0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Yeşil%20Fasülye%20%20Kurusu
Organik Yeşil Fasülye Kurusu
Ürün Kodu : 711
182.25 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
200gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Fasülye Kurusu
Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Fasülyeler dilimlenerek geleneksel yöntemlerle güneşte ve gölgede kurutularak katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Taze ve zamanında hasat edildiğinden içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Taze fasulye nasıl bir sebzedir?

Anavatanı Güney Amerika olan fasulye, ülkemizde en fazla üretimi yapılan sebze türleri arasında yer almaktadır. Fasulye; konserve, taze ve kuru olmak üzere değişik şekilde değerlendirilen, besin değeri çok yüksek olan, hemen hemen tüm dünyada bol miktarda tüketilen önemli bir kültür bitkisidir. Türkiye’de fasulye hemen hemen tüm bölgelerde yetiştirilmektedir. Taze fasulye A, B1, B2 ve C vitaminlerince zengin bir besin kaynağıdır. Taze fasulyede vücutta biriken asidi nötralize edebilecek baz fazlalığı da bulunmaktadır. Fasulyenin hazım olabilirlik oranı % 84,1’dir. Fasulye baklalarında bulunan ‘phasol’ ve ‘phaseolin’ maddelerinin şeker hastalığında kullanılan insülin karakterinde olduğu ve bu yüzden kandaki şeker miktarının düşürülmesinde kullanıldığı bilinmektedir. Düşük kalorilidir, kolesterol içermez ve lif içeriği çok yüksektir.

Yeşil Faydaları Nelerdir?

Kilo Vermeye Yardımcıdır.Çok az kalori içerir. 100 gr. Yeşil fasulyenin porsiyonu ortalama 31 kalori içerir. Doymuş yağ içermez, diyet lifi içerir bu nedenle de kilo vermeye yardımcıdır. Lif aynı zamanda vücuttaki kolesterol ve şeker seviyelerini düzenler.Kalp ve Damar Hastalıkları Riskini Azaltır.Yeşil fasulyenin içeriğinde yüksek miktarda flavonoid (meyve ve sebzelerde bulunan polifenolik antioksidanlar) sayesinde kalp hastalıkları riskini azaltır, bu antioksidan belirli iltihap önleyici özelliklere sahiptir. Vücudun kolesterol seviyesini düzenleyen Omega 3 e sahiptir. Düşük kötü kolesterol de kalp rahatsızlığının önlenmesine yardımcı olur.Bağışıklık Sistemini Destekler.Yeşil fasulye bağışıklık sistemini güçlendirici antioksidanlara sahiptir. Flavonoid ve karotenoid açısından da zengindir.Kemik Sağlığı Açısından Önemlidir.Yeşil fasulyenin içeriğindeki K vitamini, A Vitamini ve silikon kemik kaybını önler.Sindirim Sistemine Yardımcıdır.Yeşil fasulyenin içeriğindeki lif sayesinde kabızlık, hemoroid, ülser ve reflü gibi sindirim sistemi sorunlarının giderilmesinde yardımcıdır.Göz Sağlığı İçin Önemlidir.Yeşil fasulyenin içeriğindeki karotenoidler göz fonksiyonunda ve görmede azalmalara yol açan sarı nokta hastalığının önlenmesine yardımcıdır.

Taze fasulyede hangi vitamin ve mineraller vardır?

Taze fasulye A ve C vitaminleri açısından zengin bir besin kaynağıdır. Ayrıca fasulye folik asit, potasyum içermektedir. Kötü kolesterolün (LDL) düşmesinde yardımcıdır. Taze fasulye antioksidan özelliğe sahiptir. Ayrıca B vitamini komplekslerinden özellikle de B1 vitamini ve B2 vitamini açısından zengindir.

Taze fasulyede kalori var mı?

Taze fasulyenin 100 gramı 49 kaloridir. 49 kalorinin % 59’u karbonhidrat, % 15’i protein ve % 26’sı yağdan oluşmaktadır

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı :
Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
Organik Fasülye KurusuOrganik Yeşil Fasülye Kurusu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.