0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Sızma%20ZeytinYağı%20Soğuk%20Sıkım
Organik Sızma ZeytinYağı Soğuk Sıkım
Ürün Kodu : 838
361.59 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
ML
500ml


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Zeytinyağı - Organic Olive Oil

Mevsiminde özenle  toplanan ve seçilen Zeytinlerden Soğuk Sıkım işlemi ile elde edilmiş katkısız rafine olmayan doğal yağ olarak üretilmiş ve paketlenmiştir.
Soğuk sıkım yöntemi yağın içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. 
Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Zeytinyağı Nedir?

Zeytinyağı, yerel üretim yeri Akdeniz havzası olan zeytin meyvesinden, soğuk sıkım yöntemleri ile elde edilir. Mutfaktan kozmetik sektörüne kadar uzanan geniş bir yelpazeye sahiptir ve zeytinyağının 4 ayrı çeşidi bulunur.Erken hasat zeytinyağı: En popüler zeytinyağı çeşididir. Asit içeriği oldukça düşüktür ve bilinen en iyi yemeklik yağdır. Erken hasat zeytinyağı için zeytinler Eylül sonuna kadar hasat edilir. Zeytinin rengi yeşil iken soğuk sıkım yöntemleri uygulanarak yağ haline getirilir. Ekim ayından sonra toplanan zeytinlerin asit oranı artar ve polifenol içeriği azalır.Natürel sızma zeytinyağı: Zeytin meyvesinden soğuk sıkım yöntemleri kullanılarak elde edilir. Zeytinyağının bu çeşidi vücut sağlığı için en uygun olanıdır. Ancak maliyeti oldukça yüksektir.Saf zeytinyağı: Rafine ve sızma zeytinyağının bir karışımıdır. Asidik içeriği yüksek olduğu için doğrudan tüketilemez.Lampante yağı: Yakıt olarak kullanılan bir zeytinyağıdır. Yemek pişirmek için uygun değildir.

Zeytinyağının faydaları nelerdir? 

Zeytinyağı, sağlık tutkunları tarafından kullanımı en çok önerilen yağ olarak bilinir. Zeytinyağının faydaları eski çağlardan beri bilinir ve bu faydaları sayesinde ona sıvı altın unvanı verilmiştir.Zeytinyağı, kilo vermeye yardımcı olur, artrit, kanser riskini azaltır, kan şekeri ve kolesterol seviyelerini olumlu yönde etkiler. Daha çok Akdeniz’de üretildiği için bu yörenin insanları tarafından da sıkça tüketilir. Akdeniz’de bulunan insanların zeytinyağını beslenmelerinin bir parçası haline getirmesi sayesinde dünyanın diğer bölgelerindeki insanlara göre kardiyovasküler hastalıklara yakalanma oranları oldukça düşüktür.

  •  

Organik Sızma Zeytinyağı:

  • Karaciğer Sağlığına İyi Gelir.
  • Sindirim Sisteminin Düzenlenmesine Destek Sağlar.
  • Kemikleri Güçlendirmeye Yardımcı Olur.
  • Saç Bakımı, Cilt Bakımı İçin Faydalıdır.
  • Kan Basıncını Düzenlemeye Yardımcı Olur.

  • Zeytinyağı Alırken Nelere dikkat edilmelidir?
  • Satın alınacak ürün koyu renkli cam şişede olmalıdır. Şeffaf cam şişelerde veya pet şişelerde satılan ürünler alınmamalıdır.Zeytinyağı şişesinin kapağı contalı veya vidalı olmalıdır. Mantar kapaklı olan şişeler hava geçirebileceği için zeytinyağının oksidasyona uğramasına ve bozulmasına sebep olur.Zeytinyağının rengine bakılarak karar verilmemelidir. Yağın kalitesini rengi belirlemez. Yağda çözünebilen klorofil veya gıda boyası eklenmiş ürünler yanıltıcı olabilir.Satın alınacak olan ürün marketlerde güneş ışığı gören bir rafta bekletiliyorsa bu yağlar tercih edilmemelidir. Güneş ışığı gören zeytinyağı çok çabuk oksidasyona uğrar, bozulur ve kötü kokar.Etiketsiz ürünler satın alınmamalıdır. Sızma zeytinyağının üretim ve hasat yılı, dolum tarihi, son kullanma tarihi, zeytin çeşidi ve yetiştiği bölge etiket üzerinde yer almalıdır.Sızma zeytinyağı taze tüketilmesi gereken yağlardan biridir. Zeytinyağı bekledikçe bozulur ve içerisindeki faydalı fenolik bileşikler kaybolur. Bu sebeple her dönem yeni bir zeytinyağı alınmalıdır.Sızma zeytinyağı +4°C’nin altında donabilir. Farklı çeşitlerde üretilen sızma zeytinyağları içerdikleri fenolik bileşiklerden dolayı daha geç donabilir. Sızma zeytinyağının donma noktası zeytin yağının saf olup olmadığını belirlemez.Satın alınacak ürünün ambalajı, yine ürünün tüketim miktarına göre belirlenmelidir. Çok kısa bir sürede tüketilmeyecekse küçük şişeler (250ml, 500ml, 750ml,1000ml) tercih edilmelidir. Fiyatı düşük olan ancak büyük bidonlarda satılan zeytinyağları satın alınmamalıdır. Eğer zeytinyağı fazla alınmışsa koyu renkli 1lt’lik cam şişelere paylaştırılarak saklanmalıdır.Satın alınan bir ürün serin, karanlık ve kuru bir yerde saklanmalıdır. Mutfakta veya banyoda, sabun, deterjan veya temizlik malzemelerinin yanında saklanmamalıdır. Sızma zeytinyağı, çevredeki kokuları çok çabuk çeker ve bünyesine alır. Zeytinyağının saklanma sıcaklığı 15°C-22°C olmalıdır. Satın alınacak ürünün şişesi ve ambalajı kontrol edilmeli, ezilmiş veya çatlamış şişeler alınmamalıdır.


Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Zeytin Yağının Zararları varmı dır?

Zeytinyağının pek çok faydası olmasına rağmen, görmezden gelinmemesi gereken bazı yan etkileri vardır.Zeytinyağı bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Zeytinyağına alerjisi olan biri zeytinyağını cildine sürdüğünde bağışıklık sistemi ona saldırmak için harekete geçer. Bu durum, vücudun antikor üretmesine neden olarak yaygın gıda alerjisi semptomlarının ortaya çıkmasına sebep olur. Zeytinyağına alerjisi olan kişilerde kaşıntıya neden olabilecek egzama ve deri döküntüleri gelişebilir. Bu nedenle, yağ topikal (cilt üzerine) olarak kullanılmadan önce cildin ufak bir bölümünde test edilmelidir. Herhangi bir alerjik reaksiyon görülmesi durumunda derhal bir alerji uzmanına veya dermatoloğa danışılmalıdır.Zeytinyağı kalori bakımından zengin olduğu için aşırı tüketimi kalp hastalıkları riskine neden olabilir. Günde 2 yemek kaşığından fazla zeytinyağı tüketilmemelidir.Şeker hastası olan ve düzenli ilaç kullanan kişiler zeytinyağı tüketmeden önce doktoruna danışmalıdır. Zeytinyağı ilaçlarla etkileşime girebilir ve kan şekeri sevilerini ölümcül düzeylere kadar düşürebilir.Tavsiye edilen miktardan daha fazla zeytinyağı tüketilmesi, kan basıncı seviyelerinde çok fazla düşüşe ve safra kesesi tıkanıklığına sebep olabilir.Çok fazla zeytinyağı tüketmek kontrolsüz kilo alımına sebep olabilir.Zeytinyağı çok uzun süre (20-30 saniyeden fazla) ısıtılmamalıdır. Çünkü zeytinyağının yanma noktası oldukça düşüktür ve faydalı bileşikler kaybolur.Zeytinyağı bir uzmanın onayı olmadan yara ve kesik olan bölgelerin üzerine uygulanmamalıdır.Hamile veya emziren kadınlar zeytinyağını yemeklerde kullanırken yağın miktarını azaltmalıdır.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Alerjen Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme:


Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

Zeytinyağı bozulur mu? Zeytinyağı saç maskesi nasıl yapılır? Zeytinyağının saça faydaları nelerdir? Zeytinyağının cilde faydaları nelerdir? Zeytinyağının zararları nelerdir? Zeytinyağının saça zararları nelerdir? Zeytinyağının yoğunluğu nasıl olmalı? Zeytinyağının litresi ne kadar? Zeytinyağı hangi hastalıklara iyi gelir? Aç karnına zeytinyağı içmenin faydaları nelerdir? Her gün bir kaşık zeytinyağı içersek ne olur?

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
zeytinyağıfiyatlarısızmazeytinyağızeytinyağıfaydalarıorganikzeytinyağısoğuksıkımzeytinyağılimonzeytinyağıfiyatısoğuksıkımzeytinyağızeytinyağınasılyapılıreniyizeytinyağıorganiksızmazeytinyağısoğuksıkım
BENZER ÜRÜNLER
Yeni Sezon Ürünü
  
  
Organik Sızma ZeytinYağı Soğuk Sıkım
Yeni Sezon Ürünü
  
  
Organik Sızma ZeytinYağı Soğuk Sıkım
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.