0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Zeytin%20Yaprağı%20Çayı
  • Organik%20Zeytin%20Yaprağı%20Çayı
Organik Zeytin Yaprağı Çayı
Ürün Kodu : 218
49.50 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
40gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Zeytin Yaprağı Çayı - Olive Leaf Tea
 
Mevsiminde taze olarak topladığımız ayrıca Organik Sertifikalı olarak kendi ekimini yaptığımız arazilerimizde yetiştirip  geleneksel yöntemler uygulayarak güneşte ve gölgede kurutup, satışa hazır hale getiriyoruz.

Zeytin yaprağı kurutularak çayı yapıldığında, vücutta pek çok faydaya katkı sağlıyor. Bununla beraber bağışıklık sistemine de oldukça önemli yararları bulunmaktadır. Doğal bir metot olmasından ötürü maddi açıdan çok ekonomiktir. Kilo sorunu olanların, zeytin yaprağı çayını tüketmeleri sonucunda olumlu sonuç aldıklarını belirtmek mümkündür. Zeytin yaprağı çayı kilo şikayetinden müzdarip olan kişiler için birebir bir çözümdür.

Zeytin Yaprağı Çayının Faydaları Nelerdir?

Bağışıklık sisteminin güçlü hale gelmesine yardımcı olur.Anti- bakteriyel özelliklerinden ötürü vücutta bulunan bakterileri temizler.Mantar oluşumunun önüne geçer.Hücrelerin yenilenmesini sağlar.Sindirim sisteminin rahatlamasına destek olur.Enerji verir.Kötü kolesterolü düşürmekte birebirdir.Kalp sağlığına olumlu etkisi bulunur.Kilo verdiren özelliği bulunur.Erken yaşlanmayı engeller.Yaraların hızlıca iyileşmesine destek olur.Alerjilerin tedavisine yardımcı olur.Ateş düşürür.Kan akışını arttırmaya destek olur.Antioksidan özelliği ile meme, karaciğer ve prostat kanseri gibi kanserlerin düzelmesine olumlu etki eder.Kas spazmlarını önler.Merkezi sinir sistemini koruyan özelliği vardır.Sindirim sistemine olumlu etkide bulunur.Kilo verdirir.Kanser riskini en aza indirger.Mikroorganizmaların büyümesini önler.Kalp sağlığını destekler.Kan basıncının düşmesine yardımcıdır.erbest radikallerin yok edilmesinde yardımcıdır.Bağışıklığı güçlendirir.Diyabet tedavisinde destektir.İltihabın azalmasına yardımcı olur.Tip 2 diyabet tedavisinde destektir.Uçuklara iyi gelir.Kemik sağlığına iyi gelir.Herpes kopmalarına destektir.Parkinson ve Alzheimere karşı korur.Beynin işlevselliğini arttırır.Kan basıncını düşürür ve yüksek tansiyonu önler.Mantar ve bakterileri öldürür.Genetik hasarları engeller.Kemiklerin iltihaplanmasını önler.Diş ağrısını geçirir.Yaraları daha hızlı iyileştirir.Tokluk hissi verip, yemek yeme isteğini azaltır.

Zeytin Yaprağı Çayını Kimler Tüketmemelidir?

Kronik rahatsızlığı, hamilelerin ve bebek emziren kişilerin kronik rahatsızlığı bulunanların tüketmemesi, diyabet hastalarının ise hekim kontrolü tüketmesi önerilmektedir. Kandaki glikozu ve kan basıncı seviyesini düşürmesinden ötürü, zeytin yaprağı çayı düşük tansiyonu ve glikoz seviyesi düşük olanlar adına çok tehdit edici olacaktır.

Zeytin Yaprağı Çayını Kimler İçemez?

Zeytin yaprağı çayı Ender Saraç tarafından da önerilen şifalı bir çaydır ve yan etkisi yok denecek seviyededir sadece bazı kişilerin dikkatli olması önerilir.Zeytin yaprağı çayını hamile ve emzirme döneminde olan kadınların içmesi sakıncalı kabul edilir.Tansiyon hastaları doktor onayından sonra içmelidir.Bilinçsiz kullanım sağlık sorunlarına neden olabilir.Ameliyat sonrasında ya da kronik ilaç kullanma durumunda çayı içmemelisiniz.

