0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Hindistan%20Cevizi%20Yağı
Organik Hindistan Cevizi Yağı
Ürün Kodu : 555
260.10 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
ML
210ml


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Katı Hindistan Cevizi Yağı - Organic Coconut Oil

Mevsiminde özenle  toplanan ve seçilen Hindistan cevizi meyvelerinin içindeki beyaz etli kısmının Soğuk Sıkım işlemi ile elde edilmiş katkısız rafine olmayan doğal yağ olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Soğuk Sıkım  yöntemi yağın içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı Nedir?

Hindistan cevizi yağı, antik çağlardan beri Asya'da ekstre halinde imal edilmiştir. Kıyılan veya rendelenen Hindistan cevizleri, özellikle kek, tatlı ve şekerlemelerin yapımında kullanılmak üzere ihraç edilmektedir. Hindistan cevizi yağı, günümüzde sıkça kullanılan bir bitkisel yağ çeşidi ve hindistan cevizi ürünüdür. Bu yağın birçok farklı kullanım alanı ve faydası bulunmaktadır.

Hindistan cevizi yağı ne işe yarar Nerelerde Kullanılır?

Hindistan cevizi yağı, çiğ ve olgun Hindistan cevizinden elde edilen yenilebilir bir yağdır. Hindistan cevizi yağı saç bakımı, kozmetik, renklendirici yapımı, deterjan kokusu, gıda ve emülgatör olarak kullanılır. Hindistan cevizi yağı saç bakım ürünlerinde de yaygın olarak kullanılır.

Hindistan cevizi yağının faydaları nelerdir?

Hindistan cevizi faydaları ile uzun yıllardır bilinen ve kullanılan bir doğal üründür. Sağladığı faydalardan bazıları ise şu şekilde sıralanabilir:Saç Sağlığını Olumlu Etkiler.Hindistan cevizinin en büyük faydalarından bir tanesi saç sağlığını geliştirmesidir. Saçların daha parlak ve sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olan hindistan cevizi yağı, bir saç bakım ürünü veya saç maskesi olarak kullanılabilir. Özellikle saçlardaki cansız ve mat görünümün giderilmesine yardımcı olan hindistan cevizi yağı aynı zamanda saç derisinin güçlendirilmesinde de etkilidir.Cildin Güzelleştirilmesine Yardımcı Olur. Yapılan bazı bilimsel araştırmalarda hindistan cevizi yağının cilt üzerine uygulanmasının, cildin koruyucu bariyerlerini güçlendirdiği ve inflamasyonu azalttığına yönelik sonuçlara ulaşılmıştır. Bu nedenle cildin güzelleştirilmesi, nemlendirilmesi, UV ışınları gibi zarar verici etkenlerden korunması ve akne, kuruluk gibi cilt sorunlarıyla mücadele edilmesi gibi açılardan hindistan cevizi yağının bir bakım olarak kullanımı önerilebilir.Güçlü Antioksidanlar İçerir.İnsan vücudunda antioksidan olarak görev yapan birçok bitkisel kaynaklı fenolik bileşen, hindistan cevizi yağında yer alır. Gallik asit, salisilik asit, kumarik asit, kafeik asit gibi bu bileşenler vücutta serbest radikalleri nötralize ederek oksidatif stresi azaltır. Bu nedenle hindistan cevizi yağı; vücudu ve cildi hasar, kanserleşme, stres gibi olumsuzluklara karşı korumada etkilidir. Mantar Enfeksiyonlarından Korur.Bazı bilimsel çalışmalarda mantar enfeksiyonlarının önemli bir kısmından sorumlu olan Candida Albicans adlı mantar türünün hindistan cevizi yağına karşı hassas olduğu görülmüştür. Henüz nedeni tam olarak bilinmemesine karşın bu etkinin cildin koruyucu bariyerlerini güçlendirmesi veya antienflamatuar etkisinden kaynaklı olabileceği üzerinde durulur. Dolayısıyla C. Albicans enfeksiyonundan korunmada hindistan cevizi yağının etkili olabileceği düşünülür. Kalp Sağlığını Destekler. Yukarıdaki faydaların yanı sıra mutlaka belirtilmesi gereken bir diğer nokta ise hindistan cevizi yağının tıpkı diğer yağlar gibi fazla miktarda tüketildiğinde olumsuz etkiler yaratabileceğidir. Gereğinden fazla yağ tüketiminin obezite, yüksek kolesterol ve trigliserit düzeyleri, kardiyovasküler hastalıklara yakalanma riskini artırma gibi sorunlara yol açtığı bilinen bir gerçektir. Bu nedenle günlük yağ gereksinimi karşılanırken tercih edilen yağların bir miktarı hindistan cevizi yağı ile değiştirilerek kullanılmalıdır.

Hindistan cevizi yağı nasıl kullanılır?

