0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20İğde%20Unu%20(Çocuk)
Organik İğde Unu (Çocuk)
Ürün Kodu : 613
156.83 TL   +Kdv
Gramajlar
200gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik İğde Unu (Çocuk)

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

İğde Çekirdeği Nedir?

İğde meyvesinin içerisinde bulunan hurma çekirdeğine benzeyen bir çekirdektir. İğde çekirdeği öğütülerek çok eski dönemlerden beri kullanılan bir çekirdek tozudur. İğde çekirdeği kullanımı Anadolu da alternatif tıp olarak çok farklı şekillerde hastalıkları önlemek ve tedavi etmek amacıyla kullanılmış bir meyve çekirdeğidir. İğde çekirdeklerinin diğer meyve çekirdeklerinden farklı olmasının sebebi öğütülerek kullanılmasıdır. Öğütülmüş halde bal veya yoğurt gibi yiyeceklere karıştırılarak tüketilebilmektedir.

İğde Çekirdeği Neye İyi Gelir?

İğde çekirdeği çoğunlukla öğütülerek kullanılan bir bitki çekirdeğidir. İğde çekirdekleri özellikleri gereği birçok vitamini bir araya getiren bir çekirdek olmaktadır. İğde çekirdeği toz halde özellikle kemik rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Eklem ağrılarına da iyi gelmektedir.İğde çekirdeği tozu bağırsaklardaki problemlere iyi gelerek sindirim sistemini düzenlemektir. İç hastalıklarında her derde deva olarak kullanılan bir çekirdektir. İğde çekirdeği öksürük ve gribal enfeksiyonlara da iyi gelen bir çekirdektir. İğde çekirdeği tozu ishali önlemekte de faydalıdır. İğde çekirdeği tüketmek hastalıklara karşı bağışıklık sistemini düzenleyerek direnç oluşturmayı sağlamaktadır.

İğde Çekirdeği Faydaları Nelerdir?

İğde çekirdeği yıllardan beri sağlıklı kalmak için kullanılan doğal bir tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır. İğde çekirdeği özellikle kemik erimelerinde kemik rahatsızlıklarında faydalı olmaktadır. İğde çekirdeği eklem rahatsızlıklarında faydalı olduğu bilinmektedir.İğde çekirdeği tozu bağırsak rahatsızlıklarında toz haline getirilmiş şekilde kullanılmaktadır. İğde çekirdeği tozu ishal gibi rahatsızlıkları önlemektedir. İğde çekirdeği tozu öksürüğe iyi gelmektedir. İğde çekirdeği tozu kilo problemlerinde de kullanılan bir tozdur. İğde çekirdeği özellikle hastalıkları önlemede bağışıklık sistemini desteklemektedir.

İĞDE ÇEKİRDEĞİ VE TOZU NEYE İYİ GELİR?

İğde, C vitamini açısından son derece zengin olup kış mevsiminde tüketilmesi vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. 

Soğuk algınlığı, grip ve nezle gibi hastalıklara iyi gelir.

Kemik gelişimine etki etmesi dışında kemik erimesini de önler.

Damar ve kalp sağlığı açısından oldukça önemlidir.

Bağırsakların düzgün çalışmasını sağlar ve ishal gibi sorunların önüne geçer.

Ağrı kesici özelliği vardır.

Özellikle kas ve eklem ağrılarında fayda sağlar.

Zindelik verir, stres ve yorgunluğun etkilerini azaltır.

Bağışıklık sisteminin güçlendirmede olumlu etkileri vardır.

Form tutma ve kilo verme konularında hızlandırıcı etkisi vardır.

Cilt ve saç bakımı için de önerilen iğde çekirdeği tozu bakım yağlarıyla birlikte kullanılırsa kısa sürelerde canlı, pürüzsüz ve doğal bir görünüme kavuşmanızı sağlar.

Enfeksiyonların kurumasında etkilidir.

İçeriğinde yüksek oranda kolajen barındırdığı için hücrelerin yenilenmesini sağlar.

Çatlak ve kırıkların kısa sürelerde iyileşmesi sağlar.

Siroz hastalığında etkili bir alternatif ilaç olarak kullanılır.

Yüksek tansiyonu dengelemek için kullanılabilir.

Kolesterol düşürücü özelliği vardır.

Belli bir yaş üzeri için düzenli kullanım ile Alzheimer hastalığını önler.

Toksinlerin vücuttan atılmasında etkilidir.

Böbrek sağlığı açısından çok faydalıdır.

Ağızda meydana gelen yaraların iyileşmesini sağlar.

Çocukların gelişiminde boy uzamasında çok etkilidir.

Erkekler için İğdeyi balla macun yaparak kuvvetlendirici olarak da kullanabilirler.

Omega 7, barındıran iğde tip 2 diyabet riskini azaltılmasına yardımcı olabilir.

iğde, böbrekleri ısıtır ve hemoroidi tedavi etmekte yardımcı olur.

Kollar ve bacakları güçlendirir.İğde, kemik kırıkları ve çatlakları tedavi için, eşsiz bir ilaçtır.

iğde, akciğer enfeksiyonunu kurutup, sulanmasını tedavi edebilir.

İdrar damlatmasını tedavi edmeye yardımcı olur.

