek tek toplanır, ezilerek çıkarılan suyu kaynatılarak elde edilen kızılcık ekşisi marmelat olarak tüketilebildiği gibi, sulandırılarak şurup olarak da içilir.

Kızılcık ekşisi, Kızılcıkta bol miktarda C vitamini, flavanoid, karotinoid ve müthiş bir antioksidan olan melatonin bulunur. Kızılcık ekşisi, meyvenin suyu ile yapılır.

Kızılcık Besin Değeri Nedir?

80 gram kızılcık meyvesi içerisinde şu besin değerleri bulunur:

Kalori: 12Protein: 0.3 gYağ: 0.1 g Karbonhidrat: 2.7 g Şeker: 2.7 gLif: 3.2 g Potasyum: 76 mg C vitamini: 10 mg 

Kızılcık Ekşisi Organik midir?

Kızılcık Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Kızılcık ekşisi ne işe yarar?

Doğal kızılcık ekşisinin tadı oldukça kuvvetlidir. Bir bardak su ile bir miktar kızılcık ekşisi sulandırıldığında hoş bir içecek elde edebilirsiniz.

Kızılcık nasıl tüketilmeli?

Kızılcığın Ekşimsi bir tadı olan kızılcık çeşitli şekilde tüketilebilir. Tadı yoğun bir şekilde ekşi olduğu için çiğ tüketimi nadirdir. Kızılcığın şerbeti, çayı, marmelatı, tarhanası yapılabilir.

Genelde ekşisi, marmelattı ve çayı olarak tüketilir.

Kızılcığın Faydaları Nelerdir?

İçeriğinde bulunan antioksidan maddeler, vitaminler ve özellikle yüksek oranda C vitamini sayesinde bağışıklık  sistemini güçlendirici özelliği vardır.Vücut direncini arttırır, enerji verir.İskorbüt hastalığına karşı korur.Kronik hastalıkları yavaşlatır ve önler.İdrar yolları enfeksiyonunu önler. Mide ülserine karşı korur.Ateş düşürücü etkisi vardır. Menopozun etkilerini hafifletir.Mikrop öldürücüdür, ağız yaralarını tedavi edici özelliğe sahiptir. İltihaplanmayı önler.Mideyi güçlendirir, bağırsak yaralarına iyi gelir ve gazı gidericidir.Beyni güçlendirir. Yaşlanmaya bağlı hafıza kaybını engeller.Doğal bir antioksidandır. Kansere karşı korur, kanser hücrelerinin oluşumunu engeller.Karaciğer, meme, yumurtalık ve kolon kanserlerine karşı korur. Kanser hücreleri ve tümörlerin oluşumunu engellediği yapılan araştırmalar sonucu anlaşılmıştır. Diş ve diş eti sağlığını korur. 

Bilgi için: Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Alerjen Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
kızılcıkfaydalarıkızılcıkşerbetikızılcıkmarmelatıkızılcıkreçelikızılcıkekşisikızılcıksuyukızılcıknasılyapılırkızılcıkreçelinasılyapılırkızılcıktarhanasıkızılcıknedirkızılcıkşerbetinasılyapılırkızılcıkağacıkızılcıkmeyvesi
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.