0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Üzüm%20Pekmezi%20Özü
  • Organik%20Üzüm%20Pekmezi%20Özü
  • Organik%20Üzüm%20Pekmezi%20Özü
Organik Üzüm Pekmezi Özü
Ürün Kodu : 925
177.23 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
300gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Üzüm Pekmez– Organic Grape Molasses

Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen üzümlerden elde edilmiş üzüm şırası geleneksel yöntemlerle odun ateşinde katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Taze ve zamanında hasat edildiğinden içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Mevsiminde taze taze yediğiniz üzümlerin kış aylarında sofralarınıza lezzet katmasını ister misiniz? Cevabınız evetse, özgün tadı ile ailenizin vazgeçilmezleri arasına girecek üzüm pekmezini, evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz. Özellikle kahvaltılarda bolca tüketebileceğiniz yüksek besin değerine sahip üzüm pekmezi vücudunuzun direncini artırır. Üzüm meyvesi, taze haliyle de pekmeziyle de doğanın sunduğu önemli bir lütuftur. Geçmişten beri şifa deposu olarak bilinen doğal üzüm pekmezi çeşitlerini yemek alışkanlıklarınız arasına ekleyerek gelecek nesillere de örnek olabilirsiniz. Aileniz için oldukça faydalı bir ürün olacak üzüm pekmezini kahvaltılarda ya da gün içinde farklı şekillerde tüketebilmek mümkündür. Diğer pekmez türleri gibi üzüm pekmezinin de yapısında bolca vitamin ve mineral bulunur. Üzüm pekmezi faydaları İbrahim Saraçoğlu gibi uzmanlar tarafından da sıklıkla dile getirilmektedir. Kendiniz yapabileceğiniz ya da satın alabileceğiniz üzüm pekmezi, soğuk günlerde enerjinizi yerine getirecektir. 

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Üzüm Pekmezi Kalori Ve Besin Değeri Nedir?

Üzüm pekmezinin 100 gramında ortalama 240 kalori bulunur. Pekmez çabucak enerji verebilen yapısı sayesinde kış aylarında yoğun olarak kullanılmaktadır. Üzüm pekmezi kilo aldırır mı sorusunu cevaplamak gerekirse, bütün pekmez çeşitlerinin gereğinden fazla tüketilmesi halinde kilo alma gibi problemlere yol açabileceğini belirtmek yararlı olacaktır.100 gram pekmezde yaklaşık olarak 10 mg demir bulunur. Üzüm pekmezindeki kalsiyum, potasyum ve magnezyum oranı da oldukça yüksektir. Zengin besin değeri ile öne çıkan üzüm pekmezi vitaminleri ve mineralleri sayesinde vücudunuzun hastalıklara karşı dirençli kalmasına katkı sunar.

Üzüm Pekmezi Faydaları Nelerdir?

