0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Tatlı%20Badem%20Yağı(Soğuk%20Press)
Organik Tatlı Badem Yağı(Soğuk Press)
Ürün Kodu : 576
234.60 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
ML
100ml


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Tatlı Badem Yağı – Organic Sweet Almond Oil

Botanik İsmi: Prunus Amygdalus Dulcis

Ürün İçeriği: %100 Prunus Amygdalus Dulcis Oil

Kullanılan Kısım: TOHUM

Elde Ediliş Yöntemi: SOĞUK PRESS

Paraben, SLES, Boya, Parfüm, Sülfat, Pestisit SLS, Koruyucu, Silikon, Katkı Maddesi içermez.Tüm cilt tiplerine uygun.

Badem yağı, kökeni Orta Doğu, Hindistan ve Kuzey Afrika’ya dayanan bademlerden elde edilen bir tür yağdır.İçerisinde fazlaca zengin doymamış yağ asitleri, potasyum, E vitamini ve birçok protein içeren bu yağ, başta gıda ve kozmetik sektörü olmak üzere çok farklı alanlar da kullanılır. Badem yağı, tatlı ve acı olmak üzere iki farklı türde bulunur. Yenilebilen bademden yapılan tatlı badem yağı, cilt bakımı ve saç sağlığı için daha çok tercih edilirken, acı badem yağı kullanım alanı daha kısıtlıdır.

Mevsiminde özenle  toplanan ve seçilen  Bademlerden Soğuk Sıkım işlemi ile elde edilmiş katkısız rafine olmayan organik yağ olarak üretilmiş ve paketlenmiştir.  Soğuk Sıkım  yöntemi yağın içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Badem; zengin esansiyel yağ asitleri, karbonhidrat ve protein ve ayrıca oldukça besleyici vitamin ve mineral kaynağıdır. Bademin zengin B vitamini kompleksi ve çinko içeriği, cildi güzelleştirme özelliklerini destekler çünkü bu bileşenler sağlıklı görünen bir cildi geliştirmenin ve korumanın anahtarıdır. Badem yağı, vücut tarafından sentezlenmediği için diyetle veya deri yoluyla alınması gereken dolayısıyla esansiyel kabul edilen bir yağ asididir. Badem yağı, tümü sağlıklı görünen cildin önemli bileşenleri olan beta-zoosterol, skualen ve alfa-tokoferol açısından zengindir.

Badem yağının faydaları nelerdir?

Badem yağı, anti-inflamatuar, bağışıklık güçlendirici ve karaciğer hasarına karşı koruyucu gibi birçok özelliğe sahiptir.Badem yağı ve gelişmiş bağırsak geçişi arasında daha fazla ilişki kurulmuştur; bir çalışmanın sonucuna göre badem yağı kullanımı irritabl bağırsak sendromu semptomlarını azaltmaktadır.Ayrıca, bazı çalışmalar kolon kanseri görülme sıklığının azaldığını göstermektedir.Ayrıca badem yağının, kötü kolesterolü (LDL) azaltırken; iyi kolesterol (HDL) seviyelerini yükselten kardiyovasküler faydaları olduğu da tespit edilmiştir. Son araştırmalar, diyete badem eklenmesinin, iyi kolesterolün (HDL) kan seviyelerini yükselttiğini ve kötü kolesterolün kan seviyelerini (LDL) düşürdüğünü bulmuştur.

Badem Yağı Cilde Faydaları Nelerdir?