Hindistan cevizi yağı, yemeklerin ve tatlıların içerisinde tıpkı diğer yağlar gibi kullanılabilir.  Yemeklerin içerisinde kullanılırken hindistan cevizi yağı az miktarda kullanılmalı, tüketiminde kesinlikle aşırıya kaçılmamalıdır. Ayrıca bilinen ve güvenilir markaların ürünleri tercih edilmeli, yalnızca bakım amaçlı olmayıp tüketilebilir nitelikte olan hindistan cevizi yağları alınmalıdır. Hindistan cevizi yağı tüketmek isteyip herhangi bir sağlık sorunu olan kişiler tüketime başlanmadan önce mutlaka hekimlerine danışmalıdır. Bunların yanı sıra hindistan cevizi yağı cilt üzerine, tırnaklara uygulama gibi yöntemlerle bakım amacıyla da kullanılabilir. Özellikle hindistan cevizi yağı saça faydaları nedeniyle saç maskelerinin içerisinde sıklıkla yer alır. Bununla birlikte tek başına veya farklı sağlıklı bitkisel yağlarla karıştırılarak da saç maskesi şeklinde kullanılabilir. Hindistan cevizi cilde faydaları ile uzun yıllardır bilinen ve kullanılan bir doğal üründür. Özellikle cildin nemlendirilmesi ve yumuşak, canlı bir görünüme kavuşması için hindistan cevizi yağı içerikli doğal kozmetik ürünlerinden yararlanılabilir. Hindistan cevizi yağı yüze faydaları haricinde tüm vücut için tercih edilebilen bir bakım ürünüdür. Çatlakların önlenmesi, cildin yumuşatılması ve nemlendirilmesi üzerinde de oldukça etkilidir. Eğer siz de cilt, tırnak veya saç bakımı yapmak veya yemeklerinize katmak için hindistan cevizi yağı kullanmak istiyorsanız bilinen ve güvenilen markaların, gıda veya sağlık otoritelerince onaylanmış ürünleri arasından seçim yapınız. Bununla birlikte sağlıklı beslenme ve düzenli egzersize önem vererek, düzenli olarak sağlık kontrollerinizi yaptırarak çok daha sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağının Zararları Nelerdir?

Hindistan cevizi yağı kalori değerleri nedeniyle dikkatli tüketilmesi tavsiye edilen ürün grubu arasında yer alır. Kontrolsüzce tüketimi kilo alımına neden olabilir. Fazla tüketilmesi halinde karaciğeri yorabilir, beyin ve sinir sistemi üzerinde olumsuz durumlara neden olabilir. Hindistan cevizi yağı organik olması durumunda mucizevi yağ olarak tanımlanır. İçeriğindeki zengin bileşenler her ne kadar sağlık üzerinde olumlu etkilerde bulunsa da, hindistan cevizi ve hindistan cevizinden üretilen ürünler alerji yapma ihtimali yüksek olan ürünlerin başında gelir. Taze olarak tüketilmediği durumlarda toksik etkiler yapabilen yağ, doymuş yağ oranı yüksek olan yağlar arasında yer alır. Fazla miktarda tüketilmesi kalp ve damar sağlığına darbe indirebilir. Diğer taraftan yüksek ısı ile karşı karşıya kaldığında trans yağlarla benzer özellikler göstererek sağlığı tehlikeye atabilir. Kısaca hindistan cevizi yağını günlük beslenme rutinine katmak için bir doktora danışılması önerilir. Hindistan cevizi yağı, cilt bakımında kontrolsüz kullanıldığında, yağ bezesi yapma ihtimali yüksek ürünler içinde yer alır. Özellikle göz altına uygulandığı durumlarda kontrollü ve özenli olunması tavsiye edilir.

Hindistan Cevizi Yağı Yenir mi?

Hindistan Cevizi Yağı Besin Değerleri‘Hindistan cevizi yağı yenir mi?’ sorusunun ardında, yağın piyasaya ilk sürüldüğü zamanlarda kozmetik amaçlı kullanılan bakım yağı olarak pazarlanması yatar. Bir tatlı kaşığında 44.6 kcal içeren Hindistan cevizi yağı, dünyada yaygın olarak kullanılan yağların başında gelir. Laurik ve miristik yağ asitlerince zengin olan hindistan cevizi yağını %90 doymuş yağ asidi sebebiyle dikkatli tüketmek gerekir. Odası sıcaklığında katı olması nedeniyle kek, pasta ve kurabiye yapımında tercih edilen Hindistan cevizi yağı, aromatik tadı nedeniyle salatalara çok yakışır. Pilav ve tencere yemeklerinde yağ olarak kullanılabilecek ürün, kahve ve milkshake benzeri içeceklere karıştırılarak tüketilebilir. Meyvelerle birlikte sağlıklı atıştırmalıklar yapılabilen yağ, veganlar için tereyağı alternatifi olarak görülür. Hindistan cevizi yağı yemek için çok sayıda sağlıklı alternatif bulunsa da kıvamı ve lezzeti nedeniyle işlenmiş gıdalarda da sıklıkla kendine yer bulabilir.

Alerjen Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
hindistan cevizi yağı faydalarısaça hindistan cevizi yağıhindistan cevizi yağı saça faydalarıhindistan cevizi ne işe yararorganik hindistan cevizi yağıhindistan cevizihindistan cevizi yağıhindistn cevizi faydalarıhindistan cevizi yağı faydalarıhi
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.