0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Üzüm%20Sirkesi%20
Organik Üzüm Sirkesi
Ürün Kodu : 607
105.00 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
ML
500ml


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz


Organik Üzüm Sirkesi – Organic Grape Vinegar

Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Üzüm  meyvesinden Soğuk Sıkım yöntemi ile elde edilmiş üzüm şıra, suyu geleneksel yöntemlerle fermente edilir.Sirke ana oluşumundan sonra süzülen tüm sirkelerimiz katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Fermente süresi en az 2 yıldır. Soğuk Sıkım  yöntemi ile içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir.

Organik Üzüm Sirkesi:Organik üzüm sirkesi, içeriğinde hiç bir katkı koruyucu maddesi içermemekle birlikte yapar sirke asiti de içermez. Bu gibi fermente sirkelerde, son kullanma tarihi bulunmamaktadır. Bu yüzden zaman içinde sirke anası oluşabilir. Bu ise sirkenin bozulduğunu değil, organik olduğunu gösterir. Anadolu'nun Özü olarak ürettiğimiz tüm sirkeler ise taze ve organik meyvelerden yapılmakla birlikte doğal fermente edilerek üretilmektedir.

Üzüm sirkesi, yemek ve salatalarda kullanımı dışında ayrıca topikal olarak pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. C ve A vitamini bakımından zengin olan üzüm sirkesi ayrıca demir, magnezyum, fosfor, kalsiyum, flor ve potasyum içerir. İçerdiği asetik asitle kan şekeri seviyesini düşürebilir. Antioksidan zengini yapısıyla bakteriyel enfeksiyonlara ve cilt hasarına karşı koruyabilir. Ayrıca kalp sağlığını destekler ve bazı kanser türlerine karşı korur. Fazla olmamak koşulu ile sulandırılmış sirke içmek sağlıklı beslenme ve sporla desteklendiğinde kilo vermeye yardımcı olabilir. Ayrıca saça uygulanan sulandırılmış sirke kepekleri önler, saçın parlamasını sağlar. Ancak çok fazla sirke tüketmek diş minelerinde aşınmaya ve mide sorunlarına neden olabilir. Bu yan etkilerden korunmak için günde en fazla 3 çorba kaşığı sirkeyi sulandırarak tüketmek gerekir.

Üzüm Sirkesi Faydaları Nelerdir?

Üzüm sirkesinin içerisinde bulunan A ve C vitamininin yanı sıra fosfor, kalsiyum gibi mineraller de birçok hastalığa çare olabilir.

1) Doğal Ağrı Kesicidir

2) Çürükleri Önler, Dişleri Beyazlatır

3) İltihapları Temizler

4) Cildi Besler

5) İştah Keser

6) Kansızlığı Giderir

7) Saç Derisini Arındırır

8) Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

9) Sindirimi Rahatlatır

10) Selüliti Önler

Üzüm Sirkesinin Zararları Nelerdir?

Çocuklarda tüketilmemesi önerilir. Midede yanma ve ekşime yapabilir.Hamilelerde alerjiye yol açabilir. Doktor kontrolünde tüketim önerilir.Kemik sağlığı için önemli olsa da aşırı tüketimi kemik erimesine sebebiyet verebilir. İltihaplı ve açık yaralar üzerine direkt uygulanamamalı. İçeriğindeki asidik oran hücrelere zarar verebilir.Deri üzerinde sulandırılmadan saf hali ile kullanımı kızarıklık ve tahrişe neden olabilir.Yüksek miktarda tüketildiğinde vücuttaki minerallerin azalmasına yol açabilir.

Üzüm sirkesi zayıflatır mı?

Araştırmalar üzüm sirkesindeki asetik asidin yağ depolamasını azalttığını, yağ yakımını hızlandırdığını ve tokluk hissi yarattığını göstermektedir. Ayrıca yiyeceklerin midede daha uzun süre kalmasını sağlayarak açlık hormonu olan ghrelin salınımını geciktirir ve aşırı yemeyi önleyebilir. Ancak unutulmamalıdır ki üzüm sirkesi tek başına yeterli değildir. Kilo verebilmek için öncelikli olarak kalori alımını azaltmak ve hareketli bir yaşam gerekir. Ayrıca çok fazla sirke, asidik yapısı nedeniyle yemek borusunu ve midenizi tahriş edebilir, kalsiyum eksikliğine neden olabilir ve diş minesine zarar verebilir. Günde en fazla 3 yemek kaşığı sirke önerilmektedir.


  • BESİN DEĞERLERİ: (100gr)
  • Enerji (kcal/kj)               - 14/59
  • Yağ    (g)                         -  0
  • Doymuş Yağ (g)            - 0
  • Karbonhidrat (g)           - 3,6
  • Şekerler (g)                       -0
  • Lif (g)                                - 0
  • Protein (g)                        -0
  • Tuz (g)                                -0     


Önemli Hatırlatma: Fermente olarak ürettiğimiz sirkemizde son kullanma tarihi bulunmamaktadır. Zaman içerisinde içerisin de oluşabilecek sirke analarını süzerek kullanımına devam edebilirsiniz. Sirke anası oluşumunda sirkenizin bozulduğunu düşünmeyin. Sirke anaları fermantasyonun devam etmesinden dolayı oluşmaktadır.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır. Bu site Bloğumuz ve ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır.-Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.-Diyet ya da egzersiz rejiminde herhangi bir değişiklik yapmadan önce doktorunuza veya diğer sağlık birimlerine danışmalısınız.. ·  Bu site Bloğumuz ve ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır.-Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.-Diyet ya da egzersiz rejiminde herhangi bir değişiklik yapmadan önce doktorunuza veya diğer sağlık birimlerine danışmalısınız.Bilgilendirme:Ürünlerde uyguladığımız  indirimli ve kampanyalı satış fiyatları Bayi ve satış mağazalarımızda geçerli değildir.


Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
üzüm sirkesi nasıl yapılırelma sirkesiüzüm sirkesi yapımıüzüm sirkesi faydalarıüzüm sirkesi zayıflatırmıevde üzüm sirkesi nasıl yapılırüzüm sirkesi tarifisirke nasıl yapılırelma sirkesi nasıl yapılırbeyaz üzüm sirkesi nasıl yapılırüzüm sirkesi f
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.