0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Calendula%20Yağı(%20Zeytinyağlı)
Organik Calendula Yağı( Zeytinyağlı)
Ürün Kodu : 550
247.35 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
CC
100cc


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Katı Organik Calendula Yağı-Orkanic Calendula Oil

Ürün İsmi: AYNISEFA YAĞI

Botanik İsmi: Calendula Officinalis L.

Ürün İçeriği: Organik Calendula Officinalis Flower Oil

Kullanılan Kısım: ÇİÇEK

Elde Ediliş Yöntemi: MASERASYON (ZEYTİNYAĞI İLE MASERE EDİLMİŞTİR)

Mevsiminde özenle  toplanan ve seçilen Calendula Yağı meyvelerinin içindeki beyaz etli kısmının Soğuk Sıkım işlemi ile elde edilmiş katkısız rafine olmayan doğal yağ olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Soğuk Sıkım  yöntemi yağın içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Aynısefa Yağı Nedir?

Aynısefa yağı kimyasal içerik olarak yüzde yirmi beş oranında Alfa cardinol içermektedir. Geriye kalan kimyasal içeriği ise bitkinin işlevleri arasında yer almakta olan flavonoidler gibi birçok çeşit organik bileşikler içerir. Hoş bir kokusu canlı rengi olan aynısefa çiçeğinden elde edilen yağa aynısefa yağı denilmektedir.

Aynısefa Yağının Faydaları Nelerdir?

Variköz venlerin rahatlamasını sağlarken aynı zamanda görünümlerini engeller.Kan damarlarının içindeki elsatin ve kollajen üretiminde artış sağlar.Merkezi sinir sistemi için oldukça faydalıdır. Panik halinde rahatlama, gevşeme sağlar.İçerdiği aktif kimyasallar ile aynısefa yağı doğal olarak zararlı hücreleri öldürücü ve antienflamatuvar etkisi bulunur.Cilt enfeksiyonlarına, gastrointestinal sistem enfeksiyonlarına, genital sistem hastalıklarına karşı savunma sağlar.Göz iltihabını önler ve konjuktiviti azaltır.Doğal antiseptik olmasıyla birlikte mantar tedavilerinde kullanılabilir.Vajinal enfeksiyonlar, saçkıran, ayak tırnağı mantarı gibi birçok hastalığın tedavisinde kullanılabilir.Aynısefa yağı bir yandan antispazmodik etkiye sahiptir. Kaslarda meydana gelen spazmları, adet ağrılarını, mide ağrılarını, tendon kramplarını hafifletir.Güçlü kokusu zararlı olan böceklerin uzaklaşmasını sağlar.Atopik ciltler için oldukça faydalıdır. Cildin nemlenmesini sağlar. Deride oluşabilecek olan hastalıklara karşı derinin direncini arttırır.Kırışıklık görünümünü azaltır.Cilt döküntüleri, cilt yanıkları ve cilt yaralarını iyileştirir.

Aynısefa Yağı Nasıl Kullanılır?

Aynısefa Yağı KullanımıAynısefa yağı cilt üzerine haricen uygulanabilir. Temiz olan cilt üzerine masaj yaparak bir miktar sürülebilir. Aynı zamanda yüz ve göz çevresi için de rahatlıkla kullanılabilir. Saç diplerine ve saç boyuna sürülerek bir süre bekletilir ve saçtan iyice arınması sağlanır. İstenildiği takdirde cilt için kullanılan losyon veya kremlere karıştırılarak da kullanılabilir. Genital bölgelerde meydana gelen mantar iççin genital bölgede haricen kullanılabilir. Aynı zamanda şampuan içine eklenerek de kullanılabilir.

Kullanım Miktarı

Dahilen kullanım için; yetişkinlerde günde maksimum 1 tatlı kaşığı.

Cilt bakımı ve Vücut masaj yağı olarak haricen kullanım için; uygulanacak bölgeye 10-20 damla.

Saç bakımı; şampuan ve saç kremi içine her 100 ml'e 10-20 damla.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Alerjen Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.İlaç değildir. Tavsiye edilen günlük kullanım dozunu aşmayınız. Kapağı açıldıktan sonra 60 gün içinde kullanılmalıdır. Ürünün doğal yapısından kaynaklı olarak renk değişimi, çökelme, katılaşma veya bulanıklık oluşabilir. Kullanım öncesi çalkalayın. Ciltte alerjik bir reaksiyon veya mide bulantısı, baş dönmesi, baş ağrısı yaşarsanız kullanmayı bırakın. Hamilelik ve emzirme dönemi ile ilaç kullanılan durumlarda bir uzmana danışınız. 

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
calendula oilaynı sefa yağıorganik calendula yağıcalendula yağı faydalarıcalendula yağı kullanım alanlarıcalendula yağı nasıl kullanılırcalendula yağı neye iyi gelircilt sağlığı destekleyici calendula yağıorganik soğuk press calendula yağıaromati
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.