0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Haşhaş%20Tohumu%20(Kahverengi)
  • Organik%20Haşhaş%20Tohumu%20(Kahverengi)
Organik Haşhaş Tohumu (Kahverengi)
Ürün Kodu : 489
54.55 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
100gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Kahverengi Haşhaş – Organic Brown Poppy

Eski çağlardan beri kullanılan haşhaş, oldukça faydalı bir bitkidir. Doğal, en kuvvetli ağrı kesici olarak bilinir. İçerinde önemli vitaminler ve mineraller barındırır. Lif açısından yüksek bir bitkidir. Ayrıca B vitamini, E vitamini, demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum, çinko, fosfor ve çeşitli yağ asitleri bulunur. Aynı zamanda morfin, tebain, kodein, narkotin, papaverin gibi yatıştırıcılığı yüksek maddelerde yer alır. Haşhaş, çay şeklinde tüketilebileceği gibi çiğ olarak yenilebilir.

Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Kahverengi Haşhaş Tohumları geleneksel yöntemlerle katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Taze ve zamanında hasat edildiğinden içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Haşhaş tohumu B1 vitamini -% 56,9, B6 vitamini -% 12,4, B9 vitamini -% 20,5, E vitamini -% 14, H vitamini -% 30, K vitamini - 41,7 gibi vitamin ve mineraller açısından zengindir %, potasyum -% 23,5, kalsiyum -% 166,7, silikon -% 166,7, magnezyum -% 110,5, fosfor -% 112,9, demir -% 55,6, kobalt -% 180, manganez -% 335,4, bakır -% 177, molibden -% 13,3, selenyum -% 24,5, krom -% 15,2

Enerji değeri veya kalori içeriği Sindirim sırasında besinlerden insan vücudunda açığa çıkan enerji miktarıdır. Bir ürünün enerji değeri, 100 gram başına kilo-kalori (kcal) veya kilo-joule (kJ) olarak ölçülür. ürün. Yiyeceklerin enerji değerini ölçmek için kullanılan kilokalori, "gıda kalorisi" olarak da adlandırılır, bu nedenle kalori (kilo) kalori cinsinden belirtilirken kilo öneki genellikle atlanır. 

100 gr1 Yemek Kaşığı
Karbonhidrat (g)28.132.81
Protein (g)17.991.8
Yağ (g)41.564.16
Lif (g)19.51.95
Kolesterol (mg)00
Sodyum (mg)262.6
Potasyum (mg)71971.9
100 gr1 Yemek Kaşığı
Kalsiyum (mg)1438143.8
Vitamin A (iu)111.1
Vitamin C (mg)0.50.05
Demir9.760.98

HAŞHAŞIN FAYDALARI NELEDİR?

Vücuda besinler aracılığı ile giren bazı enfeksiyonlu hücreler ve maddeler sindirim sistemini deforme eder. Bu da mesane iltihabına veya kabızlığa neden olur. Haşhaş içerdiği maddeler sayesinde vücuttaki bu birikimi idrar ve dışkılama yolu ile atar.

İçeriğinde demir ve çinko barındıran haşhaş kandaki hücrelerin oranlarını dengeler. Böylece demir eksikliği gibi ciddi hastalıklara davetiye hazırlayan rahatsızlığın oluşumunu engeller. 

Yüksek lif sayesinde uzun süreli tok tutmayı sağlar. Diyet yapanlar için ideal bir tohumdur. 

Beyin sağlığı için en etkili mineral omega - 3'tür. Bu mineral bakımından en zengin besin balıktır. Ancak balık tüketmeyenler için diğer en ideal besin haşhaş olabilir. Haşhaşın içerdiği özede omega -3 yağ asidi bulunur. Asit sinir hücrelerinin daha sağlıklı işlemesini destekleyerek unutkanlık ve alzehimer gibi hastalıkların ortaya çıkmasını önler. Ayrıca omega-3 yağ asidi kötü kolesterol seviyesini düşürerek kalp ve damar sağlığını korur.

Yüksek enfeksiyona bağlı diş etlerinde iltihaplanma, dişte çürüme ve ağız içerisinde bunlara bağlı koku meydana gelir. Bu durumu engellemenin en doğal yolu haşhaştır. Haşhaş tohumlarını bir bardak sıcak suya atıp demleyin. Daha sonra su ile gargara yapınız. Enfeksiyon geçene kadar bu yöntemi tekrar edebilirsiniz.

Haşhaş tohumu sinir hücreleri sakinleştirir. Vücutta stres ve depresyona bağlı gelişen olumsuzlukları gidererek kişinin rahat bir uyku çekmesini sağlar. Uykudan bir iki saat önce bir su bardağı su ve bir tatlı kaşığı haşhaş tohumunu 5 dakika kaynatın ve tüketin. Ancak bu uygulamayı iki günde bir aralıklı yapınız. 

Oleik asit meme kanserine neden olan hücrelerin mutasyona uğramasını önlemede etkilidir. Yapılan araştırmalarda düzenli haşhaş tohumu tüketen kadınların tüketmeyen diğer kadınlara oranla daha sağlıklı olduğu tespit edilmiştir.

Haşhaşın zararı var mı?

Uzun süreli ve aşırı miktarda tüketilen haşhaş ezmesi ishale ve kusmaya neden olur. Eğer bir öğünde çok fazla miktarda haşhaş ezmesi yerseniz, tansiyon düşüklüğüne neden olabilir. Hazırlanan tariflere ölçülü şekilde eklemeniz ve gün içinde her öğünde tüketmemeniz tavsiye edilir.

HAŞHAŞ TOHUMU NASIL TÜKETİLİR?

Tohumlar ezilerek tahin ya da bal ile karıştırılarak kahvaltıda tüketilebilir. Ayrıca tohumlar keke yapımında da kullanılabilir. Diyet yapanlar gün boyu enerjilerinin yüksek olması için yoğurtla karıştırarak bir kase yiyebilir. Yemek ve salatalara da eklenebilir. Bunun yanı dışında cilde de faydası olduğundan kozmetik sanayide de ham madde olarak kullanılır

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için [email protected]  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
haşhaşfiyatlarıhaşhaşezmesihaşhaşfaydalarımavihaşhaşhaşhaşyağıhaşhaşnedirhaşhaştohumuhaşhaşbitkisihaşhaşotuhaşhaşyağıfaydalarıhaşhaşneyeiyigelirhaşhaşnerdekullanılır
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.