0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Himalaya%20Tuzu%20(İri%20Granür)
  • Himalaya%20Tuzu%20(İri%20Granür)
Himalaya Tuzu (İri Granür)
Ürün Kodu : 454
21.40 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
150gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Himalaya Tuzu (iri Granür)

Himalaya tuzu zararları nelerdir? Himalaya tuzu iyotlu mu? Himalaya tuzu sabunu faydalı mı? Himalaya tuzu ne işe yarar? Pembe Himalaya tuzu ne işe yarar? Himalaya kaya tuzu yemeklerde kullanılır mı? Pembe Himalaya tuzunda iyot var mı? Himalaya tuzunun özellikleri nelerdir? Himalaya tuzunun cilde faydaları nelerdir? Himalaya tuzunun normal tuzdan farkı nedir? Himalaya tuzunun farkı ne? Himalaya tuzunun saça faydaları nelerdir? Himalaya tuzunun içindeki mineraller nelerdir? Himalaya tuzunun diğer tuzlardan farkı nedir?

Pembe Himalaya Tuzu Nedir?

Pembe Himalaya tuzu zengin içeriğe sahip bir tuzdur. Pembe tuz, Himalaya deniz tuzu, kaya tuzu ve Himalaya kristal tuzu gibi farklı isimlerle de anılır. Tuzun kaynağı ise Himalaya Sıradağlarının 5.000 fit altındaki tuz madenleridir. Bu tuz madenleri Prekambriyen çağdan yani 4 milyar yıldan daha eski bir zamandan kalmadır. Bu özelliği sayesinde de zengin bir içeriğe sahiptir. Kimyasal olarak temelde sodyum klorür (NaCl) bileşiğidir ve çeşitli faydalı bileşiklere sahiptir. Pembe Himalaya tuzunun rengi ve renk varyasyonları da içerdiği bu bileşiklerden kaynaklanır. Himalaya kristal tuzu pembe, beyaz veya kırmızı renkte olabilir.

Himalaya Tuzunun Faydaları Nelerdir?

Vücudun su dengesini düzenler.Yaygın yaşlanma belirtilerini azaltmaya yardımcı olur.Kan şekeri seviyelerini dengeler.Hücresel enerji oluşumunu teşvik eder.Krampları azaltır.Besin emilimini artırır.Kalp-damar sağlığını destekler.Sinüs problemlerini azaltır.Kemik sağlığını destekler.Libidonun sağlıklı şekilde çalışmasını sağlar.İşlenmiş sofra tuzuna kıyasla böbrek ve safra kesesi sağlığını destekler.

Himalaya Tuzunun Normal Tuzdan Farkı Nedir?

Pembe Himalaya tuzu, sofra tuzuna göre çok daha sağlıklıdır ve piyasada satılan en saf tuzlardan biridir. Hatta elle çıkarıldığı göz önüne alındığında işlem görmeyen, doğal bir tuzdur olduğu da söylenebilir. Sofra tuzu ise Himalaya tuzunun aksine çok yoğun şekilde işlenir. Gördüğü işlemler sırasında da içerisindeki mineraller kaybolur.Sofra tuzu %97,5-%99,9 sodyum klorürdür. Birçok sofra tuzu işlenme sorasında ağartma işlemine tabi tutulur ve alüminyum türevleri gibi insan sağlığına oldukça zararlı bileşenler içerir. {8*}Himalaya tuzu iyotlu mu? Himalaya deniz tuzu ise sadece %87 sodyum klorürdür. Hiçbir işlem ve katkı maddesi görmediği gibi içeriğine bakıldığında kalsiyum, magnezyum, potasyum, bakır ve demir gibi mineralleri içerdiği görülür. Çoğu sofra tuzunda iyot bulunurken Himalaya tuzunda iyot bulunmaz. Bu yüzden Himalaya tuzu kullanacak bireyler iyot ihtiyaçlarını dışardan karşılamalıdır.

Himalaya Tuzunun Zararları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Himalaya tuzu satın alınırken doğal olmasına dikkat edilmelidir. Çünkü gerçek Himalaya tuzu, Pakistan’daki derin tuz mağaralarından elde edilir. Bu yüzden biraz maliyetlidir. Ancak sahte tuzlar mağaraların dış yüzeylerinden elde edilir ve fiyatları daha ucuzdur. Saf bir içeriğe sahip olmayan bu tuzlar satın alınmamalıdır. Alınan Himalaya tuzu, hava geçirmez kapalı bir kapta, serin ve kuru bir ortamda saklanmalıdır.Pembe Himalaya tuzu, sağlık için faydalıdır, ancak yine de bir tuz olarak sodyum içeriği de yüksektir. Bu yüzden tüketiminde aşırıya kaçılmamalıdır. Özellikle sodyum tüketiminin sınırlandırılması gereken tansiyon hastaları, Himalaya tuzu kullanırken miktarına daha da dikkat etmelidir. Ayrıca fazla tuz tüketimi konjestif kalp yetmezliği, karaciğer sirozu veya böbrek hastalığı olan kişilerde sıvı birikmesine de neden olabilir. Bu yüzden tuzun tüketim miktarına mutlaka dikkat edilmelidir.

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
Himalaya Tuzu (iri Granür)
BENZER ÜRÜNLER
Yeni Sezon Ürünü
  
  
Himalaya Tuzu (Öğütülmüş)
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.