0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Çöven%20Otu%20Tozu
Organik Çöven Otu Tozu
Ürün Kodu : 1031
98.18 TL   +Kdv
Gramajlar
80gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Çöven Otu Tozu

Çöven Otu Faydaları Nelerdir?

Çayı içildiği takdirde balgam söktürücü özelliği sayesinde boğazı temizler.Romatizma hastalıklarının ağrılarını en aza indirir.Kaşıntılı hastalıklarda veya anlık kaşıntı durumlarında sabunu kullanılırsa cildi rahatlatır ve kaşıntıları yok eder.Özellikle ergenlik dönemlerinde sıkça şikayet edilen akne tedavisi için çöven otu sabunu kullanılmalıdır. Düzenli kullanımda çöven otu sabunu ile akneler yok olacaktır.Az miktarda ve düzenli şekilde, çöven otu suyu çay olarak içildiğinde bağırsakları temizler.Regl döneminde bir fincan çöven otu suyu içildiğinde ağrınızı en aza indirip daha rahat regl dönemi geçirmenize yardım edecektir.İshal yapıcı özelliği olan çöven otu kökü kabızlık sorunlarına da çare olacaktır.Avrupa’da yapılan bir araştırmaya göre çöven otu, lösemi ile mücadele eden ilaçlarda kullanılabilecek bir bitkidir. Demek oluyor ki ülkemizde yetişen bu mucize ot, kanser hücrelerini öldürüp lösemiye çare olacaktır.Bronşit şikayetlerinde de yardım eden çöven otu, göğsü yumuşatır ve daha rahat nefes almanızı sağlar.

ÇÖVEN OTU NASIL KULLANILIR?

Bitkinin kullanılan bölümü odunsu kökleridir. Çövenin etken maddesi saponin olup, bulunma oranı türlere göre %15 -25 arasında değişmektedir. Gıda sanayiinde ağdayı ağartıcı özelliğinden dolayı helva ve dondurma yapımında kullanılır. Türk mutfağında tahin helvası, koz helva, kerebiç ve paşa lokumu adı verilen tatlılarda kullanılır. Ayrıca köpürme özelliğinden dolayı sabun ve deterjan sanayiinde de geniş çapta kullanılır. Bir diğer kullanım alanı da, çöven köklerinin kaynatılmasından elde edilen ılık suda, ipekli ve değerli kumaşlardan yapılmış giyecekler temizlenmektedir. Drog olarak ise, dekoksiyon halinde balgam ve idrar söktürücü özelliklerinden dolayı bazı ilaçların bileşiminde yer alır.

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
BENZER ÜRÜNLER
  
  
Organik Çöğen Otu Tozu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.