0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Nane%20Yağı
Organik Nane Yağı
Ürün Kodu : 568
143.18 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
CC
10cc


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Nane Yağı – Organic Mint Oil

Botanik İsmi: Mentha Piperita

Ürün İçeriği: %100 Mentha Piperita Oil

Kullanılan Kısım: YAPRAKLAR

Elde Ediliş Yöntemi: DİSTİLASYON

Paraben, SLES, Boya, Parfüm, Sülfat, SLS, Koruyucu, Silikon, Katkı Maddesi içermez.

Mevsiminde özenle  toplanan ve seçilen Nane Bitkisinden Soğuk Sıkım işlemi ile elde edilmiş katkısız rafine olmayan organik yağ olarak üretilmiş ve paketlenmiştir.  Soğuk Sıkım  yöntemi yağın içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Nane Yağının Faydaları Nelerdir?

Nane yağı baş ağrısı, karın ve mide ağrılarına, kas ağrılarına, hıçkırığa, hazımsızlığa, güneş yanıklarına, saçlardaki kepeklenmeye, dahili ve harici birçok hastalığa faydalıdır. Gargara yapıldığında nane yağı ağız kokusu oluşumunu engeller.Nane yağı neye iyi gelir? Nane yağı mide ağrılarına, bulantılara kusmalara karşı oldukça etkilidir. Zihinsel faaliyetleri geliştirir, konsantreyi artırır, odaklanmayı güçlendirir. Sindirim sitemini rahatlatır, hazmı kolaylaştırır. Enerji verir. Mikropları öldürme, yani antimikrobiyal özelliği vardır. Depresyona, strese, kaygıya iyi gelir. Kan dolaşımını hızlandırıp, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Nane yağı kullanılmadan evvel zeytinyağıyla inceltilerek kullanılmalıdır.Nane yağı diş ağrısına iyi gelir mi? Evet, nane yağı diş ağrısını dindiren en etkili yağlardan biridir. Özellikle hamileler ilaç kullanamadıkları için diş ağrılarına nane yağını kullanabilirler. Peki nane yağı diş ağrısında nasıl kullanılır? Bir pamuğa damlatılan nane yağı ağrıyan dişin üzerine konur ve beklenir. Kısa sürede diş ağrısının dindiği görülür.Nane yağı migren tedavisinde etkilidir. Nane yağıyla başın ağrıyan bölgeleri ovulduğunda baş ağrısına iyi gelir. Nane yağı ateş düşürür mü? Evet ateşi düşürür. Nane yağı İbrahim Saraçoğlu tarafından da önerilmektedir. Nane yağının bilinen 30’a yakın faydası bulunmaktadır. Nane yağı tütsüsü , nane yağı buharı ile evinizi mis gibi nane ferahlığı ve kokusuyla kaplayabilirsiniz.Nane yağı tüyleri azaltır mı veya nane yağı tüy döker mi? Nane yağının saç uzamasına, folikül sayısına ve derinliğine etkisi olabileceğine dair yapılmış deneyler yer almaktadır. İlgili çalışmaya kaynakça bölümündeki linkten ulaşabilirsiniz.Nane yağı nereden alınır? Nane yağı eczaneden veya aktarlardan alınabilir.

Nane Yağı Cilde Faydaları Nelerdir?

Nane yağı faydası ciltte de kendini gösterir.Nane yağı egzama, ciltte oluşan kızarıklıklar ve kaşıntılara iyi gelir.Cildi besler.Nane yağı sivilceye iyi gelir mi? Evet. Nane yağı, Antiseptik özelliği ile mikropları kırar. Akne ve sivilce oluşumunu zamanla önler.Cilde ışıltı ve aydınlık verir.Nane yağını yüze sürmeden önce zeytinyağı ile veya badem yağı gibi taşıyıcı yağlarla seyreltmek ve inceltmek gereklidir. Çünkü esansiyel yağlar çok güçlü etkisi olan bitkisel yağlardır.

Genel Kullanım Önerisi

Doğru bir şekilde seyreltildikten sonra vücudun ihtiyaç duyduğu bölgeye birkaç damla uygulayarak kullanabilirsiniz. Ayrıca banyo suyunuza, cilt veya saç bakım ürünlerinize birkaç damla ekleyerekUçucu ve sabit yağlarımız %100 saf ve doğaldır. Paraben, sülfat, SLES, SLS, sentetik koku, sentetik boya ve koruyucu içermez. Vegan kullanımına uygundur ve hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

Kullanım Miktarı Önerisi

Cilt bakımı; sabit bir yağ ile her 10 ml'e 2-3 damla.Vücut masaj yağı; sabit bir yağ ile her 50 ml'e 5-10 damla.Saç bakımı; şampuan ve saç kremi içine her 100 ml'e 5-10 damla.Ağız bakımında; 1 çay bardağı su içine 2 damla.İnhalasyon; 1 lt sıcak su içine 3-4 damla.Ortam kokulandırması; her 100 ml suya 5-10 damla.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Alerjen  ve Uyarısı : Haricen kullanım içindir. Topikal uygulamalarda seyreltilerek kullanılmalıdır. Göz ile temasından kaçınınız, temas halinde bol su ile yıkayınız. Aromaterapi yağları ilaç değildir.Alerjik bir reaksiyon yaşarsanız kullanmayı bırakınız. KOAH ve astım hastaları ile hamilelik ve emzirme dönemindeki kişilerin, kullanmadan önce bir sağlık uzmanına danışması önerilir.Çocukların erişemeyeceği yerde saklayınız. Güneş ışığından uzak, serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

Üretim Metodu: Distilasyon

Kaynak: Yaprak

Botanik İsim: Mentha Piperita

Miktar: 10 ml

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
nane yağı faydalarınane yağı nasıl yapılırnane yağı ne iişe yararnane yağı nasıl kullanılırevde nane yağı nasıl yapılırnanae yağı neye iyi gelirnane yağı fiyatımentollü nane yağı uçucuorganik nane yağıaromatik uçucu yağlar
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.