0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Kekik%20Yağı%20Uçucu
Organik Kekik Yağı Uçucu
Ürün Kodu : 566
143.18 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
CC
10cc


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Kekik Yağı – Organic Thyme Oil

Botanik İsmi: Origanum Vulgare

Ürün İçeriği: %100 Origanum Vulgare Leaf Oil

Kullanılan Kısım: YAPRAK VE DALLAR

Elde Ediliş Yöntemi: DİSTİLASYON

Paraben, SLES, Boya, Parfüm, Sülfat, SLS, Koruyucu, Silikon, Katkı Maddesi içermez.

Mevsiminde özenle  toplanan ve seçilen  Kekik 'den Soğuk Sıkım işlemi ile elde edilmiş katkısız rafine olmayan organik yağ olarak üretilmiş ve paketlenmiştir.  Soğuk Sıkım  yöntemi yağın içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Kekik Yağı Nedir?

Kekik yağı nasıl elde edilir? Kekik (Origanum vulgare), nane ailesinin (Labiatae) üyesi olan bir bitkidir. 2.500 yılı aşkın bir süredir değerli bir bitki olarak kabul edilmektedir. Kekik yağı, kekik bitkisinin yaprak ve sürgünlerinden elde edilir. Akdeniz’de, Avrupa’nın birçok yerinde ve Güney ve Orta Asya’da bulunan tıbbi sınıf kekik, yüksek konsantrasyonlarda aktif bileşenin bulunduğu bitkiden uçucu yağı çıkarmak için damıtılır. Damıtma işlemi basitçe su buharı ile karışımın ısıtılarak içerisindeki bileşenleri ayırma yöntemidir. Kekik yağı, kekik bitkisinin taze çiçek ve yapraklarının buhar yoluyla damıtılması sonucu elde edilmektedir. Bu yöntem su buharı distilasyonu olarak adlandırılmaktadır. Su buharı ile damıtma işlemi özellikle bitkilerden uçucu yağların elde edilmesinde kullanılmaktadır. Sadece bir kilo kekik yağı üretmek için 1000 kilo yabani kekik gereklidir. Bu yağ, güçlü antioksidanlar, karvakrol, timol, rosmarinik asit, terpenler, terpenoidler ve ursolik asit gibi antimikrobiyal bileşikler içerir. Soğuk algınlığı, hazımsızlık ve mide rahatsızlıklarını tedavi etmek için geleneksel tıpta çok uzun süredir kullanılmaktadır.

Kekik yağı faydaları nelerdir? 

Kekik yağının, çeşitli enfeksiyonların tedavisi veya önlenmesinde antibiyotiklere rakip olabilecek güçlü, bitki kaynaklı bir uçucu yağ olduğu kanıtlanmıştır. Kekik yağı, antibakteriyel, antiviral ve antifungal özelliklere sahiptir. Aslen Avrupa’dan gelen kekik (Origanum vulgare), İtalyan ve Akdeniz mutfaklarında yaygın olarak kullanılan tatlandırıcı bir baharattır.

Kekik yağı geleneksel olarak sindirim problemlerini ve soğuk algınlığını tedavi etmek için kullanılmıştır. Antibakteriyel, anti-inflamatuar, antioksidan ve tümörle mücadele edebilme özelliği bu uçucu yağın önemli özellikleri arasındadır.

Kekik yağı birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılır:

Sporcu ayağı veya ayak tırnağı mantarıSoğuk algınlığıDiş eti iltihabıKulak ağrısı veya diş ağrısıMide ekşimesi ve ince bağırsakta aşırı bakteri üremesi (SIBO) gibi sindirim sorunları

Kekik yağı ne işe yarar?

