0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
 • Organik%20Kış%20Çayı
 • Organik%20Kış%20Çayı
Organik Kış Çayı
Ürün Kodu : 342
91.13 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
100gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Kış Çayı -  Winter Tea

Kış Çayı Nedir?

Kışın insanı keyiflendiren, içini ısıtan, çok hoş bir aroması ve tadı olan çaydır.Kış çayı, özellikle kış mevsiminde soğuklardan korunmak amacıyla tüketilen sıcak bir içecek olarak tanımlanabilir.

Kış çayı İçerisinde yüzyıllardır bilinen hem lezzeti hem iyileştirici etkileri nedeniyle yaygın olarak tüketilen bitkilerin yer aldığı bu paket kış aylarında daha iyi hissettirecek eğer organik ise... 
Kış aylarında ve kış günlerinde soğuklar arttıkça bağışıklık sisteminiz zayıflayabiliyor ve  kışın soğuk algınlığı, nezle, grip gibi birbirinden farklı rahatsızlıklar baş gösteriyor. Bitkisel takviye olan bitki çayları rahatlatıcı ve yatıştırıcı etkileri nedeniyle kendinizi iyi hissetmediğiniz anlarda yardımınıza koşan bitki çayları ise hem bedensel hem zihinsel açıdan olumlu etkiler oluşturabilir. Birçok faydaya sahip değişik bitkilerden harmanlanan, çeşitli hoş kokusuyla yatıştırıcı bir etkili ve lezzetli bir içime sahip olan kış çayı tariflerini sizde denemek istermisiniz? Anadolu'nun özü endemik bitkilerden oluşan leziz ve yararlı kış çayı tariflerini nasıl yapabileceğini merak ediyorsanız makalemizi okuyunuz.

Kış Çayı Nasıl Üretilir?

Anadolu topraklarından Mevsiminde taze olarak Orman arazileri ve min 1300 rakım da toplattığımız endemik bitkiler ve   ayrıca Organik Sertifikalı olarak kendi ekimini yaptığımız arazilerimizde ekilişini yaptığımız bitki türleri  geleneksel yöntemler uygulayarak bitkinin türüne göre güneşte ve gölgede kurutup, satışa hazır hale getiriyoruz.50 Çeşit birbirinden şifalı Bitkisel çay çeşidimiz bulunmaktadır.

Kış Çayı Organik mi yoksa Doğal mı?

Kış çayımız Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı Organik Tarımın Esasları ve Uygulamasına İlişkin Yönetmeliğe uygun olarak yetiştirilip üretilmiş, tüm organik üretim standartlarını karşılayan ve organik tarım ilkelerine bağlı sertifikalı tarlalarda hiç bir ilaç ve kimyasal gübre kullanılmadan üretilen tamamen organik BİTKİ tohumlarından elde edilen organik bitkisel çaylarımız Anadolu'nun Özü Organik Üretime ait ürünümüz Organik Tahin Çifte Kavrulmuş ismiyle satışa sunulmaktadır. Firmamızca elde edilen bu tahinlerimiz organik üretimin gereklerini karşılamanın yanı sıra, Anadolu topraklarında yerel küçük ölçekli Kırsal Bölgelerdeki çiftçilere destek olmak amacıyla Küçük Köy Büyük Umutlar adı altında  tamamen yerli atalık tohum olan bitkisel tohumlarından ekilişleri yaptırılarak üretilmektedir.

Kış Çayı Besin Değeri Nelerdir?

Kalori 20 cal

Protein 0.01 gr

Yağ 0 gr

Karbonhidrat 0.2 gr

Lif 0 gr

Kolestrol 0 mg
Organik çay üretiminin her aşaması sertifikalanmış, hiçbir aşamasında kimyasal ve koruyucu yoktur.

Bitkilerin faydalı yaprakları, tomurcuk,çiçekleri, meyvelerinden oluşan kış çayı, soğuk kış aylarında kendinizi iyi hissetmeniz için destek oluyor.

İçindekiler:

 • Adaçayı
 • Kekik
 • Nane
 • Lavanta
 • Ebegümeci
 • EkinezyaYaprak
 • EkinezyaÇiçek
 • Hatmi Çiçeği
 • Kuşburnu
 • Portakal Kabuğu
Nasıl Kullanılır?

Kış çayı kesinlikle kaynatılmamalıdır. Kaynamış beklemiş sıcak suyun üzerine atılarak demlenir.
Kış Çayı demlenerek hazırlanır.

* 1 dolu tutam Kış Çayı, 1 su bardağı kaynamış suya atılır.

* 5-6 dakika demlenir ve süzülür.

* İsteğe bağlı Balla karıştırılarak içilir.

