0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Özel%20Gün%20Çayı
  • Organik%20Özel%20Gün%20Çayı
Organik Özel Gün Çayı
Ürün Kodu : 535
78.75 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
50gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Ürün Açıklaması: Özel Gün Çayı -  Period tea
 
Mevsiminde taze olarak topladığımız ayrıca Organik Sertifikalı olarak kendi ekimini yaptığımız arazilerimizde yetiştirip  geleneksel yöntemler uygulayarak güneşte ve gölgede kurutup, satışa hazır hale getiriyoruz.

    Adet dönemlerimizde bazen fazlasıyla duygusal olabilirken bazen de çok sinirli olabiliriz. Yaşadığımız küçük bir olumsuzluk karşısında bir anda ağlayabilir ya da ani öfke patlamaları yaşayabiliriz. Hatta bazen hayatımızdaki insanları istemeden de olsa kırabiliriz. Kendimizi ne kadar kontrol etmeye çalışsak da ne yazık ki bu durumun önüne geçemeyiz. Adet döneminde yaşadığımız fiziksel sorunların başında karın ağrısı gelmekle birlikte vücudumuzun belli noktalarında da çekilmez ağrılar ve kramplar oluşabilir. Belde ve bacaklarda ağrı, göğüs bölgesinde hassasiyet ve yorgunluk yaşadığımız sıkıntılar arasında yer alır. Bunun önüne geçecek tek şeyin ağrı kesici olduğunu düşünürüz fakat ağrı kesiciler adet döngümüzün olduğundan daha az sürmesine ve düzeninin bozulmasına neden olabilir. Adet döneminde yaşadığımız tüm bu sıkıntılar hem iş hem de okul yaşantımızı olumsuz yönde etkiler. İş ve okul yaşantımızda performansımız düşebilir ve yapmamız gereken işler aksayabilir.

      Özel gün çayı ise adet döneminde rahatlamamızı sağlayan bitkisel bir içecek. Farklı bitkilerin karışımıyla hazırlayabileceğimiz bu çay çeşidi bizi hem duygusal hem de fiziksel anlamda fazlasıyla rahatlatacak. Böylece adet dönemlerinin daha rahat geçmesini sağlayacak ve iş ya da okul yaşantımızdaki performansımızın düşmesine engel olacak.

Özel gün çayı, farklı bitkilerin harmanlanmasıyla hazırlanan özel bir bitki çayıdır. Bu özel bitki çayının içerisindeki her bir bitki çeşidinin insan sağlığı üzerinde çeşitli olumlu etkileri vardır. Hatta bu bitkiler tek başına çay yapılarak da tüketilirler.

Özel gün çayının içerisinde bulunan farklı bitki çeşitleri; Ahududu yaprağı,Melisa,Nane,Mayıs papatyası,Rezene,Sarı kantaron,Civanperçemi,Karahindiba,Ahududu yaprağı,Isırgan otu,Yulaf samanı,Hibiskus,Zerdeçal şeklindedir.

Özel gün çayının içerisinde yer alan bitkilerin adet döneminde ne işe yarar?

Melisa: Sindirim sistemini düzenlemesi ve sakinleştirici etkisiyle tanınan melisanın son yıllarda güçlü bir adet söktürücü olduğu da keşfedilmiştir.

Nane: Pek çok derde deva olan nane de güçlü bir adet söktürücüdür. Adet döneminde yaşanan ağrıların dinmesini sağlayarak daha rahat bir adet döngüsü yaşamanıza yardımcı olacaktır. Mayıs Papatyası: Mayıs papatyası adet döneminde meydana gelen sinirsel gerginliklerin hafiflemesini sağlayarak kasları gevşetir. Bu dönemde meydana gelen ağrıların da hafiflemesini sağlar ve daha rahat regl dönemi geçirmenize yardımcı olur.

Rezene: Adet döneminde görülen kanamayı düzenler ve kasları rahatlatarak sancısız bir regl dönemi geçirmenizi sağlar.

Sarı Kantaron: Adet döneminde görülen ağrıların dinmesini sağlar. Menopoz dönemindeki kadınların da rahatlamak için sıklıkla kullandıkları bitki çeşitlerinden biridir.

Civanperçemi: Bu bitki de güçlü adet söktürücü bitkiler arasında yer alır. Özellikle adet düzensizliği yaşayan kadınların sıklıkla başvurduğu bitkilerden birisidir.

Karahindiba: Bu bitki de genel bir ağrı kesicidir. Vücudun belli bölgelerinde meydana gelen ağrıların dinmesine yardımcı olur. Ayrıca besin değerleri açısından da oldukça faydalı bir bitkidir.

Ahududu Yaprağı: Rahim ve leğen kemiği boşluğundaki düz kasları rahatlatmak ve güçlendirmek için tüketilir. Aynı zamanda sancıların dinmesini sağlayan bu bitki adet döngüsünün de düzene girmesini sağlar.

Isırgan Otu: Bu bitki hormon dengesine zarar vermeden ağrılı ve sıkıntılı geçen adet döneminin daha rahat geçmesini sağlar. Yulaf Samanı: Yulaf samanından elde edilen çay adet döneminin düzenlenmesine yardımcı olur. Aynı zamanda zengin besin değerlerine sahip bir bitki çayı çeşididir.

Hibiskus: Adet söktürücü özelliği bulunan bu bitki, adet döneminde yaşanan krampların da hafiflemesini sağlar.

Zerdeçal: Zerdeçal ağrı kesici etkisi olan bitkiler arasında yer alır. Bu bitkinin adet söktürücü özelliği bulunduğunu söyleseler de bu etki tam olarak kanıtlanamamıştı


Nasıl Kullanılır? Özel Gün Çayı Çayı demlenerek hazırlanır.


-1 dolu tutam Özel Gün Çayı, 1 su bardağı kaynar suya atılır.

-10 dakika demlenir ve süzülür.

-Günde 2-3 bardak içilir. 

Eğer emziren bir anneyseniz ve kronik bir rahatsızlığınız varsa bu bitkileri tüketmeden evvel bir doktora danışmanızı ve doktorunuz uygun gördüğü takdirde tüketmenizi tavsiye ederiz. Ayrıca bu bitkilerle hazırlayacağınız çayı tükettikten sonra beklenmedik bir etkiyle karşılaşırsanız derhal çayı tüketmeyi bırakıp en yakın sağlık kuruluşuna gidiniz. Çünkü bu bitkilerden herhangi birine karşı vücudunuz alerjik bir reaksiyon geliştirebilir.


·  Bu site Bloğumuz ve ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır.-Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.-Diyet ya da egzersiz rejiminde herhangi bir değişiklik yapmadan önce doktorunuza veya diğer sağlık birimlerine danışmalısınız..

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
özel gün çayıadet söktürücüadet söktürücü bitki çayıadet söktürücü çayağrı kesicisakinleştiericikramplara en iyi gelen özel gün çayıen iyi adet söktürücü naneli özel gün çayıen rahatlatıcı rezeneli özel gün çayıadet dönemi kramplarına en iyi gel
BENZER ÜRÜNLER
Yeni Sezon Ürünü
  
  
Organik Nar Çiçeği Çayı
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.