 Kekik yağında bulunan ve iyileştirici bir bileşik olan karvakrol, alerjilerin tedavisinden cildin korunmasına kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. İtalya’daki Messina Üniversitesi Eczacılık Fakültesi karvakrolün tanımını şu şekilde yapmıştır: Monoterpenik bir fenol olan karvakrol, gıda bozulması, patojenik mantar, maya ve bakterilerin yanı sıra ilaca dirençli ve biyofilm oluşturan mikroorganizmalar dahil olmak üzere insan, hayvan ve bitki patojenik mikroorganizmalara kadar uzanan geniş spektrumlu aktivitesi nedeniyle ortaya çıkmıştır.Kekik yağında bulunan karvakrol’ün semptomlarını hafiflettiği enfeksiyonlar ve rahatsızlıklar;

Bakteriyel enfeksiyonlar,Mantar enfeksiyonları,Parazitler,Virüsler,Enflamasyon,Alerjiler,Tümörler,Hazımsızlık,Candida

Kekik yağı bakteri öldürür mü?

Kekik yağının çeşitli sağlık sorunlarına neden olan bakteri türleri ile savaşmaya yardımcı olabileceğine dair kanıtlar bulunmaktadır.Kekik yağının bu koşullara nasıl fayda sağladığına dair bazı önemli noktalar;

Düzinelerce araştırma, bir dizi sağlık sorunu için kekik yağının zararlı antibiyotikler yerine kullanılabileceğini doğrulamaktadır.2011 yılında, Journal of Medicinal Food, kekik yağının beş farklı kötü bakteri türüne karşı antibakteriyel aktivitesini değerlendiren bir çalışma yayınlamıştır. Kekik yağı, beş türün tümüne karşı önemli antibakteriyel özellikler göstermiştir. En yüksek aktivite E. Coli’ye karşı gözlemlenmiştir, bu da kekik yağının potansiyel olarak gastrointestinal sağlığı geliştirmek ve ölümcül gıda zehirlenmesini önlemek için kullanılabileceğini göstermektedir. Gıda ve Tarım Bilimi Dergisi’nde yayınlanan 2013 tarihli bir araştırmada, Portekiz menşeili uçucu yağların endüstri tarafından kullanılan kimyasalların yerini almak için güçlü adaylar olduğu belirtilmiştir. Araştırmacılar, kekik yağının antioksidan ve antibakteriyel özelliklerini inceledikten sonra, Origanum vulgare’in diğer bitki özlerinin yapamayacağı anlaşılan yedi bakteri suşunun büyümesini engellediğini bulmuştur. Araştırmalar, kekik yağının Listeria ve E. coli gibi bakterilerle ve patojenik mantarlarla savaştığını göstermiştir.Diğer kanıtlar, kekik yağının aktif bileşiklerinin (timol ve karvakrol gibi) bakteriyel enfeksiyonların neden olduğu diş ağrıları ve kulak ağrılarıyla savaşmaya yardımcı olabileceğini göstermektedir. Bulaşıcı Hastalıklar Dergisi’nde yayınlanan 2005 tarihli bir araştırma, “Uçucu yağlar, akut orta kulak iltihabının etkili tedavisini sağlayabilir” sonucuna varmıştır. 

Kekik Yağı Antibiyotik Görevi Görür mü?