* Gün içinde maximum 2-3 fincan içilir. 

* Tok karnına içilmelidir.


Kış Çayı Nasıl İçilir?

Kış Çayı birçok bitki türünün belirli oranlarda bir arada belirli bir süre kaynatılmasıyla hazırlanan kış çayı tarifleri isteğe bağlı olarak, limon, bal gibi doğal tatlandırıcılar katılarak sıcak şekilde tüketilir.

Bu noktada en önemli detayı ise kış çaylarının Organik Sertifikalı olması oluşturuyor. Hem kış çayı tarifleri için seçilen malzemelerin hem de tatlandırıcıların doğal olması çayın olumlu etkileri açısından büyük önem taşıyor. Bu yüzden kış çayınızı tüketirken içerisine aspartam, toz veya küp şeker eklememeye özen göstermelisiniz.

Kış Çayının Faydaları Nelerdir?

Kış aylarında sık karşılaşılan grip ve nezle gibi soğuk algınlığına karşı tüketilmesinin fayda sağladığı bilinen kış çayları, bağışıklık sisteminizin güçlenmesine yardımcı olabilir. Yüksek oranda C vitaminine sahip karışım kış çayı , soğuk kış havalarında vücut direncini yükselttiği gibi bu havalarda oluşan öksürük, nefes ve balgam gibi sorunlara rahatlatıcı yanıtlar verebilir.

Kış Çayı Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Kış çayı bitkisel takviye niteliğinde tedaviyi destekleyen bitkisel üründür. Kronik rahatsızlığı olan hastaların, hamilelerin ve çocukların hekim ya da eczacı gözetiminde kış çayı tüketmesi önerilmektedir. Kış çayı Kullanımına bağlı olarak oluşabilecek zararları engellemek ve doğru kullanım şeklini öğrenmek için hekiminize veya eczacınıza danışarak kış çayı kullanın.

Bitki Çayları Gluten içerir mi?

Gluten; buğday, arpa ve çavdar dahil olmak üzere birçok tahılda bulunan bir tür protein grubudur. Çay sadece bitki ve suyun bir karışımıdır. Organik saf bitki çaylarında Guluten yoktur.

Alerjen Uyarısı: Hamilelik ve emzirme dönemi ile Kemoterapi görenler, bebekler, tansiyon hastaları ilaç kullanılması durumunda doktorunuza danışmadan kullanmamalıdır.

Menşei Ülke: TÜRKİYE

Saklama Koşulları: Serin, kuru, kokusuz ve ışık almayan ortamda muhafaza ediniz.

İçindekiler: Organik Kış Çayı 100gr

Ürün Uyarısı:

*Üretim Tarihi (ÜRT), Tavsiye Edilen Tüketim Tarihi (TETT) ,Paketleme Tarihi ve Parti No (PN) ambalajın üzerindedir.

*Kutu açıldıktan sonra serin max 20c saklayınız. Güneş ışığından ve sıcaktan koruyunuz.

*Tavsiye edilen günlük içimi aşmayın. Takviye edici gıdalar normal beslenmenin yerine geçemez.

*Çocukların ulaşamayacağı yerde saklayınız.

*Hastalıkların önlenmesi veya tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaz.

*Beslenme Referans Değeri Yoktur.

Ürün Kargo Bilgisi: Kargonuz 1(Bir) iş günü içersin de kargoya teslim edilmektedir.


Bu site Bloğumuz ve ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır.

-Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.

-Diyet ya da egzersiz rejiminde herhangi bir değişiklik yapmadan önce doktorunuza veya diğer sağlık birimlerine danışmalısınız..

-Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız 'da  geçerli değildir.  

Kış, Kış Çayı, Kış Çayı Doğal, Kış Çayı Doğal Bitki, Kış Çayı Doğal Bitki Çayı, Kış Çayı Doğal Çayı, Kış Çayı Bitki, Kış Çayı Bitki Çayı, Kış Çayı Çayı, Kış Doğal, Kış Doğal Bitki, Kış Doğal Bitki Çayı, Kış Doğal Çayı, Kış Bitki, Kış Bitki Çayı, Çayı, Çayı Doğal, Çayı Doğal Bitki, Çayı Doğal Bitki Çayı, Çayı Doğal Çayı, Çayı Bitki, Çayı Bitki Çayı, Çayı Çayı, Doğal, Doğal Bitki, Doğal Bitki Çayı, Doğal Çayı, Bitki, Bitki Çayı,

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
kış çayı içindekileraoğuk algınlığına ne iyi gelirsoğuk algınlığı nasıl geçeraromalı bitkilerendemik bitkilerorganik kış çayıekinezyamentolllü nanenane faydalarılavanta faydaları
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.