İğde çekirdeğin tozu, kıkırdak üretir ve süt ile karışımı ise eklem tamiri ve sırt ağrı tedavi eder.

İğde, çok güçlü bir antioksidan etkisi vardır ve K vitamini ile midenin ve bağırsakların enfeksiyonu, yarayı ve ödeme karşı mücadele eder.

İğde tozu, pıhtılaşan beyaz kan hücrelerinin miktarını azaltır ve kalp hastalığın riskini düşürür.

Lif bakımından zengin ve bir kalsiyum kaynağı olduğu için, yaşlılar ve emziren anneler için tavsiye edilir, çünkü kemik erimesini önler ve sindirim sistemini güçlendirir.

C vitamin bakımından oldukça zengin olan iğde meyvesi soğuk algınlığı ve gripte de  kullanır.

C, K, B1 ve B2 vitaminleri açısından zengindir.

Her gün aç karnına 1 su bardağı sıcak süt içine 3 tatlı kaşığı iğde tozunu karıştırıp 1 tatlı kaşığı da doğal/organik bal ilave edip içebilirsiniz.

Bu basit iksiri 14 gün boyunca yiyin ve muhteşem değişimi  göreceksiniz, 70 veya 72 gün almanız kemik erimesi ve diğer tüm hastalıklarınızın tedavisi için mükemmel bir takviyedir.

İğde Çekirdeği Tozu Vitaminler Nelerdir?

iğde çekirdeği tozu içeriğinde bol miktarda omega 7 barındırırken C, K, B1 ve B2 vitaminlerini de içerir.Vücut için gerekli mineraller potasyum, fosfor ve kalsiyum içerir. Kalp ve damar sağlığı için faydalıdır. Bol miktarda a ve c vitamine sahiptir. Saç ve cilt bakımı yağları ile kullanıldığında sağlıklı parlak saç ve cilt yapısına sahip olunur. 

İğde çekirdeği tozu nasıl tüketilmelidir?

Toz şeklinde tüketilmesi önerilen iğde çekirdeğini yemeklere ekleyerek kullanabilirsiniz. Çay halinde de tüketilebilen iğde çekirdeği tozunu bağışıklık sistemini güçlendirmek için tüketebilirsiniz. Kemik sağlığını korumak için sütün içinde bir tatlı kaşığı ekleyerek de tüketebilirsiniz.

İğde çekirdeği tozu kaç gün kullanılır?

Bir bardak süt içine bir çorba kaşığı iğde tozu dökün ve bir çorba kaşığı balla karıştırın. Her gün bir porsiyonu bir öğün yada ara öğün olarak yiyin. Bu basit iksiri 14 gün boyunca yiyin ve muhteşem değişimi görün, 70 veya 72 gün almanız kemik erimesi ve Alzheimer'ı tedavi etmek için mükemmel bir takviyedir.

İğde çekirdeği tozu kemik erimesine iyi gelir mi?

Kemik erimesi problemlerinde iğde tozu kullanımı sayesinde değerlerde gerileme gözlenir. Eklem rahatsızlıklarında hızlı iyileşmeye yardımcı olur. Antiromatizmal özelliktedir. Ağrı kesici, kas gevşetici özelliğe sahiptir.

İğde çekirdeği tozu ne zaman içilmeli?

İğde çekirdeği tozu yemek özellikle yemekler ile beraber tüketilmesi önerilen bir yiyecek olarak tüketilmelidir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve kemik sağlığını korumak amacıyla süt içerisinde bir tatlı kaşığı konularak içilmektedir.

İğde çekirdeği tozu aç mı tok mu?

Şeker kullanmamanız gereken bu tarif için içmekte zorlanıyorsanız 1 çay kaşığı bal ilavesi yapılabilir. Hem hafif hem de tok tutma özelliği ile ara öğünlerde bu karışımı yiyebilirsiniz.

İğde çekirdeği kilo verdirir mi?

İğde Çekirdeği Tozu Kilo Aldırır Mı? İğde çekirdeği tozu güçlü içeriğiyle dikkat çekse de kilo aldırma gibi bir özelliği yoktur. Tam tersine sindirim sisteminin daha hızlı çalışmasını sağladığı için kilo vermenize yardımcı olacaktır.

İğde çekirdeği tozu yan etkileri nelerdir?

İğde çekirdeği tozunun bilinen herhangi bir zararı yoktur.

İğde-süt karışımı faydaları Nelerdir?

Öğütülmüş halini bal veya yoğurt gibi yiyeceklerle karıştırarak tüketebileceğiniz gibi 1 su bardağı süt ile karıştırarak da tüketebilirsiniz. İğde çekirdeği tozu kullananlar, yıllardan beri sağlıklı kalman için bu gıdayı doğal bir tedavi yöntemi olarak kullanmıştır.

İğde çekirdeğin tozu, kıkırdak üretir ve süt ile karışımı ise sırt ağrısını geçirir. İğdenin çok güçlü bir antioksidan etkisi vardır ve K vitamini ile midenin ve bağırsakların enfeksiyonunu azaltır, yara ve ödeme karşı mücadele eder.


Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
Organik Karamürver Şurubu
BENZER ÜRÜNLER
Yeni Sezon Ürünü
  
  
Organik İğde Kurusu
Yeni Sezon Ürünü
  
  
Organik İğde Çekirdeği Tozu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.