Geniş spektrumlu antibiyotikler tehlikeli olabilirler çünkü sadece enfeksiyonlardan sorumlu bakterileri değil, aynı zamanda optimal sağlık için gerekli olan iyi bakterileri de öldürürler.2013’te Wall Street Journal dergisi, hastaların tekrar tekrar antibiyotik kullandıklarında karşılaşabilecekleri tehlikeleri vurgulayan bir makale yayınlamıştır. Araştırmada, doktorların vücutta hem iyi hem de kötü bakterilerden oluşan geniş bir alanı öldüren, bazen büyük silahlar olarak adlandırılan geniş spektrumlu antibiyotikleri gereğinden fazla reçete ettiği belirtilmiştir. Antibiyotiklerin aşırı kullanımı ve gerekmediğinde geniş spektrumlu ilaçların reçetelenmesi birçok soruna neden olur. Antibiyotiğe dirençli enfeksiyonların büyümesini teşvik ederek ilaçları, tedavi etmesi gereken bakterilere karşı etkisiz hale getirir ve vücudun gıdaları sindirmesine, vitamin üretmesine ve enfeksiyonlardan korumasına yardımcı olan iyi bakterilerini (Probiyotikler) yok eder.Geniş spektrumlu antibiyotikler çok yaygın olarak, genellikle viral enfeksiyonlar gibi gerekli olmayan durumlar için reçete ediliyor. Antimikrobiyal Kemoterapi Dergisi’nde yayınlanan bir çalışmada, doktorların çoğu zaman gerekmese bile geniş spektrumlu antibiyotikleri reçete ettiği gösterilmiştir. Pediatrics dergisinde yayınlanan benzer bir araştırma, solunum rahatsızlığı vakalarının %50’sinde geniş spektrumlu antibiyotiklerin reçete edildiğini göstermiştir. Kekik yağı, içerdiği aktif bileşenler sayesinde bakteri, maya ve mantarlar dahil olmak üzere çok sayıda zararlı patojenle savaşmaya yardımcı olur. Journal of Medicinal Food dergisinde 2013’te yayınlanan bir çalışmada, kekik yağının patojenik mikroorganizmalar ile savaşan doğal bir antibakteriyel madde olduğu belirtilmiştir.

Kekik Yağı İlaçların/Uyuşturucuların Yan Etkilerini Azaltmaya Yardımcı Olur mu?

Son yıllarda yapılan birçok çalışma kekik yağının, ilaçların yan etkilerini azaltmaya yardımcı olduğunu bulmuştur. Bu çalışmalar, kemoterapi veya artrit gibi kronik rahatsızlıklar için kullanılan ilaçlar ve yapılan tıbbi müdahaleler sonucunda yaşanan acının azaltılabilmesi için kullanılabilecek bir yöntem olarak düşünülmektedir.International Journal of Clinical and Experimental Medicine’de yayınlanan bir araştırma, kekik yağındaki fenollerin metotreksat toksisitesine karşı korunmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir. Metotreksat (MTX), kanserden romatoid artrite kadar çok çeşitli sorunları tedavi etmek için yaygın olarak kullanılan bir ilaçtır. Ancak tehlikeli yan etkileri olduğu da iyi bilinir. Araştırmalar, kekik yağının bu faktörleri uzak tutma kabiliyetine sahip olduğunu göstermektedir. Bu kabiliyetinin antioksidanlar ve anti-inflamatuar özelliğinden kaynaklandığı düşünülmektedir. Kekik yağının, MTX’in olumsuz etkilerine karşı koruma sağlaması amacı ile kullanılan ve etkisiz olan ilaçlardan daha iyi ve etkili olduğu kanıtlanmıştır.Hollanda’da yapılan araştırmalar, kekik yağının oral yolla yapılan demir tedavisi sırasında kalın bağırsakta bakteri üremesini ve kolonizasyonu önleyebileceğini göstermiştir. Demir eksikliği anemisini tedavi etmek için uygulanan oral demir tedavisinin mide bulantısı, ishal, kabızlık, mide ekşimesi ve kusma gibi bir dizi gastrointestinal soruna neden olduğu bilinmektedir.Karvakrol’ün gram negatif bakterilerin dış zarını hedef aldığı ve zar geçirgenliğini artırarak zararlı bakterilerin yok edilmesini sağladığı düşünülmektedir.

Kekik yağı ayak tırnak mantarına iyi gelir mi?

