0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Okaliptus%20Yağı
Organik Okaliptus Yağı
Ürün Kodu : 571
143.18 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
CC
10cc


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Okaliptüs Yağı – Organic Eucalyptus Oil

Botanik İsmi: Eucalyptus Globulus

Ürün İçeriği: %100 Eucalyptus Globulus Leaf Oil

Kullanılan Kısım: YAPRAKLAR

Elde Ediliş Yöntemi: DİSTİLASYON

Paraben, SLES, Boya, Parfüm, Sülfat, SLS, Koruyucu, Silikon, Katkı Maddesi içermez.

Mevsiminde özenle  toplanan ve seçilen Okaliptüs Çiçeğinden Soğuk Sıkım işlemi ile elde edilmiş katkısız rafine olmayan organik yağ olarak üretilmiş ve paketlenmiştir.  Soğuk Sıkım  yöntemi yağın içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Okaliptus Nedir?

Mersingiller familyasında yer alan, ana vatanı Avustralya olan okaliptus, hızlı büyüyen ve yaprak dökmeyen, tıbbi özellikleri nedeni ile yaygın olarak kullanılan çalı ve uzun ağaç türüdür. Uzun ve iri gövdesi ile diğer ağaçlara göre büyüme ve gelişme sürecini farklı kılar ve bin litreye kadar yapısında su tutabilir. Mavi ve yeşil renklerden oluşan çiçekleriyle beraber gövdeye sıkı sıkıya bağlı yapraklardan oluşur. Dünya üzerinde 600'dan fazla çeşidi bulunan okaliptusun en çok bilinen ve işlenen türü 'Eucalyptus globulus'tur.

Okaliptus Yağı Nedir?

Farmasötik, antiseptik, kovucu, tatlandırıcı ve koku gibi çok geniş bir kullanım alanı bulunan, okaliptus ağacının oval şeklindeki yapraklarının damıtılması ile elde edilen sineol açısından zengin esansiyel (uçucu) yağdır.

Okaliptus Yağı Faydaları Nelerdir?

Neye İyi Gelir?

Pek çok üründe öksürük, soğuk algınlığı ve burun tıkanıklıkları semptomlarını azaltmak için bileşen olarak kullanılan, kas ve eklem ağrılarını gidermede de kullanılan okaliptus’un yaprakları antioksidan görevi gören ve iltihaplanmayı azaltamaya yardımcı olan flavonoidler ve tanenler içerir.  Okaliptus’un ve yağının sağlığa dair yararları ve kullanım alanları şunlardır:Okaliptus soğuk algınlığı semptomlarını hafifletir.Boğaz ağrısı, sinüzit ve bronşiti rahatlatır.Öksürüğü keser.Balgam söktürücü görevi görür.Diş sağlığını geliştirirMantar enfeksiyonları ve cilt yaralarını tedavi eder.Gevşemeyi teşvik ederek sinir ve stres aktivitesini azaltır.Uçuğa iyi gelir.Kas ve eklem ağrılarının tedavisinde kullanılabilirÜlsere faydalıdırKan şekerini düşürmeye yardımcıdır.Okaliptus yağının üst solunum yollarındaki patojenik bakteriler üzerinde antibakteriyel etkisi bulunur.Sivrisinekleri uzak tutar.

Genel Kullanım Önerisi

Doğru bir şekilde seyreltildikten sonra vücudun ihtiyaç duyduğu bölgeye birkaç damla uygulayarak kullanabilirsiniz. Ayrıca banyo suyunuza, cilt temizlik ürünlerinize birkaç damla ekleyerek kullanabilirsiniz. Özellikle yağlı bir cildiniz var ise okaliptüs uçucu yağı cildinizi temizlemeye yardımcı olur.Uçucu ve sabit yağlarımız %100 saf ve doğaldır. Paraben, sülfat, SLES, SLS, sentetik koku, sentetik boya ve koruyucu içermez. Vegan kullanımına uygundur ve hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

Kullanım Miktarı Önerisi

Cilt bakımı; sabit bir yağ ile her 10 ml'e 2-3 damla. Vücut masaj yağı; sabit bir yağ ile her 50 ml'e 5-10 damla. Saç bakımı; şampuan ve saç kremi içine her 100 ml'e 5-10 damla. İnhalasyon; 1 lt sıcak su içine 3-4 damla. Ortam kokulandırması; her 100 ml suya 5-10 damla. Ağız bakımında; 1 çay bardağı su içine 2 damla.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Alerjen ve  Uyarısı : Haricen kullanım içindir. Topikal uygulamalarda seyreltilerek kullanılmalıdır. Göz ile temasından kaçınınız, temas halinde bol su ile yıkayınız. Aromaterapi yağları ilaç değildir.Alerjik bir reaksiyon yaşarsanız kullanmayı bırakınız. KOAH ve astım hastaları ile hamilelik ve emzirme dönemindeki kişilerin, kullanmadan önce bir sağlık uzmanına danışması önerilir.

Çocukların erişemeyeceği yerde saklayınız. Güneş ışığından uzak, serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
okaliptüs yağıokaliptüs yağı faydalarıokaliptüs yağı faydasıokaliptüs ağacıokaliptüs yağı ne işe yararokaliptüs yağı nasıl kullanılırokaliptüs yağı kimler kullanamazokaliptüs yağı neye iyi gelirokaliptüs yağı fiyatıokaliiptüs yağı cilde sürülür m
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.