0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Yulaf%20Ezmesi
  • Organik%20Yulaf%20Ezmesi
Organik Yulaf Ezmesi
Ürün Kodu : 897
53.73 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
300gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Yulaf Ezmesi – Organic Oatmeal
Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Yulaf geleneksel yöntemlerle taş değirmenlerde katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir.
Taze ve zamanında hasat edildiğinden içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. 
Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Yulaf Ezmesi Gluten içerir mi?

Yulaf tahılında Gluten bulunmaz. Yoktur.

Ancak yulaf, yetiştirme ve işlenme aşamalarında, taşıma nakliye, paketleme,depolama (diğer tahıllardan veya başka yollarla) eser miktarda da olsa çapraz bulaşmadan dolayı glutenli hale gelebiliyor. Gluten içermemesine rağmen, yulafın gluten içeren yiyeceklerle birlikte depolanması aynı ortamda bulundurulması, paketlenmesi ve bekletilmesi yada işlenmesi çapraz bulaşmaya neden olabilir.Çölyakla Yaşam Derneği’nin yapmış olduğu bir açıklamada, gluten içeren besinlerin arasında, yulaf unu ile yapılan her şeyin olduğu ifade edilmiştir. Bu demek oluyor ki yulaf ununda gluten vardır. Yulafı kendi başına kullanmalısınız.

Yulaf Ezmesi Faydaları Nelerdir?

Yulaf ezmesinin içeriğinde potasyum, kalsiyum, demir gibi birçok yararlı mineral, E vitamini ve B grubu vitaminleri başta olmak üzere birçok yararlı madde ve besin lifi bulunuyor. Tüm bu yararlı maddeler sayesinde yulaf ezmesi, sağlıklı beslenmek isteyenler için en çok önerilen gıdalardan birine dönüşüyor.Yine içinde bulunan beta glukan sayesinde yulaf ezmesi düzenli kullanımda bağışıklık sisteminin güçlenmesine destek oluyor, vücudu çeşitli hastalıklardan koruyor.İçeriğindeki besin lifi ve beta glukan sayesinde sindirim sisteminin sağlıkla çalışmasına destek oluyor.Özellikle kabızlık sorunu yaşayanların bu sorundan kısa sürede kurtulmasına yardım ediyor.Antioksidan özellikler göstermesinin de etkisiyle yulaf ezmesi kan şekerinin dengelenmesine destek oluyor.Doğru şekilde hazırlanıp tüketildiğinde (rafine şeker ilavesiz) tip 2 diyabet rahatsızlığı olanların da güvenle tüketebileceği söyleniyor.Tıpkı kan şekeri gibi kolesterolün de dengelenmesinde önemli roller üstlenebiliyor.Düşük glisemik indeksli olduğundan yulaf ezmesi vücuda uzun süre enerji veriyor, zinde hissetmeye yardımcı oluyor.Hem doyurucu olduğu hem de tokluk hissini uzun süre sağladığı için diyet yapanlar, sağlıklı beslenmeye dikkat edenler tarafından da sıkça tercih ediliyor.Hem tok tuttuğu hem de içeriğinde bolca besin lifi bulunduğu için kilo verme sürecini hızlandırıyor.Antioksidan özellikleri sayesinde sinir sisteminin de sağlıkla çalışmasına destek olan yulaf ezmesi, sebepsiz stres, sinir, endişe, hatta depresyondan koruyucu bir etki oluşturuyor.Strese bağlı uykusuzluk sorununa da çözüm olduğu biliniyor.

Yulaf Ezmesi Zarararı Varmıdır?

Genel olarak yulaf ezmesi zararı olan bir besin değildir. Ancak mide ve sindirim sorunu olan kişilerde bağırsak sorunlarına ve gaz problemlerine yol açabilir. Yulaf ezmesinin aşırı tüketiminden kaçınılmalı ve yulaf ezmesi aralıklı olarak tüketilmelidir.Yulaf her ne kadar faydalı bir besin olsa da bazı kişilerin dikkatli kullanması gerekebilir. Özellikle avenin duyarlılığı olanlarda ciddi reaksiyonlara sebep olabilir. Yulafın glüten içeren bir besinle tüketilmesi de alerjik belirtileri artırır. Ayrıca, fazla tüketildiğinde gaz ve şişkinlik problemleri görülebilir.

Her gün yulaf ezmesi yemek zararlı mı?

Günümüzde gelişimini hızla sürdüren beslenme biliminin mucizevi tahıl olarak nitelendirdiği yulaf tahılının, aşırı tüketim haricinde bilinen bir yan etkisi bulunmaz. Her gün en fazla 50 gr olacak şekilde tüketilen yulaf zararları konusunda endişe duymadan faydalanabileceğiniz değerli bir besindir.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
yulafkaloriyulafezmesikaloriyulafezmesitarifiyulafezmesifaydalarıyulafezmesikaçkalorifıstıkezmesiyulafezmesitarifleriyulaftarifleriyulafezmesiproteinyulafezmesikiloaldırırmıyulafezmesinasılyenir
BENZER ÜRÜNLER
  
  
Organik Yulaf Ezmesi (Lüx)
Yeni Sezon Ürünü
  
  
Organik Yulaf Tane (Soyulmuş)
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.