 Yapılan bir araştırmada, ısı, tuz ve uçucu yağlar ile yapılan karışımların, sporcu ayağı olarak bilinen mantar enfeksiyonuna neden olan bakteri suşlarına karşı inhibitör etkileri olduğu bulunmuştur. Araştırmacılar, uçucu yağlar ve tuz kullanılarak yapılan termoterapinin, tinea pedis’i (ayak mantarı) tedavi etmek için etkili olduğu sonucuna varmıştır. Ayak mantarına neden olduğu bilinen bakterilere karşı 11 uçucu yağın mantar öldürücü aktivitesini test ettikten sonra, kekik yağının aralarından en güçlü yağ olduğu bulunmuştur.

Kekik yağı sindirim sistemine iyi gelir mi? 

Origanum vulgare’de bulunan aktif bileşiklerin birçoğu, gastrointestinal yolun kaslarını gevşeterek ve bağırsaktaki iyi-kötü bakteri oranını dengelemeye destek olarak sindirime yardımcı olur. Kekiğin aktif bileşiklerinden biri olan timol, nane yağında bulunan mentole benzer bir bileşiktir. Mentol gibi, timol de boğaz ve midenin yumuşak dokusunu gevşeterek GÖRH (gastro özofajial reflü hastalığı), mide ekşimesi ve yemek sonrası ortaya çıkan rahatsızlığı azaltmaya yardımcı olabilir.Bakterileri dengelemeye yardımcı olduğu ve aşırı maya çoğalması ile savaştığı için kekik yağı da candida ve SIBO (ince bağırsakta aşırı bakteri çoğalması) rahatsızlıkları için doğal bir tedavi yöntemidir. Origanum vulgare bakteri çoğalmasını engeller ve besin emilimini etkileyen enfeksiyonları tedavi etmek için rifaximin (Xifaxan) gibi antibiyotik ilaçlara benzer şekilde kullanılabilir.Global Advances in Health & Medicine’de yayınlanan 2014 tarihli bir araştırma, bitkisel antimikrobiyallerin kullanımının, SIBO tedavisi için verilen antibiyotikler kadar etkili olduğuna dair kanıtlar bulmuştur. SIBO teşhisi konan 104 hasta, dört hafta boyunca rifaximin (1.200 miligram) ve bitkisel antimikrobiyallerle tedavi edilmiştir. Sonuçlar, bitkisel antimikrobiyallerle tedavi edilen hastaların yüzde 46’sının semptomlarının iyileştiğini göstermiştir. 

Kekik yağı Kolesterol Düzeylerini İyileştirmeye Yardımcı Olur mu?

Journal of International Medical Research’te yayınlanan araştırma, kekik yağı takviyesinin kolesterol seviyelerini iyileştirebileceğini öne sürmektedir. Çalışma için hafif hiperlipidemisi (kanda yağ yüksekliği) olan 48 hastaya yaşam tarzlarında değişiklik yapmaları ve az yağlı diyet programı uygulamaları tavsiye edilmiştir. Hastaların 32’sine (çalışma grubu) üç ay boyunca her yemekten sonra 25 mililitre kekik distilat (kekik yağ altı suyu) reçete edilmiştir. Geri kalan 16 hastaya plasebo verilmiştir. Üç aylık çalışma döneminden sonra, kötü kolesterol düzeylerinde azalma, iyi kolesterol düzeylerinde ise artış görülmüştür.

Kekik yağı ağrıya iyi gelir mi?

 Kekik yağı doğal bir analjeziktir. Genellikle topikal (cilt üzeri uygulama) uygulama yoluyla romatoid artritten kaynaklanan ağrıyı gidermek için kullanılır. Karvakrol ayrıca prostaglandin sentezini inhibe eder ve ilişkili inflamasyonları ve ağrıyı önler.Kekik yağındaki karvakrol, orofasiyal (üç aydan daha uzun süren ağız, çene ve yüzde hissedilen herhangi bir ağrının genel terimi) ağrıyı azaltmada da etkilidir. Yağ ayrıca baş, yüz, boyun ve ağızdaki kronik ağrı semptomlarını da hafifletir.

Kekik yağı kansere iyi gelir mi?