Tatlı badem yağı Nemlendirici özelliği ile cildinize nem terapisi uygulayarak teninizin yumuşamasına katkıda bulunur.Cildinizi besleyerek, cilt tonunun eşitlenmesine yardımcı olur ve cildin pürüzsüz hale gelmesinde rol oynar.Cildinizin elastik yapısını korurken, daha dinç görünmesine yardımcı olur.Düzenli kullanılması durumunda ince kırışıklıkların azalması ve göz altı morluklarının hafiflemesi de badem yağı faydaları olarak sıralanabilir. Yağın içinde bulunan vitaminlerden dolayı sivilce problemlerinin giderilmesine ve ciltteki kızarıklık görüntüsünün azalmasına yardımcı olur.Özellikle kuru ciltlerde, cildin ihtiyacı olan nemi sağlarken aynı zaman da cildin yağ dengesinin düzenlenmesinde etkilidir.Güneşin sebep olduğu ince çizgilerin azalmasına yardımcı olur.Yanık izlerinin tedavi edilmesinde etkin olarak kullanılır.Saç derisinde oluşan problemlerin giderilmesini ve yenilerinin oluşmasını önlemeye yardımcı olur.Çatlamış dudakların iyileşmesinde etkilidir.

Tatlı ve Acı Badem Yağı Farkı Nedir?

Acı badem, insanlarda zehir etkisi yaratan bileşenler barındırır. Dolayısıyla acı bademden elde edilen yağın kullanılması çok fazla tavsiye edilmez.Ancak tatlı badem yağı ise geçmişten beri hem tedavi hem de güzellik amaçlı kullanılan bir üründür. Tatlı badem yağı, vücudu hem içeriden hem de dışarıdan destekleyen yapısıyla ön plana çıkar. Bu yağ, içinde Omega-3 gibi faydalı yağ asitlerin bulunmasından dolayı yaşam döngüsünün düzenlenmesine yardımcı olur.Ayrıca nemlendirici, elastikiyet verici etkisinin yanı sıra antioksidan özelliği de bulunan yağ, iyileştirici olarak da kullanılır.Bu faydalarına ek olarak saç, kirpik ve kaşların daha gür ve güçlü çıkmasına ve canlı görünmesine katkı sağlar.

Genel Kullanım Önerisi

Hafızayı güçlendirir ve sinir sistemini korur.Hamilelik sırasında karında ve bacaklarda oluşacak çatlakları önler.Cilt ve saç için mükemmel bir yumuşatıcı ve besleyicidir.Koyu göz altları, kuru dudak ve seyrek kaş sorunlarını geçirmek için tercih edilir.Makyaj temizleme, tırnak, el ve ayak bakımı için güvenle kullanılır.Çocuklarda cilt bakımı için kullanılacak en iyi yağdır.Saç dökülmesini önleyici etkiye sahiptir.Saçı besler ve parlak gösterir.Uçucu ve sabit yağlarımız %100 saf ve doğaldır. Paraben, sülfat, SLES, SLS, sentetik koku, sentetik boya ve koruyucu içermez. Vegan kullanımına uygundur ve hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

Kullanım Miktarı Önerisi
Dahilen kullanım için; yetişkinlerde günde maksimum 1 tatlı kaşığı.Cilt bakımı ve Vücut masaj yağı olarak haricen kullanım için; uygulanacak bölgeye 10-20 damla.Saç bakımı; şampuan ve saç kremi içine her 100 ml'e 10-20 damla.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Alerjen ve  Uyarısı : İlaç değildir. Tavsiye edilen günlük kullanım dozunu aşmayınız. Kapağı açıldıktan sonra 60 gün içinde kullanılmalıdır. Ürünün doğal yapısından kaynaklı olarak renk değişimi, çökelme, katılaşma veya bulanıklık oluşabilir. Kullanım öncesi çalkalayın. Ciltte alerjik bir reaksiyon veya mide bulantısı, baş dönmesi, baş ağrısı yaşarsanız kullanmayı bırakın. Hamilelik ve emzirme dönemi ile ilaç kullanılan durumlarda bir uzmana danışınız. 

Saklama Koşulları:Kapağı açıldıktan sonra 60 gün içinde tüketilmelidir. Çocukların erişemeyeceği yerde saklayınız. Güneş ışığından uzak, serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
tatlı badem yağı faydalarıtatlı badem yağı ne işe yarartatlı badem yağısaça faydalarıtatlı badem yağı saçtatlı badem yağı nasıl kullanılırtatlı badem yağı yüze faydalarıtatlı badem yağı saça nasıl uygulanırtatlı badem yağı kirpik uzatır mıtatlı ba
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.