0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Siyah%20Keçimen%20Üzümü
  • Organik%20Siyah%20Keçimen%20Üzümü
Organik Siyah Keçimen Üzümü
Ürün Kodu : 17
202.73 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
400gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Çekirdekli siyah kuru üzüm nasıl tüketilmeli?Şeker hastası değilseniz çocuklar günde 8-10 adet yetişkinlerse 20-25 adet siyah kuru üzüm tüketilebileceği öneriliyor.Organik Üzüm Kurusu  Organic Dried Grape 
Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Üzümlerimiz  geleneksel yöntemlerle güneşte ve gölgede kurutularak katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Taze ve zamanında hasat edildiğinden içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Kurutulmuş Siyah Çekirdekli Üzüm (Keçimen Karası) Kolesterol düşümünden kansızlık hastalığına kadar bir çok derde derman olan kuru üzümün en çok aranan cinsi Keçimen Üzümüdür. Ekşikara diye de adlandırılır. Ülkemizde sadece Konya'nın Hadim İlçesi Aladağ Nahiyesinde ve Karaman'da yetişir.

B1 ve B2 vitaminleri açısından zengindir ve çeşitli mineral maddeler, içerisinde bulunmaktadır. 

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Keçimen Üzümün Faydaları Nelerdir?

 B1 ve B2 vitaminleri ve ayrıca çeşitli mineral maddeler açısından zengindir. Kötü kolesterolün dengelenmesinde ve kolesterolün düşürülmesinde etken bir rol oynamaktadır. Kansızlık hastalığına iyi geldiği, çok eski zamanlardan beri bilinmektedir ve iyi bir besin kaynağı olan keçimen üzüm iyi bir enerji kaynağıdır. Özellikle deri ve saç beslenmelerinde ve iltihaplı ateşli hastalıkların önlenmesinde etkili rol oynamaktadır.     Bedensel gelişim için de önemli bir etkiye sahiptir. Karaciğer hastalarının da yararlandığı tıbben tespit edilmiştir. Bununla birlikte madensel tuz eksiklikleri olan ya da böbrek hastalığı çeken hastalarda, keçimen üzümü tercih etmektedir. Karbonhidrat ve protein kaynağı olan keçimen üzüm, fosfat ve kalsiyum açısından da zengindir.

Aynı zamanda A, B, B2, B6 ve C vitaminlerini de içerir Vücutta, kalsiyum gereksiniminin %18 ini sağlamaktadır. Demir eksikliğinin ise, üçte birini karşılamasının yanı sıra, kolay sentezlenebilen bir besin türüdür. Şeker içermesi nedeni ile de, doğal bir enerji kaynağıdır. Keçimen üzüm aynı zamanda yüksek su içeriğine de sahip bir meyvedir. Üzümün 100 gramında 71 kalori bulunmaktadır.     Migren rahatsızlığı çeken hastalarında, günde belirli bir oranda keçimen üzüm tüketmeleri, migren sıklığını azaltmaktadır. Ayrıca birçok kanser hastalığına da iyi gelen keçimen üzümz meme kanserinin oluşumunu da engellemektedir. Bununla birlikte kabızlık ve basur sorunlarına da hızlı bir etki göstermektedir. Antioksidan içerdiği için kan değerlerinin normal seviyede seyretmesine neden olur. Kanda biriken üreyi de temizler ve aynı zamanda akciğerlerde ki nem oranını arttırarak kişinin çok daha kolay nefes almasını sağlar. Bu sayede, astımın tedavisinde de önemli bir rol oynamaktadır. Vücutta ve kanda biriken toksinlerin atılmasına da fayda sağlamaktadır. Yorgunluk ve halsizlik hissini gidermeye de yardımcı olmaktadır. Özellikle, çocuklarımız da rastlanan konsantrasyon bozuklukları ve konulara odaklanamamalarında ki nedenleri, keçimen üzümünün tüketimi sayesinde azaltılmaktadır. Ayrıca, keçimen üzümün idrar söktürücü bir özelliği de vardır. Sedef ve egzama hastalıklarında da iyi geldiği bilinmektedir. Öksürme, tıkanıklık gibi rahatsızlıkları olan kişilerin alerjik reaksiyonlarının önlenmesine yardımcı olur.

Çekirdekli siyah kuru üzüm nasıl tüketilmeli?

Şeker hastası değilseniz çocuklar günde 8-10 adet yetişkinlerse 20-25 adet siyah kuru üzüm tüketilebileceği öneriliyor.

Detaylıca Siyah Üzüm ;

Yaşlanma Belirtilerini Geciktirir

Siyah üzüm cilde faydaları ile sıkça tüketilen bir üzüm türüdür.Kuru siyah üzüm tüketen kişilerin cildinin daha sağlıklı ve parlak göründüğü bilinmektedir.Kuru siyah üzümün faydaları sayesinde kırışıklık oluşumu hızı yavaşlar.DNA hasarını onaran ve önleyen siyah üzüm, kolajen seviyesini artırır ve cildin daha genç görünmesini sağlar.Antioksidan etkiye sahip olan siyah üzüm, cildin yıpranmasını önleyecek mineraller ile doludur.Siyah üzümün cilde faydaları sayesinde anti-aging etki oluşurken, cildin dinç kalması da kolaylaşır.Cildin zararlı maddelerden arınmasını sağlayan siyah üzüm, sivilce ve siyah nokta oluşumuna da engel olur.Her sabah 10 adet siyah kuru üzüm yiyerek, cildinizi yaşlanmaya karşı koruyabilirsiniz.