 Kekik yağı, kanserle savaşmaya yardımcı olabilecek antioksidan, anti-inflamatuar ve kemopreventif özelliklere sahiptir.Yapılan bir çalışma, kekik yağının mide kanserinde anti-proliferatif aktivite sergileyebileceğini keşfetmiştir.Ayrıca kekik özlerinin kolon kanserine sebep olan kanser hücrelerini öldürdüğü kanıtlanmıştır.Birkaç çalışma, karvakrol’ün kanserle mücadele edecek özelliklere sahip olabileceğini göstermektedir. Bileşiğin ayrıca meme kanseri hücreleri üzerinde anti-tümör etkileri olduğu bulunmuştur. Karvakrol’ün ayrıca karaciğer kanseri riskini azalttığı da gözlemlenmiştir.Başka bir çalışma, karvakrol’ün akciğer kanserinde hücre büyümesi engellediğini bulmuştur.Araştırma ayrıca kekik yağı ve ana bileşenlerinin potansiyel olarak antikanser ajanları olarak kullanılabileceğini belirtmektedir.

Kekik yağı kilo verdirir mi? 

Kekik yağının anti-inflamatuar ve hipolipidemik etkileri, obezite riskini azaltmaya yardımcı olur. Yapılan bir çalışmada, çok yağlı yiyecekler ile beslenen ve karvakrol ile beslenen iki grup üzerinde testler yapılmıştır. Karvakrol ile beslenen grupta C-reaktif protein seviyelerinin önemli ölçüde düşük olduğu görülmüştür. C-reaktif protein genellikle aşırı kilolu çocuklarda ve ergenlerde daha yüksektir. Dolayısıyla, C-reaktif proteinin azalması, inflamasyonun ve obezite riskinin azaldığının bir göstergesidir. Bu ayrıca, kardiyovasküler hastalık ve diyabet dahil olmak üzere obezite ile bağlantılı diğer hastalıkların riskini de azaltır. {36} {37} {38} {39}Karvakrol’ün ayrıca kilo yönetimine yardımcı olduğu bulunmuştur. Yapılan araştırmalarda, karvakrol açısından zengin besinlerle beslenen grup, yağlı yiyeceklerle beslenen gruba göre daha az kilo almıştır. {40} Kekik yağı içerisindeki timol de obezite riskini azaltır.

Kekik yağı yaralara iyi gelir mi? 

Kekik yağı, yaraları iyileştirmek için geleneksel olarak kullanılmıştır. Kekik özü merheminin yaralarda (özellikle ameliyat sonrası yaralarda) bakteriyel kontaminasyonu önlediği bulunmuştur. Bir çalışmaya göre, karvakrol’ün pro-inflamatuar molekülleri düzenleyerek yara iyileşmesini iyileştirdiği bulunmuştur. 

Kekik yağı cilt lekelerine iyi gelir mi? 

Kekik yağı cilt üzerine doğrudan uygulandığında yaraları ve yara izlerini iyileştirir, ciltteki lekeleri giderir, iltihabi ağrıları önler, cildi nemlendirir ve hatta akne görünümünü en aza indirir. Kekik yağındaki antiseptik özellikler ve antioksidan uyarıcılar, cildin daha temiz ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Kekik yağı adet söktürür mü? 

Kekik yağı, karın ağrısı, yorgunluk, mide bulantısı, depresyon ve menstrüasyonla ilişkili düşük tansiyon problemlerinin iyileştirilmesine yardımcı olur. Ayrıca menopozu geciktirir, kadınları sağlıklı, mutlu ve verimli tutar. Kekik yağının belirli hormon dengeleyici özelliklere sahip olduğu ve progesteron üretimini uyarabildiği bilinmektedir. Menopoza giren kadınlar için düzenli kekik yağı kullanımı hormon seviyelerini kontrol altında tutmalarına yardımcı olur.