Kemikleri KorurÜzüm pekmezi kalsiyum bakımından yüksek orana sahiptir. Kalsiyum miktarının fazla olması da kemik yapıyı güçlendirmesi anlamına gelir. Kemik yapının yanında sağlıklı dişlere sahip olmanızı sağlar. Menopoz döneminde kadınlar çok fazla kalsiyum kaybeder. Ve kemik erimeleri erken yaşlarda başlayabilir. Bundan korunmak adına günlük olarak pekmez yemek fayda sağlayabilir. Kemik dışında ise kasları da dengeye sokabilir. Cinsel Sağlık İçin FaydalıdırÖzellikle erkeklik ve kadınlık hormonlarının dengelenmesinde ve cinsel sağlığın korunmasında etkilidir.Kabızlığa İyi GelirAğdalı yapısı sayesinde mide çeperinin korur. Sindirim sisteminin düzenlenmesinde rol oynar. Midede ve bağırsakta rahatlama sağlar.Birçok Faydalı Mineral İçerirİçeriğindeki kalsiyum, potasyum, magnezyum ve demir günlük ihtiyacın çoğunluğunu karşılar. Mineral içeriğindeki yükseklik nedeniyle de hamilelikte ve hastalık dönemlerinde hızlı şekilde toparlanmayı sağlar.Kana İyi GelirAz miktar üzüm pekmezi vücudumuzdaki günlük demir ihtiyacının %30 unu karşılamaya yardımcıdır. İçeriğindeki demir düzenli kullanımda kansızlığı önler. Vücuttaki kan miktarını arttırır.Enerji VerirÖzellikle soğuk kış aylarında vücutta hava değişiminden dolayı halsizlikler olabilir. Günlük tüketeceğimiz 1 kaşık pekmez hem hastalıkları önler hem de vücuda direnç verir.Hamilelik Döneminde TüketilirHamilelik döneminde birçok yiyecek ve içecek kısıtlanabilir. Üzüm pekmezinin içeriğinde hamileliği etkileyecek herhangi bir madde olmadığı için güvenle tüketilebilir. Hatta emzirme döneminde kan ve süt yapımını arttıracağı için bolca tüketilmelidir.Üzüm Pekmezinin Faydaları: Adet Ağrısına İyi GelirHer zaman olmasa da kadınlarda vitamin ve mineral eksikliklerinde dolayı adet sancıları olabilir. Bunlardan biride pekmezin içeriğindeki demirdir. İçeriğindeki demir adet ağrılarını azaltabilir. Bunu dışında da pekmez içeriğindeki kalsiyum ve magnezyum gibi mineraller kanın pıhtılaşmasını önler ve adet kramplarını rahatlatabilir. Aynı zamanda da rahim kasılma ağrılarını azaltır.Büyümeyi Destekler Gelişim ve büyüme çağındaki bebek ve çocuklarda gelişim için çok önemlidir. Küçük yaşta bebeklerde yapılan deneylerde gelişimi ciddi oranda arttırdığı tespit edilmiştir. Gelişimin yanında sağlıklı büyümeyi de sağlar.Sinir Sistemini KorurMineraller vücudumuzda her zaman denge halindedir. Sinir sisteminin ve kas yapısının düzgün çalışması için bu gereklidir. İçeriğindeki magnezyum sayesinde kalsiyum hacmini dengeler. Sinir ve kas yapısını rahatlatır.

Diğer faydaları Damar sertliğine iyi gelir.Kansere yakalanma riskini azaltır.İştahı açar.Baş Ağrısı ve Yorgunluğa İyi GelirKırmızı Kan Hücrelerinin Oluşumunu Artırır.Enerji kaynağı olarak özellikle soğuk günlerde tüketilmesi oldukça faydalıdır. Kolayca kana karışarak kısa sürede ihtiyaç duyulan enerjiyi sağlamaya yardımcı olur.Üzüm pekmezi de diğer pekmez türleri gibi kan yapıcı etkisiyle öne çıkar. Üzüm pekmezi kan yapar mı sorusun cevabı, içinde bulanan yoğun miktardaki demir mineralinde saklıdır. İçerdiği demir oranı ile kansızlığa karşı oldukça etkili bir yardımcıdır.Üzüm pekmezi yaşlanmanın olumsuz etkilerini azaltmaya destek olur.Üzüm pekmezi boy uzatır mı şeklindeki bir soru için verilecek cevapta birçok farklı unsur bulunmaktadır. Genetik faktörlerin de hesaba katılması gereken boy uzaması durumunda, üzüm pekmezi yoğun kalsiyum oranı ile olumlu yönde etki gösterebilmektedir.İştah açıcı etkisi de bulunan üzüm pekmezi mide ve diğer sindirim organlarının çalışmasına da yardım edecek bir besin kaynağıdır.Hamilelikte üzüm pekmezi faydaları yoğun olarak hissedilebilir. İçeriğindeki vitamin ve mineraller, gebelikle başlayan süreçten doğum sonrası döneme kadar oldukça yayar sağlayabilmektedir. Üzüm pekmezi, faydalı olduğu diğer durumlarda ve özellikle hamilelikte, doktora danışılarak kullanılmalıdır.

Üzüm Pekmezi Neye İyi Gelir?

