0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Sarımsak%20Turşusu%20
Organik Sarımsak Turşusu
Ürün Kodu : 780
147.40 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
300gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Sarımsak Turşusu – Organic  Garlic Pickle
Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Sarımsaklarımız organik kaya tuzu ve organik üzüm sirkesi ile geleneksel yöntemlerle  katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Taze ve zamanında hasat edildiğinden içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Sarımsağın Faydaları Nelerdir?

Sarımsak kalp hastalıklarına iyi gelir, diyabete sahip kişilerin sağlığını korur ve çeşitli kanser hastalıkları ile savaşır.

Kan Basıncının Düzenlenmesine Yardımcı Olur.

Olgun sarımsak özütü ve turşusu, kan basıncını etkili bir şekilde düşürdüğü tespit edilen biyoaktif bir kükürt bileşiği olan S-allilsistein içermektedir. Kan basıncının yükselmesinin nedenleri arasında kükürt eksikliği görülmektedir. Bu yüzden organosülfür bileşiklerinin takviyesi ile kan basıncı dengelenebilmektedir. Ancak ısıl işlemler ile allisinin yok edildiği unutulmamalıdır.

LDL Kolesterolü Düşürmeye Yardımcı Olur

Yapılan bir araştırmada, kolesterol seviyeleri yüksek olan erkek bireylerde sarımsak özü takviyesinin LDL kolesterol değerlerini %10 oranında düşürdüğü gözlemlenmiştir. Yapılan bir başka çalışmada ise sarımsağın karaciğer hücrelerinde kolesterol sentezini inhibe ettiği görülmüştür. Yapılan ileri çalışmalarda da sarımsaktaki suda çözünür bileşiklerin kolesterol sentezini %20-60 oranında engellediği kanıtlanmıştır.

Kardiyovasküler Hastalık Riskini Azaltır

 Sarımsak, LDL kolesterolü düşürerek kardiyovasküler hastalıklara karşı koruyucu görevi görür. Sarımsağın ateroskleroza karşı da etkili olduğu bilinmektedir. Ayrıca lipid ve serum trigliserit antioksidan aktivitelerini artırıp trombosit agregasyonunu azaltabilmektedir.

Kemik Sağlığını İyileştirir

Yapılan bir çalışmada deneklere sarımsak yağı verilmiş ve kemik erimesinin baskılandığı görülmüştür. Başka bir araştırmacı grubu, dialil disülfidin matris parçalayıcı enzimleri baskılamaya yardımcı olduğu ve bu nedenle kemiklerin hasar görmesini önlediği sonucuna varmıştır. Genel olarak sarımsağın osteoporoz ve artrite karşı etkili olduğu görülmektedir. 

Bağırsak Hastalıklarını Giderir

Sarımsak, bağırsaktaki iyi ve kötü bağırsak bakterilerini ayırt etme eğilimindedir ve zararlı enterobakteriler üzerinde antibakteriyel etkiye sahiptir. Bilim adamları ayrıca sarımsağın helikobakter pilori enfeksiyonlarına karşı etkili olduğunu da bulmuşlardır.

Kan Şekerini Düzenler

Kuveytli bilim adamlarının yaptığı bir çalışmada deneklere çiğ ve haşlanmış sarımsak verilmiş ve çiğ sarımsak verilen deneklerin kan şekeri seviyelerinin düştüğü görülmüştür. Bu nedenle, kan şekerini düşürmeye yardımcı olmak için çiğ sarımsak tercih edilmelidir. 

Tromboembolizmi Önler

Hintli bilim adamlarının yaptığı bir çalışmada katılımcılardan iki ay boyunca her gün kahvaltıdan önce 10 mg çiğ sarımsak tüketmeleri istenmiştir. Yapılan çalışmanın sonucunda sarımsağın tromboembolizmi önlemek için kullanılabileceği anlaşılmıştır.

Kanser Riskini Azaltır

Sarımsak, oksidatif stresi engellemeye yardımcı olan dialilsülfit içermektedir. Ayrıca sarımsakta bulunan selenyumun kanserle mücadele etme özelliğine sahip olduğu, DNA mutasyonunu, kontrolsüz hücre çoğalmasını ve metastazı önlediği bilinmektedir.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

Sarımsak, doğal antioksidan bileşikler içermektedir. Antioksidanlar da toksinleri vücuttan uzaklaştırır ve oksidatif stresi azaltır. Bu da hastalıkları ve hücre fonksiyonlarının bozulmasını önler. Yapılan araştırmalarda sarımsak tüketmenin vücuttaki farklı tür bağışıklık hücrelerinin artmasına yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

Ağır Metal Zehirlenmesini Önler

Yapılan bir araştırma, sarımsak tüketiminin, vücutta ağır metal seviyelerini düşürmeye yardımcı olduğunu göstermiştir. Başka bir çalışma ise salamura edilmiş sarımsağın kadmiyum düzeylerini düşürmede daha etkili olduğunu doğrulamıştır.