Vücudun Detoksifikasyonuna Yardımcı Olur mu?

Linalool, kekik yağındaki en yaygın bileşenlerden biridir ve vücut üzerinde bir dizi antioksidan ve detoks etkisine sahiptir. Linalool, karaciğerde iyileşmeyi ve yenilenmeyi sağlayarak karaciğeri hızla detoksifiye etmeye yardımcı olur.

Kekik yağı Kaygıyı stresi Azaltır mı?

Kekik yağı, stresi azaltma yeteneği nedeniyle oldukça popüler bir aromaterapi yağıdır. Kekik yağını solumak, şakaklara, göğse veya boyna bir taşıyıcı yağ ile seyrelterek uygulamak stres seviyelerini düşürmeye yardımcı olur ve kişinin enerjik hissetmesini sağlar. 

Kekik Yağı Nasıl Kullanılır?

Kekik yağı topikal olarak kullanılabilir veya dahili olarak alınabilir (yalnızca %100 terapötik dereceli yağ) %100 saf, filtresiz, kekik yağı tercih edilmelidir.Kekik yağı ne işe yarar nasıl kullanılır? Kekik yağını cilt üzerinde kullanılmadan önce cildin küçük bir yerinde alerjiniz olup olmadığını test etmelisiniz. Herhangi bir kızarıklık, kaşıntı veya alerjik semptom görülmediyse kekik yağını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ancak, kullanmadan önce mutlaka Hindistan cevizi yağı veya jojoba yağı gibi bir taşıyıcı yağ ile seyreltilmelidir. Yağı seyreltmek, cildin tahriş olmasını ve alerjik reaksiyon riskini azaltmaya yardımcı olur.Kekik yağı daima seyreltilerek ve 10 günü geçmeyecek şekilde kullanılmalıdır. Uzun süre kullanımı sonucunda göstereceği etkiler ile ilgili yeterli çalışma yoktur.

Ilık su dolu küvet içerisine 2 damla kekik yağı ekleyerek rahatlayabilir ve yorgunluğunuzu atabilirsiniz.

Gargara olarak kullanmak için yarım bardak su içerisine 2 damla kekik yağı damlatabilir, gargara yapabilirsiniz.Adet dönemi ağrılarını hafifletmek için 1 yemek kaşığı zeytinyağı içerisine 2 damla kekik yağı ekleyebilir ve karın bölgesine masaj yapabilirsiniz.

Burun tıkanıklığını gidermek için sıcak su içerisine 2 damla kekik yağı ekleyip buharını soluyabilirsiniz.

Ayak mantarı tedavisi için sıcak su içerisine 5 damla kekik yağı damlatarak ayaklarınızı içinde bekletebilirsiniz.

Enfeksiyon ve vücutta oluşan kızarıklıkları azaltmak için problemli bölgeye 2 damla kekik yağı sürebilirsiniz.Cildinizi kekik yağı ile temizleyebilirsiniz. Kekik yağı arındırıcı özelliklere sahip olduğundan cilt sağlığı için idealdir.

Zihinsel zindeliği ve uyanıklığı artırmak için tek başına veya diğer uçucu yağlar ile birlikte bir difüzörde kullanabilirsiniz.

Kekik yağı, özellikle kış aylarında bağışıklık sisteminin desteklenmesi için dahili olarak kullanılabilir.

Hamamda, kekik yağı, biberiye yağı ve zencefil yağı karışımı ile masaj yaparak fazla kilolardan, yağlardan ve selülitlerden kurtulabilirsiniz.

Haşereleri, böcekleri ve yılan gibi sürüngenleri uzak tutan kekik yağını Hindistan cevizi yağı ile seyrelterek bileklerinize ve boynunuza sürebilirsiniz.

Vücuttaki kötü kokuyu gidermek için birkaç damla kekik yağını seyrelterek kullanabilirsiniz.Ağız kokusunu gidermek ve diş sağlığını korumak için kullanabilirsiniz.

