0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Ekinezya%20Çiçek%20Çayı
  • Organik%20Ekinezya%20Çiçek%20Çayı
Organik Ekinezya Çiçek Çayı
Ürün Kodu : 193
67.50 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
50gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Ürün Açıklaması: Ekinezya Çiçek -  Echinacea Flower

Mevsiminde taze olarak topladığımız ayrıca Organik Sertifikalı olarak kendi ekimini yaptığımız arazilerimizde yetiştirip  geleneksel yöntemler uygulayarak güneşte ve gölgede kurutup, satışa hazır hale getiriyoruz.

Ekinezya Çayı Nedir?

Papatyagiller familyasına ait olan ekinezya bitkisi, tarihin eski zamanlarından beri iyileştiri gücü ile biliniyor. Latince adı Echinacea Purpurea olan bu şifa kaynağı bitki, özellikle bağışıklık sistemi üzerindeki olumlu etkileri ile öne çıkıyor. Ekinezya papatya gillerdendir. Hem yaprakları hem de kökleri alternatif tıp alanında sıkça kullanılır. Ekinezyanın anavatanı Kuzey Amerika’dır. Ekinezya ilk olarak yılan sokması gibi zehirlerin tedavisinde kullanılmıştır. Zamanla soğuk algınlığına olan faydaları ile gribal hastalıkların iyileşme sürecinde de tercih edilmiştir. Ekineazya alternatif tıbbın yanı sıra ilaç sektöründe de kullanılmaktadır. Anavatanı Kuzey Amerika olan ekinezya çiçeği koni şeklindedir ve renginden dolayı halk arasında mor koni çiçeği olarak da adlandırılmaktadır. Farklı türleri bulunan ekinezya çiçeğinin 3 türü sağlık alanında kullanılmaktadır. İnsan sağlığına olan katkıları ile Kuzey Amerika’dan tüm dünyaya yayılan ekinezya çiçeği soğuk algınlığı hastalığı için tercih edilir. İçeriğindeki yüksek mineral ve vitaminler ile sağlık dostu olan ekinezya bitkisi kurutulduktan sonra çay olarak tüketilebilir. 

Ekinezya Bitkisi Nasıl Tüketilir?

Ekinezya bitkisi çay gibi demlenebilir, gıda takviyesi olarak alınabilir ya da harici olarak direkt cilt üzerine uygulanabilir.Bir iki tatlı kaşığı kuru ekinezya bitkisi, bir bardak sıcak suya eklenir ve yaklaşık yedi dakika kadar demlenmeye bırakılır. Demlenen çay, süzülerek içilir. Ekinezyanın tadı biraz acımsı olduğu için tarçın, karanfil, ıhlamur ya da adaçayı ile birlikte tüketilebilirsiniz. Temiz ve steril bir yerde iyice ezilen ekinezya bitkisi, cilt üzerindeki problemli bölgeye uygulanabilir. Sivilce, akne ya da egzama üzerine uygulanabilen ekinezyayı kullanmadan önce mutlaka bir dermotoloji uzmanına görünmek gerekir.

Ekinezya Çayı Nasıl Demlenir?

Kış aylarında gripten korunmanın yanı sıra pek çok hastalıktan korunmak isteyenler için ekinezya çayını demlemek kısa sürede basit bir şekilde yapılır. Ekinezya çayını demlemek için 2 tatlı kaşığı ekinezya ve yarım litre su yeterlidir. İlk olarak yarım litre suyu kaynatmalısınız. Ardından kaynar suyun içerisine 2 tatlı kaşığı ekinezyayı atın. Ardından 5 ila 10 dakika arasında bekletin. Süzdükten sonra tüketebilirsiniz.
Ekinezya Çayı Tansiyonu Yükseltir Mi?

Ekinezya çayı direkt olarak tansiyona zarar vermez. Ancak sindirim sistemini düzenleyerek metabolizmayı hızlı çalıştırdığı için fazla tüketimde tansiyonun artmasına yol açabilir. Bu yüzden özellikle hipertansiyon hastalarının ekinezya çayı tüketmemesi önerilir. Tüketmek isteyenler ise doktora başvurduktan sonra ekinezya çayının içmelidir.

Ekinezya Zayıflatır Mı?

Ekinezya çayının zayıflamaya yardımcı olduğuna dair net bir kanıt yoktur. Ancak ekinezya çayı içerisinde çok sayıda vitamin ve mineral vardır. Bunun yanı sıra antioksidan açısından da güçlüdür. Ekinezya çayı sindirim sistemine de fayda sağlayarak metabolizmanın düzenli çalışmasına yardımcı olduğu için kilo verme döneminde olan kişileri olumlu destekler. Sadece ekinezya çayı ile zayıflamayı düşünmek doğru değildir. Düzenli beslenme ile ekinezya çayı da zayıflamanıza destek olacaktır.

Ekinezya Çayı Zararları Nelerdir?

Ekinezya çayı güvenilir bitkiler arasında yer alsa da fazla tüketim ile birlikte bazı yan etkiler oluşabilir. Mide bulantısı ve kusma şikayeti Ağızda kuruluk,Baş ağrısı ya da dönme,Kabız ve ishal olma,Kaslarda yoğun ağrı,Uyku problemi,Yüksek ateş,Deride kızarıklık, kaşıntı ya da şişkinlik,Halsizlik,

Ekinezya Çayının Faydaları Nelerdir?

