0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Zerdeçal%20Toz
  • Organik%20Zerdeçal%20Toz
Organik Zerdeçal Toz
Ürün Kodu : 655
90.02 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
100gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Zerdeçal Toz – Organic Turmeric Powder

Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Zerdeçal Köklerinden elde edilmiş geleneksel yöntemlerle taş değirmenlerde öğütülerek katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Taze ve zamanında hasat edildiğinden içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Zerdeçal, kökleri öğütülerek toz haline getirilen Curcuma longa bitkisinin köklerinden elde edilen baharat ve tıbbi bir bitkidir. Turmeric olarak da bilinen zerdeçal, Hindistan ve Güneydoğu Asya mutfağında yaygın olarak kullanılmaktadır. Zerdeçalın çeşitli potansiyel faydaları vardır:

  1. Anti-inflamatuar Özellikler: Zerdeçal, içerdiği curcumin adlı bileşen sayesinde güçlü anti-inflamatuar özelliklere sahiptir. Bu özellik, vücuttaki iltihaplanmayı azaltabilir ve iltihapla ilişkili birçok hastalığın semptomlarını hafifletebilir.

  2. Antioksidan Etkiler: Zerdeçal, antioksidan bakımından zengindir. Antioksidanlar, vücuttaki serbest radikallerle savaşarak hücresel hasarı azaltabilir ve yaşlanma sürecini yavaşlatabilir.

  3. Kanser Riskini Azaltabilir: Bazı araştırmalar, zerdeçalın kanser riskini azaltabileceğini öne sürmektedir. Curcumin'in kanser hücrelerinin büyümesini engelleyebileceği ve kanser hücrelerinin yayılmasını önleyebileceği düşünülmektedir.

  4. Kalp Sağlığını Destekler: Zerdeçal, kalp sağlığını destekleyebilir. Curcumin'in kolesterol seviyelerini düşürebileceği, kan damarlarının sağlığını iyileştirebileceği ve kan basıncını düzenleyebileceği düşünülmektedir.

  5. Beyin Sağlığını İyileştirir: Zerdeçalın beyin sağlığı üzerinde olumlu etkileri olabilir. Curcumin'in nörodejeneratif hastalıkların (örneğin Alzheimer ve Parkinson hastalıkları) gelişimini yavaşlatabileceği ve beyin fonksiyonlarını koruyabileceği düşünülmektedir.

  6. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir: Zerdeçal, bağışıklık sistemini güçlendirebilir. Antioksidan ve anti-inflamatuar özellikler, vücudu enfeksiyonlara ve hastalıklara karşı koruyabilir.

  7. Sindirim Sistemini Destekler: Zerdeçal, sindirim sistemini destekleyebilir. Sindirim sorunlarını hafifletebilir, mide ekşimesini azaltabilir ve sindirim enzimlerinin salgılanmasını teşvik edebilir.

Zerdeçal, genellikle yemeklere ve içeceklere renk ve tat vermek için kullanılır. Ayrıca, zerdeçal çayı veya takviye formunda alınarak da tüketilebilir. Ancak, herhangi bir sağlık durumu veya tedavi ile ilgili olarak zerdeçal kullanmadan önce bir sağlık uzmanına danışmanız önerilir.


Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
zerdeçalfaydalarızencefilzerdeçalzencefilyoğurtzerdeçalzencefilfaydalarızerdeçalçayıtozzerdeçalzerdeçalnedirzerdeçalnasılkullanılırzerdeçalneişeyararzerdeçaltozuzerdeçalneyeiyigelirzerdeçalfaydalarınelerdirzerdeçalnasıltüketilirorganikzerdeç
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.