Zeytin yaprağını aktarlarda bulmanın yanı sıra kişi evde kendi kendine de kurutabilir. Kurutulmuş yapraklardan 1 yemek kaşığı kadarını 1 su bardağı kaynamış suya atmak ve 10 dakika demlenmesini beklemek önemlidir. Ardından süzerek, zeytin yaprağı çayı tüketilebilir. Etkisinin görülmesi adına gün içerisinde 3 bardak tüketmek yeterlidir.

Zeytin Yaprağı Çayı Nasıl İçilir?

Zeytin yaprağı çayının içilmesi ile alakalı olarak aç veya tok olunması hakkında kesin bir görüş bulunmamaktadır. Kahvaltıda gıdaların yanında tüketilebilir. Gün içerisinde ara öğünlerde de tüketilmesi doğru olacaktır.

-1 dolu tatlı kaşığı Zeytin Yaprağı Çayı , 1 su bardağı kaynar suya atılır.

-10 dakika demlenir ve süzülür.

-Günde 2-3 bardak içilir. 

Zeytin Yaprağı Çayı Kaç Gün İçilmeli?

Zeytin yaprağı çayı İbrahim Saraçoğlu önerilerinde yer alır. Bu şifalı çayı içmek istediğinizde bir düzen oluşturmanız daha sağlıklı kabul edilir.Gün içinde 3 defa olmak üzere bu çayı tüketebilirsiniz. Etkilerini daha verimli görmek için en az 2 ay tüketilmesi önerilir. Eğer zeytin yaprağı çayı zararları ile karşı karşıya kalırsanız, içmeyi bırakabilirsiniz. Mide bulantısı ya da kaşınma gibi yan etkilerden sonra devam etmeniz tavsiye edilmez.

Zeytin Yaprağı Çayı Aç mı Tok mu İçilir?

Zeytin yaprağı çayını içerken aç ya da tok olmaz konusunda kesin bir görüş yoktur. Kahvaltıda besinlerin yanında da tüketebilirsiniz.Gün içinde ara öğünlerde de tüketmeniz uygundur.

Zeytin Yaprağı Çayı Zayıflatır Mı?

Zeytin yaprağı çayında bulunan maddeler arasında oleuropein maddesi de yer alır. Bu madde sayesinde zayıflamak mümkündür.Ödem atma görevini yapan bu bitki çayı yağ yakımının hızlanmasını da destekler.Zeytin yaprağı çayı nasıl zayıflatıyor dediğiniz anda, sizden de bir destek gelmelidir. Sağlıklı beslenme programınıza dahil ettiğiniz bu çay ile zayıflayabilirsiniz.Sindirimi düzenleyen ve bağırsakları temizleyen zeytin yaprağı çayı diyet beslenmenize eklenebilir.Zeytin yaprağı çayı diyeti desteklemesi ve zayıflamaya yardımcı olması için içiliyorsa aç karnına içmek daha uygun olur.Zeytin yaprağı çayı ile zayıflayanların yorumları incelendiğinde görülür ki bu çay tek başına tüketilerek değil yanında beslenmeye ve egzersize de önem vererek zayıflamaya yardımcı olabilmektedir.


·  Bu site Bloğumuz ve ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır.-Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.-Diyet ya da egzersiz rejiminde herhangi bir değişiklik yapmadan önce doktorunuza veya diğer sağlık birimlerine danışmalısınız..

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
zeytin yaprağı çayı faydalarızeytin yaprağı çayı nasıl yapılırzeytin yaprağı çayı ne işe yararzeytin yaprağı neye iyi gelirzeytin yaprağıekstresiorganik zeyin yaprağı çayıyeşil zeytin yaprağıaromatik bitkilerendemik bitkilerşifalı bitkilertıbbi
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.