Üzüm pekmezi, sahip olduğu yüksek besin değeri ile vücudun birçok farklı sistemi için yararlı olabilmektedir.Üzüm pekmezi nelere iyi gelir diye bakacak olursak, karşımıza uzun bir liste çıkacaktır. Tam bir şifa kaynağı olan üzüm pekmezi birçok soruna iyi gelir. Örneğin üzüm pekmezi süt yapar mı sorusuna cevap vermek gerekirse, tahinle karıştırılan üzüm pekmezinin süt yapımına katkı sunacağı düşünülmektedir.Üzüm pekmezinin solunum sistemi için olumlu etkileri olduğu da bilinmektedir. Üzüm pekmezi öksürüğe iyi gelir mi sorusu da kış aylarında sıklıkla karşınıza çıkabilecek sorular arasında yer alır. Üzüm pekmezinin boğazı yumuşatacak özellikleri öksürüğe iyi gelirken, içerdiği vitaminler de öksürüğün kaynağı olabilecek rahatsızlıklara karşı bünyenizin gücünü arttır.Yüksek enerji veren bir besin olmasından dolayı üzüm pekmezi cinsel gücü artırır mı gibi sorulara da bazı kaynaklar olumlu yönde cevaplar verebilmektedir. Birçok hastalığa iyi gelen üzüm pekmezini kullanmadan öne mutlaka doktorunuza danışınız.

Üzüm Pekmezi Nasıl Tüketilmeli?

Üzüm pekmezi, kahvaltıda sıklıkla tüketilen ürünler arasındadır. Pekmezlerin tahinle beraber sunacağı özgün tat her yaştan kullanıcının bu karışımı severek tüketmesini sağlar. Kahvaltı ya da çay yanında atıştırmalık olmanın dışında tatlılara da eklenebilen üzüm pekmeziyle birçok değişik lezzet yaratılabilmektedir.Kış için hazırlanacak ürünlerle ilgili, üzüm pekmezi şekerlenir mi ya da üzüm pekmezi donar mı gibi sorularınıza cevap arıyor olabilirsiniz. İdeal koşullarda saklanan pekmezler bu gibi sorunlarla karşılaşma olasılığını oldukça düşürür.

Üzüm Pekmezi Zararları var mı dır?

Üzüm pekmezi şifalı yönüyle ve tadıyla zihinlerde yer etmiş olsa da diğer pekmez ya da reçel çeşitleri gibi sık ve kontrolsüz bir şekilde tüketildiğinde zararlı olabilmektedir.Tansiyon ya da şeker hastaları her gıdada olduğu gibi pekmezi tüketirken de dikkatli olmalıdır. Bu gibi durumlarda ortaya çıkabilecek üzüm pekmezi tansiyonu yükseltir mi ya da üzüm pekmezi şekeri yükseltir mi gibi sorulara cevap arıyorsanız, mutlaka doktorunuza danışmalısınız.Özellikle sindirim sistemleriyle ilgili problemleri olanlar üzüm pekmezi kabız yapar mı ya da üzüm pekmezi ishal yapar mı gibi soruların cevabını merak edebilmektedirler. Alerji sorunu olan kullanıcılar da üzüm pekmezi alerji yapar mı şeklinde sorulara cevap aramaktadır. Bünyeden bünyeye değişen bu etkileri yaşamamak için, üzüm pekmezi tüketmeden önce doktorunuza mutlaka danışmalısınız.

Üzüm Pekmezi Zayıflatır mı?

Pekmez, içeriğinde bol miktarda meyve şekeri veya pancar şekeri içeren şuruptur. İyi bir vitamin ve mineral kaynağıdır. Birçok tüketim metodu vardır. Fakat her ne olursa olsun aşırıya gitmemek gerektir. Bilinçsiz tüketimlerde ciddi kilo kaybına sebebiyet verir. Fakat kahvaltıda tahin ile beraber tüketildiğinde çok ekmek yemeye ve haliyle de kilo almaya sebebiyet verebilir. Yani aslında olay nasıl ve ne ile tükettiğinizdir. Bazı insanlar diyet yaptığında kalsiyum ve karbonhidrat kaynağı olarak kullanır. Ve bu da şeker miktarını azaltır, aynı zamanda kalsiyum alımını arttırır.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
üzümpekmezinasılyapılırüzüm pekmezifaydalarıüzüm pekmezifiyatıüzüm pekmeziyapımıdutpekmezifaydalarıtopraksızüzümpekmezinasılyapılırüzümpekmezitarifikeçiboynuzupekmezifaydalarıüzümpekmeziyapılışıorganiküzümpekmeziyöresellezzetlergelenekselyöntem
BENZER ÜRÜNLER
Yeni Sezon Ürünü
  
  
Organik Elma Pekmezi
Yeni Sezon Ürünü
  
  
Organik Üzüm Pekmezi
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.