Kanı Temizler

Siyah üzümün faydaları nelerdir sorusunun cevapları içinde dolaşım sistemini rahatlatması da vardır.Vücut fonksiyonlarının etkili şekilde işlemesi için kanın temizlenmesi gerekir.Kanı temizleme görevi de siyah üzüme düşmektedir.Siyah üzümü ara öğünlerinize ekleyerek kanın zararlı maddelerden arınmasını sağlayabilirsiniz.Böylece tüm organlarınız daha sağlıklı şekilde işleyecektir.

Saç Köklerini Güçlendirir

Siyah kuru üzümde bol miktarda demir bulunur.Demir içeren besinler de saçları güçlendirmektedir.Son zamanlarda saçlarınızda dökülme ve yıpranma varsa; düzenli olarak siyah üzüm yemeniz önerilmektedir.Siyah üzümü gün içinde tükettiğinizde bir süre sonra saçlarınıza gelen canlılığı fark edeceksiniz.Kan değerleriniz ideal rakamlara geldikçe, saç problemleriniz de ortadan kalkar.Saçlarda görülen dökülme ve incelme, siyah üzüm ile giderilebilir.

Kansızlığı Giderir

Kansızlığı gideren kan ilacı takviyeleri kadar etkili olan siyah üzüm, kandaki demir depolarını doldurur.Ara öğünlerde ve kahvaltılarda siyah üzüm tercih ederseniz, bedeninizdeki olumlu değişmeyi görebilirsiniz.Demir eksikliğini ve demir eksikliğine bağlı gelişen hastalıkları siyah üzüm ile ortadan kaldırmak için harekete geçin!Hamilelikte siyah kuru üzümün faydaları arasında anneyi ve bebeği güçlendirmesi vardır ancak gebelik hassas bir dönem olduğu için her ihtimale karşı doktor önerileriyle beslenme içeriğini oluşturmakta fayda vardır.

Kemik Gelişimini Destekler

Siyah kuru üzüm, ya da Antep karası üzümü olarak bilinen üzüm türü bolca kalsiyum içerir.Kalsiyum ise sağlıklı bir iskelet yapısının temel taşıdır.Çocukluk döneminden itibaren tüketilmesi tavsiye edilen siyah üzüm, ileri yaşlarda görülme ihtimali olan kemik erimesini oradan kaldırır.Güçlü iskelet yapısı ve sağlıklı beden için siyah üzümü tüketmeyi sakın unutmayın!

Karaciğeri Temizler

Siyah üzüm çekirdeği ya da 21 adet siyah kuru üzümü beklettiğiniz içme suyunu tüketerek karaciğer detoksu yapabilirsiniz.Tüketilen gıdalardan ötürü karaciğerde biriken zararlı maddelerin arınması için; siyah üzümden faydalanmayı unutmayın.Siyah üzümün karaciğere faydaları içindeki resveratrol isimli antioksidan ile kat kat artar. Resveratrol vücudu karaciğer kanserine karşı korur.

Kalbi Korur

Siyah üzümün yapısında yer alan potasyum, kan basıncının düzenlenmesinde rol alır.Kan basıncı düzenli olan kişilerin kalp hastalıklarına yakalanma riski çok düşüktür.Tansiyon kontrol altına alındığında, kalp sağlığı da korunur.

Gözleri Güçlendirir

Siyah üzümün göze faydaları içindeki A vitamini ve beta karoten ile ilgilidir.Özellikle yaşa bağlı görme zayıflığıyla mücadele için siyah üzüm tüketebilirsiniz.Siyah üzüm gözün yapısının güçlenmesine destek olur.

Bağırsakları Çalıştırır

Siyah üzüm antioksidan besinler arasında yerini alırken, mideyi rahatlatma etkisini söylemeden geçemeyiz.Bağırsaklarınız son günlerde durgun ise, sabah kahvaltıda siyah üzüm tüketmeniz önerilir.Güne erken başladığınızda siyah kuru üzüm sayesinde bağırsaklarınızı harekete geçirip kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.Ayrıca bağırsaklarda oluşan parazitler de siyah üzüm ile dışarı atılır.

Vücuda Enerji Verir

Siyah üzümde bulunan demir, vücudun enerji ihtiyacını karşılayan bir mineraldir.Demir eksikliği görülen kişilerde yaşanan yorgunluk, siyah üzüm ile giderilir.Gün içinde ihtiyacınız olan enerjiyi, yaklaşık 10 adet kuru üzümden alabilirsiniz.Düzenli tüketimde ise daha dinamik olmanızı sağlar.Yorucu günlere hazırlanmak için siyah üzüm tüketerek evden çıkabilirsiniz!Siyah üzümün çekirdeğinin faydaları bütünsel sağlığı etkileyen serbest radikallerin kolayca vücuttan atılmasına destek olur.

Siyah kuru üzüm kaç kalori?

İşte tüm detaylarıyla kuru üzüm kalori değerleri:

1 avuç kuru üzüm kaç kalori? 1 avuç (30 g) kuru üzüm 91 kcal

100 gr kuru üzüm kaç kalori? 

1 çay bardağı (100 g) kuru üzüm 304 kcal

1 su bardağı (200 gr) kuru üzüm 608 kcal

Bir yemek kaşığı kuru üzüm kaç kalori? 1 yemek kaşığı (10 g) kuru üzüm 30 kcal

1 tatlı kaşığı (5 gr) kuru üzüm 15 kcal

1 orta kase (150 gr) kuru üzüm 456 kcal1 adet (2 gr) kuru üzüm 6 kcal

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı :
Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
keçimenüzümünedirsiyahçekirdekliüzümkanyaparmıkeçemenüzümüneredeyetişirkeçimenüzümüfaydalarıçekirdeklisiyahüzümsiyahüzümfaydalarısiyahkuruüzümsiyahüzümçekirdeğisiyahkuruüzümfaydalarıorganiksiyahüzümkatkısız
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.