0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Biberiye%20(Öğütülmüş)
  • Organik%20Biberiye%20(Öğütülmüş)
Organik Biberiye (Öğütülmüş)
Ürün Kodu : 503
60.20 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
80gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Biberiye Öğütülmüş – Organic Ground Rosemary

Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Biberiye yapraklarından elde edilmiş geleneksel yöntemlerle taş değirmenlerde öğütülerek katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Taze ve zamanında hasat edildiğinden içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Biberiye Nedir?

Biberiye ne işe yarar nasıl kullanılır? Latince ismi Salvia Rosmarinus olan biberiye, yaprak dökmeyen küçük bir bitkidir. Akdeniz bölgesine özgü olan bu bitki, binlerce yıldır yemek tariflerinde ve bitkisel ilaçların yapımında sıklıkla kullanılmaktadır. Günümüzde ise Asya, Avrupa ve Amerika kıtalarında yetişmektedir. Genellikle yemek tariflerinde kullanılan biberiye aynı zamanda bitki çayları, mum, parfüm ve saç bakım ürünlerinin yapımında da kullanılır.Büyümesi oldukça vakit alan biberiye bitkisi güneş alan ve iyi drene edilmiş topraklara sahip olan her yerde yetişebilir. Susuzluğa dayanıklıdır ve soğuk hava şartlarında da yaşayabilir (çok şiddetli soğuklara dayanamaz). Mutfakta kullanılan bitkiler kategorisinde en çok yetiştirilen biberiye çeşitleri ise mavi biberiye ve beyaz biberiyedir.

Biberiyenin Faydaları Nelerdir?

Hoş bir tada ve kokuya sahip olan biberiyenin aynı zamanda anti-inflamatuar ve antioksidan özellikleri de bulunur. Demir, kalsiyum, A vitamini, C vitamini ve B6 vitaminleri bakımından zengindir. İçerdiği bileşikler nedeniyle vücuda oldukça yararlıdır. Biberiyenin faydaları şunlardır;

Antioksidan Kaynağıdır.Biberiye bitkisi antioksidan ve biyoaktif kimyasallar (karnasol vekafeoil türevleri gibi fenolik diterpenler dahil) bakımından oldukça zengindir. Bu nedenle biberiye tüketmek oksidatif stresle savaşmaya ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Bunlara ek olarak, dolaşım sistemini destekler, ağrıya yol açabilen iltihaplanmalara karşı koruma sağlar ve yaşlanma belirtilerine yol açan serbest radikal hasarıyla savaşarak cilt sağlığını iyileştirir.

Ruh Halini İyileştirir ve Dikkat Eksikliğini Önler.Biberiye bitkisinin kokusu bilişsel bir uyarıcı olarak kabul edilir. Bu nedenle odaklanmayı artırmaya yardımcı olur. Yapılan bazı araştırmalar biberiye bitkisinin ya da biberiye yağının içeriğindeki bileşiklerin nöro-koruyucu etkilere sahip olduğunu göstermiştir. Konsantrasyona ve hafıza merkezine katkıda bulunan bir kimyasal olan asetilkolinin parçalanmasını önleyerek hafıza ve bilişsel performansı desteklemektedir. 

Biberiye stresi giderir mi? 

Biberiyenin canlandırıcı ve enerji veren aroması kortizol salınımını azaltarak ruh halini iyileştirir, uyuşukluğu giderir ve stresi önler. Bu nedenle biberiye bitkisi mumlarda, oda spreylerinde ve aromaterapi yağlarında bulunur. 

Saçların Uzamasına Yardımcı Olur. Biberiye ve biberiye yağı ciltteki kuruluk sonucu oluşan kepek ve cilt tahrişine karşı etkilidir. Bu nedenle saç derisini iyileştirerek saçların uzamasına yardımcı olur. Saçları uzatmaya yardımcı olan biberiye yağı, çeşitli şampuanların ve saç bakım kremlerinin içeriğinde bulunur. Ayrıca testosteronun saç kökleri üzerindeki etkilerini azaltarak saç dökülmesi ve kelleşme gibi saç problemlerini önlemeye yardımcı olur.

Antimikrobiyal Özelliklere Sahiptir.Biberiye bitkisinin içeriğinde, zararlı bakterilerin çoğalmasını önlemeye yardımcı olan bileşikler bulunur. Biberiye, bazı durumlarda bakterilerin üremesini durdurmaya yardımcı olabildiğinden dolayı gıda koruyucusu olarak da kullanılır. Biberiyenin sahip olduğu yoğun koku, doğal bir böcek kovucu işlevi görür. Bu nedenle çeşitli hastalıkları ve virüsleri yayabilen böcekleri ve böcek ısırıklarını önlemeye yardımcı olur.

Metabolik Sağlığı İyileştirmeye Yardımcı Olur.Biberiye yüksek kan şekeri seviyelerini ve insülin direnci gibi problemleri tedavi etmek için kullanılır. Tüketilen biberiye, şeker hastalığını tedavi etmede tek başına yeterli olmasa da yüksek kan şekerini düşürdüğü için destekleyici bir tedavi yöntemi olarak görülür. 

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için [email protected]  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
biberiyefaydalarıbiberiyeçayıbiberiyeyağıbiberiyeyağıfaydalarıbiberiyeçayıfaydalarıbiberiyeneişeyararbiberiyeturşusubiberiyeçayınınfaydalarıbiberiyeotubiberiyenedirbiberiyeyağınasılyapılırbiberiyeyağınınfaydalarıbiberiyebitkisibiberiyeyağınei
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.