Diyabet Semptomlarının Yönetilmesine Yardımcı Olur

 Diyabet, sağlıksız yaşam tarzının sebep olduğu metabolik bir bozukluktur. Yapılan bir çalışmada sarımsak tüketen deneklerin kan şekeri ve trigliserit seviyelerinde azalma olduğu ve insülin duyarlılığının arttığı görülmüştür. 

İYE (İdrar Yolları Enfeksiyonu) ve Böbrek Enfeksiyonlarının Tedavisine Yardımcı Olur

Sarımsak idrar yolu enfeksiyonuna iyi gelir mi? Bilim adamları, sarımsağın idrar yolu duvarlarını kolonize eden ve tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonu ve böbrek enfeksiyonlarından sorumlu bir patojen olan P. aeruginosa’nın tedavisine veya büyümesinin önlenmesine yardımcı olabileceğini belirtmişlerdir. Ayrıca sarımsak, idrar yolundaki E.coli büyümesine karşı da etkilidir.

Astım ve Soğuk algınlığı Tedavisine Yardımcı Olur

Göğüs tıkanıklığını tedavi etmek için sarımsak ve hardal yağı karışımı burun yakınına, boğaz ve akciğer bölgesine masaj yapılarak uygulanırsa faydalı etkiler görülür. Ayrıca sarımsağın astımla ilişkili aşırı duyarlılığı geciktirebileceğine ve soğuk algınlığı tedavisine yardımcı olduğuna dair kanıtlar da bulunmuştur. 

Alzheimer ve Demans Hastalıklarının Riskini Azaltır

Sarımsakta bulunan biyoaktif bir bileşik olan S-allil-sistein, doğal bir nöroprotektiftir. Bu sayede Alzheimer hastalığına karşı etkilidir. Ayrıca, sarımsağın antioksidan ve anti-inflamatuar özellikleri de nörolojik bozulmayı önlemeye yardımcı olur.

Karaciğer Yağlanmasını Engeller

 Sarımsaktaki kükürt içeriğine sahip bir amino asit olan sistein, detoksifikasyon etkisine sahiptir ve güçlü bir antioksidan olan glutatyon üretir. Bilim adamları, S-allilmerkaptosisteinin (SAMC) karaciğer hasarını iyileştirmeye yardımcı olduğunu ve sarımsak yağının antioksidatif özelliklerinin karaciğer yağlanmasına karşı koruduğunu keşfetmişlerdir.

Yaşlanmayı Geciktirir

Sarımsakta bulunan S-allil sistein, cildi ultraviyole ışınların zararlı etkilerinden ve kırışıklık oluşumundan korumaya yardımcı olur. Sarımsakta bulunan antioksidanlar ve iltihap önleyici bileşikler, serbest radikalleri temizlemeye yardımcı olarak stresi azaltır. Ayrıca yapılan çalışmalarda, sarımsağın deri hücrelerinin sentezini indüklediği de görülmüştür.

Besin Değerleri


100 gr1 Kavanoz (Orta)
Karbonhidrat (g)2585
Protein (g)00
Yağ (g)00
Lif (g)00
Kolesterol (mg)00
Sodyum (mg)450015300
Potasyum (mg)00

100 gr1 Kavanoz (Orta)
Kalsiyum (mg)00
Vitamin A (iu)00
Vitamin C (mg)00
Demir00


Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için [email protected]  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Sarımsak Turşusunun Faydaları Nelerdir?

Sarımsak içerdiği vitaminler ile güçlü bir antibiyotiktir. Bu özelliği ile sarımsak turşusun etkilerinde bağışıklık sistemini koruması yer alıyor. Genel olarak sarımsak turşusunun yararları arasında güçlü bağışıklık sistemi yer alıyor.Cildi tazeleyen sarımsak turşusu, ciltte akne ve sivilce oluşumunu engeller. Antioksidan özelliği sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklardan korur. Sarımsak turşusu enerji verdiği için yağ yakımında etkilidir. Bu turşunun en büyük faydalarından birisi, akciğerde enfeksiyon oluşumunu engellemesidir. Antioksidan özelliği olması da bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlar. Enerji veren sarımsak turşusu diyetisyenler tarafından da önerilir. Yağ yakımı üzerinde etki sahibi olması sarımsak turşusunun daha fazla tüketilmesi sebeplerinden biridir. En büyük faydası ise akciğerde oluşacak enfeksiyonların önüne geçmesidir.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
sarımsakturşusunasılyapılırsarımsakturşusutarifisarımsakturşusufaydalarısarımsakturşusunasılkurulursarımsakturşususuyufaydalarıeniyisarımsakturşusunasılyapılırgelenkselyöntemkatkısız
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.