Ekinezya çayı, özellikle grip ve soğuk algınlığına iyi geldiği biliniyor. Hastalık semptomları baş gösterdiğinde ekinezya çayı içmek, hastalığın daha hafif atlatılmasına ve sürecin kısalmasına yardımcı oluyor. Ekinezya içeriğindeki antimikrobiyal ve antiviral maddeler sayesinde, bağışıklık sistemini güçlendirerek, tedaviye yardımcı oluyor.Ağrı kesici özelliği ile de ön plana çıkan ekinezyanın, Amerika yerlileri tarafından diş ağrılarını geçirmek için kullanıldığı biliyor. Günümüzde de pek çok ilacın ham maddesi olarak kullanılan ekinezya, migren ataklarının şiddetini azaltıyor ve baş ağrısını hafifletiyor.Ekinezya çayı, cilt yenilenmesine yardımcı oluyor. Soğutulan çay ile temizlenen cilt, daha canlı bir görünüme kavuşuyor. Sivilce ya da akne gibi cilt problemlerine de iyi gelen ekinezya, bu cilt problemlerinin şiddetini azaltıyor. Egzama ve sedef gibi kronik cilt hastalıklarının tedavisine yardımcı oluyor.Tüm iyileştirici özelliğine rağmen, ekinezya tüm cilt tipleri için uygun olmayabiliyor. Bu tip problemlerin tedavisinde önce bir uzmana görünmek ve ekinezyayı yardımcı bir unsur olarak görmek gerekiyor.

Ekinezya Çayı Nelere İyi Gelir?

Ekinezya çayı, anti fungal özelliği ile vücutta oluşabilecek mantarların da önüne geçiyor. Vücutta bulunan mantar; deri, mide ya da bağırsak hastalıklarına neden olabiliyor. Ekinezya çayını düzenli olarak içmek bu hastalıklara yakalanma riski azaltıyor.Yatıştırıcı özelliği sayesinde, daha sakin ve rahat olmanıza yardımcı olan ekinezya çayı, gerginliği azaltıyor ve stres seviyesinin dengelenmesine yardımcı oluyor.Yapılan araştırmalar, güçlü bir antioksidan olan ekinezyanın kan şekerini dengelemede etkili olduğunu gösteriyor. Bu özelliği ile diyabet ve hipoglisemi durumlarında tedaviye ek olarak tüketilebiliyor.Yine antioksidan özelliği ile hücre oluşumuna destek oluyor. Serbest radikaller olarak bilinen ve vücutta yaşlanmaya sebep olan toksinleri yok ediyor. Dengeli beslenme, kaliteli uyku ve spor ile birlikte alacağınız ekinezya takviyesi yaşlanma etkilerini geciktirebiliyor.Bunların dışında, ekinezyanın apseye karşı etkili olduğu, tüberküloz hastalığının şiddetini azalttığı, idrar söktürücü olarak kullanıldığı biliniyor.Alternatif tedavi yöntemlerinde kendine sıklıkla yer bulan ekinezya bitkisini gıda ya da ilaç takviyesi olarak kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışmak gerekiyor.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır. Bu site Bloğumuz ve ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır.-Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.-Diyet ya da egzersiz rejiminde herhangi bir değişiklik yapmadan önce doktorunuza veya diğer sağlık birimlerine danışmalısınız.. Bu site Bloğumuz ve ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır.-Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.-Diyet ya da egzersiz rejiminde herhangi bir değişiklik yapmadan önce doktorunuza veya diğer sağlık birimlerine danışmalısınız..


İş Bankası
Taksit
Aylık
Toplam
Tek Çekim
67.50 TL
67.50 TL
3 Taksit
23.06 TL
69.19 TL
6 Taksit
11.64 TL
69.86 TL
9 Taksit
7.84 TL
70.54 TL
Yapı Kredi
Taksit
Aylık
Toplam
Tek Çekim
67.50 TL
67.50 TL
3 Taksit
23.06 TL
69.19 TL
6 Taksit
11.64 TL
69.86 TL
9 Taksit
7.84 TL
70.54 TL
Deniz Bank
Taksit
Aylık
Toplam
Tek Çekim
67.50 TL
67.50 TL
3 Taksit
23.06 TL
69.19 TL
6 Taksit
11.64 TL
69.86 TL
9 Taksit
7.84 TL
70.54 TL
Halk Bank
Taksit
Aylık
Toplam
Tek Çekim
67.50 TL
67.50 TL
3 Taksit
23.06 TL
69.19 TL
6 Taksit
11.64 TL
69.86 TL
9 Taksit
7.84 TL
70.54 TL
Garanti Bankası
Taksit
Aylık
Toplam
Tek Çekim
67.50 TL
67.50 TL
3 Taksit
23.06 TL
69.19 TL
6 Taksit
11.64 TL
69.86 TL
9 Taksit
7.84 TL
70.54 TL
Finans Bank
Taksit
Aylık
Toplam
Tek Çekim
67.50 TL
67.50 TL
3 Taksit
23.06 TL
69.19 TL
6 Taksit
11.64 TL
69.86 TL
9 Taksit
7.84 TL
70.54 TL
Teb
Taksit
Aylık
Toplam
Tek Çekim
67.50 TL
67.50 TL
3 Taksit
23.06 TL
69.19 TL
6 Taksit
11.64 TL
69.86 TL
9 Taksit
7.84 TL
70.54 TL
Akbank
Taksit
Aylık
Toplam
Tek Çekim
67.50 TL
67.50 TL
3 Taksit
23.06 TL
69.19 TL
6 Taksit
11.64 TL
69.86 TL
9 Taksit
7.84 TL
70.54 TL
VakıfBank
Taksit
Aylık
Toplam
Tek Çekim
67.50 TL
67.50 TL
Anadolubank
Taksit
Aylık
Toplam
Tek Çekim
67.50 TL
67.50 TL
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.