0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Siyez%20Unu%20%20’’Taş%20Değirmen’’
  • Organik%20Siyez%20Unu%20%20’’Taş%20Değirmen’’
Organik Siyez Unu ’’Taş Değirmen’’
Ürün Kodu : 815
72.04 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
650gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Siyez Unu – Organic Einkorn Flour
Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Siyez buğdayları geleneksel yöntemlerle taş değirmenlerde öğütülerek  katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir.
Taze ve zamanında hasat edildiğinden içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Siyez Unu Nedir?

Beyaz una alternatif arayan kişilerin ilgisini çeken ve pek çok kişide siyez unu nedir ya da ne işe yarar diye merak uyandıran bu un çeşidi, siyez buğdayından üretilir. Protein bakımından modern buğdaya göre daha zengin olan siyez buğdayı tek başakçıklı yapıya sahiptir. 12 bin yıllık geçmişi bulunan siyez buğdayı, buğday çeşitlerinin atasıdır. Çünkü tarihte ilk ekilen tahıllardan biridir.Siyez buğdayı Türkiye’de başta Kastamonu olmak üzere Edirne, Tekirdağ ve Erzincan illerinde yetiştirilir. Dünya genelinde ise Almanya, İsviçre, İtalya, Yugoslavya, Fas, Balkan ülkeleri, İspanya ve Fransa’da tarımı yapılır. Siyez buğdayı, işlenmesi zor olan bir buğday çeşididir. Bu nedenle özel buğday taş değirmenlerde öğütülür.Geçmişten günümüze kadar olan süreçte genetik yapısının değişmemiş olması, siyez buğdayını diğer buğday çeşitlerinden ayıran en önemli özelliktir. Siyez buğdayı soğuk hava koşullarına karşı dirençlidir.

Siyez Ununun Faydaları Nelerdir?

Onbinlerce yıllık geçmişiyle tarihe adeta meydan okuyan siyez unu faydaları şu şekilde sıralanabilir:1. Besin Değeri Bakımından ZengindirSiyez unu; lif, A, B ve E vitamini bakımından zengindir. Bunun yanı sıra içeriğinde selenyum, fosfor, magnezyum, folik asit ve demir mineralleri bulunur. Siyez unundan yapılan ekmek, klasik buğday ekmeğine göre daha besleyici, daha doyurucu ve sağlıklıdır.2. Glisemik İndeksi DüşüktürSiyez ununun glisemik indeksi beyaz undan daha düşüktür. Bu sayede siyez unundan yapılan ekmek kısa sürede acıkmaya neden olmaz. Kan şekerini aniden yükseltmeyen ve uzun süre tok tutan siyez unu, diyetisyen ve doktora danışmak koşuluyla diyabet hastaları tarafından tüketilebilir.3. Metabolizmanın Çalışmasını HızlandırırSiyez unu kalori bakımından değerlendirildiğinde beyaz una göre daha düşük kalorilidir. Ayrıca lif ve protein zengini olduğu için metabolizmanın hızlandırılmasında etkilidir. Kilo vermeye yardımcı olan siyez unu zayıflamayı hedefleyen kişiler tarafından tüketilebilir.4. Folik Asit ZenginidirFolik asit bakımından zengin olan siyez unu hamilelerin tüketmesi için idealdir. Folik asidin yanı sıra vitamin ve mineral zengini olan bu un, anne sütünün artırılmasına da yardımcı olur.5. Sindirim Sistemini DüzenlerZengin lif içeriği sayesinde siyez unu sindirim sisteminin düzenlenmesinde etkilidir. Sindirimi son derece kolay olan bu un, kabızlık ve mide şişkinliği gibi sorunların oluşmasını engeller.6. Kolesterol İçermezSiyez unu, kolesterol içermez. Bu nedenle kolesterol problemi olan kişiler doktora danışarak siyez unundan yapılan ekmeği kullanabilirler.7. Doymamış Yağ ZenginidirDoymamış yağ, kalp ve damar sağlığının korunmasında etkilidir. Bu un çeşidi doymamış yağ bakımından oldukça zengindir. Doymamış yağ asitleri hem sindirimi hem de kilo vermeyi kolaylaştırır.

Siyez Unu Besin Değerleri ve Kalorisi Nedir?

 Siyez unu kompleks karbonhidrat içerdiği için besin değeri bakımından zengindir.● Siyez unu gluten içerir fakat beyaz una göre gluten zinciri daha kısadır.● 100 gramlık bir siyez unu yaklaşık olarak 340 kalori civarındadır.● 100 gram siyez ununda yaklaşık 9,72 gr lif, 0.09 mg E vitamini, 32 mg kalsiyum, 1,78 gr yağ ve 12 gr protein bulunur.● B1, B2 ve B12 vitaminleri bakımından zengindir.

Siyez unu nerede kullanılır?

İnsan sağlığı açısından son derece faydalı olan siyez unu, hemen her gıdada rahatlıkla kullanılabilir. Sıklıkla ev yapımı ekmek, poğaça, tatlı ya da tuzlu kurabiyeler gibi hamur işlerinde tercih edilse de un kullanımı olan tüm tariflerde rahatlıkla tercih edilebilir.

Siyez Unu Bebeklere Verilir mi?

Siyez unu, ek gıdalara geçmiş 6 aydan büyük bebeklere verilebilir fakat 6 aydan küçük bebeklere verilmesi tavsiye edilmez. Bunun yanı sıra düşük gluten içeriğine sahip olsa da çölyak hastalığı ve gluten alerjisi bulunan bebeklere verilmemelidir.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


Besin Değerleri


100 gr1 Su Bardağı
Karbonhidrat (g)66.6773.34
Protein (g)13.3314.66
Yağ (g)1.671.84
Lif (g)6.77.37
Kolesterol (mg)00
Sodyum (mg)00
Potasyum (mg)00

100 gr1 Su Bardağı
Kalsiyum (mg)00
Vitamin A (iu)312343.2
Vitamin C (mg)00
Demir4.595.05
Siyez ununun 100 gramında 333 kalori bulunmaktadır. Siyez ununun 100 gramı 66.67 gram karbonhidrat, 13.33 gram protein, 1.67 gram yağ içermektedir. 


Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
siyezununedirsiyezunufaydalarısiyezbuğdayısiyezbulgurusiyezununedirneişeyararsiyezunukiloaldırırmısiyezunudiyeteuygunmusiyezunugluteniçerirmisiyezunuileneyapılırkatkısıztaşdeğirmenorganiksiyezunu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.