Egzama tedavisi için cilde seyrelterek uygulayabilirsiniz.

Genel Kullanım Önerisi

Doğru bir şekilde seyreltildikten sonra vücudun ihtiyaç duyduğu bölgeye birkaç damla uygulayarak kullanabilirsiniz. Özellikle yağlı bir cildiniz var ise kekik uçucu yağı cildinizi dengelemeye yardımcı olur.Uçucu ve sabit yağlarımız %100 saf ve Organik. Paraben, sülfat, SLES, SLS, sentetik koku, sentetik boya ve koruyucu içermez. Vegan kullanımına uygundur ve hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

Kullanım Miktarı Önerisi

Cilt bakımı; sabit bir yağ ile her 10 ml'e 2-3 damla.Vücut masaj yağı; sabit bir yağ ile her 50 ml'e 5-10 damla.Saç bakımı; şampuan ve saç kremi içine her 100 ml'e 5-10 damla.Ağız bakımında; 1 çay bardağı su içine 2 damla.İnhalasyon; 1 lt sıcak su içine 3-4 damla.Ortam kokulandırması; her 100 ml suya 5-10 damla.

Kekik Yağı Zararları Nelerdir?

Fazla kekik yağı kullanmanın zararları ve yan etkileri ile ilgili daha çok çalışmaya ihtiyaç vardır. Ancak kısa süreli ve önerilen dozlarda kullanımı yetişkinler için güvenlidir.Kekik yağı çok güçlüdür ve uygun şekilde seyreltilmezse cilt tahrişine ve ciltte yanmalara sebep olabilir. Ayrıca keskin bir tada sahiptir. Bu sebeple zeytinyağı veya Hindistan cevizi yağı gibi bir taşıyıcı yağ ile karıştırılmalıdır.Kekik yağı bazı ilaçlarla etkileşime girebileceğinden, kullanmadan önce bir doktora danışılmalıdır. Herhangi bir yan etki yaşanması durumunda, derhal tıbbi yardım alınmalıdır. Diyabet hastaları kan şekeri düzeylerini düşürebileceğinden kekik yağı kullanırken dikkatli olmalıdır. Lisanslı bir pratisyen tarafından aksi belirtilmedikçe genellikle hamile kadınlar için güvenli kabul edilmez. 

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Alerjen ve Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur. Aşırı kullanımında cilt hassasiyeti oluşabilir. Dahili kullanım için uygun değildir. Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın. Hamileyseniz, emziriyorsanız veya herhangi bir rahatsızlığınız varsa kullanmadan önce doktorunuza danışın.Gözler, iç kulaklar ve hassas bölgelerle temasından kaçının .Alerjik reaksiyon oluşumunu engellemek için taşıyıcı yağlar ile seyreltilerek kullanılmalıdır. Bu ifadeler Gıda ve İlaç Dairesi tarafından değerlendirilmemiştir. Bu ürün herhangi bir hastalığı teşhis etmek, tedavi etmek, iyileştirmek veya önlemek için tasarlanmamıştır.Haricen kullanım içindir. Topikal uygulamalarda seyreltilerek kullanılmalıdır. Göz ile temasından kaçınınız, temas halinde bol su ile yıkayınız. Aromaterapi yağları ilaç değildir.Alerjik bir reaksiyon yaşarsanız kullanmayı bırakınız. KOAH ve astım hastaları ile hamilelik ve emzirme dönemindeki kişilerin, kullanmadan önce bir sağlık uzmanına danışması önerilir.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
kekik yağı faydalarıkekik yağı nasıl kullanılırkekik yağı ne işe yararkekik yağı nasıl yapılırkekik çayıkekik yağının faydalarıkekik yağı neye iyi gelirkekik yağı fiyatınane yağı faydalarıorganik kekik yağıorganik çucu kekik yağıaromatik uçucu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.