0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Sarımsak%20Toz%20(Granür)
  • Organik%20Sarımsak%20Toz%20(Granür)
Organik Sarımsak Toz (Granür)
Ürün Kodu : 58
71.44 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
100gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Bitki-BesinlerKaroten-ß: 5 µgKripto-ksantin-ß: 0 µgLutein-zeaksantin: 16 µgOrganik Sarımsak Tozu – Organic Garlic Powder

Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Sarımsak 'dan elde edilmiş geleneksel yöntemlerle kurutulup  taş değirmenlerde öğütülerek katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Taze ve zamanında hasat edildiğinden içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Sarımsağın Tarihçesi Nedir?

Sarımsağın tarihine bakıldığında çok eskilere dayandığı görülmektedir. Sarımsak, yaklaşık 5000 yıl önce Hint ve Mısır kültürlerinde, yaklaşık 4500 yıl önce Babil kültüründe ve yaklaşık 4000 yıl önce Çin kültüründe görülmüştür. Sarımsak, temelde Orta Asya kökenlidir ve burada çok çeşitli sarımsak türleri bulunur. Bugün dünya çapında, her yıl yaklaşık 10 milyon ton sarımsak üretilmektedir ve Çin %66 oranla lider sarımsak üreticisidir.

Sarımsağın Bileşenleri ve Besin Değerleri Nedir?

Sarımsak, allisin, kükürt, çinko ve kalsiyum gibi sağlığa faydalı içeriklerinin yanı sıra antibiyotik ve antifungal etkilere de sahiptir. Ayrıca kansere karşı etkili olan ve antioksidan gücü artıran selenyum minerali bakımından da zengindir. Sarımsak ayrıca salisilat içeriği nedeniyle kan inceltici görev görür ve dolaşım sağlığını iyileştirir. Günümüzde yapılan araştırmaların artmasıyla beraber sarımsağın şifalı bir bitki olarak popülerliği de artmaktadır. Sarımsak; flavonoidler, oligosakkaritler, alliin, allisin ve yüksek düzeyde kükürt gibi çok sayıda önemli besin ögesini içermektedir.

Enerji: 149 Kkal – %7,5Karbonhidrat: 33.06 gr – %25Protein: 6.36 gr – %11Toplam yağ: 0,5 gr – %2Kolesterol: 0 mg – %0Diyet lifi: 2.1 gr – %5,5VitaminlerFolat: 3 µg – %1Niasin: 0,700 mg – %4Pantotenik asit: 0,596 mg – %12Piridoksin: 1.235 mg – %95Riboflavin: 0.110 mg – %8Tiamin: 0.200 mg – %17A vitamini: 9 IU – %1C vitamini: 31,2 mg – %52E vitamini: 0.08 mg – %0,5K vitamini: 1,7 µg – %1,5

Elektrolitler

Sodyum: 153 mg> – %10>Potasyum: 401 mg> – %8,5MinerallerKalsiyum: 181 mg – %18Bakır: 0,299 mg – %33Demir: 1,70 mg – %21Magnezyum: 25 mg – %6Manganez: 1.672 mg – %73Fosfor: 153 mg – %22Selenyum: 14,2 µg – %26Çinko: 1.160 mg – %10,5

Sarımsağın Faydaları Nelerdir?

Sarımsak kalp hastalıklarına iyi gelir,

diyabete sahip kişilerin sağlığını korur ve çeşitli kanser hastalıkları ile savaşır.Kan Basıncının Düzenlenmesine Yardımcı OlurSarımsak neye iyi gelir? Olgun sarımsak özütü, kan basıncını etkili bir şekilde düşürdüğü tespit edilen biyoaktif bir kükürt bileşiği olan S-allilsistein içermektedir. Kan basıncının yükselmesinin nedenleri arasında kükürt eksikliği görülmektedir. Bu yüzden organosülfür bileşiklerinin takviyesi ile kan basıncı dengelenebilmektedir. Ancak ısıl işlemler ile allisinin yok edildiği unutulmamalıdır.

LDL Kolesterolü Düşürmeye Yardımcı Olur.

Yapılan bir araştırmada, kolesterol seviyeleri yüksek olan erkek bireylerde sarımsak özü takviyesinin LDL kolesterol değerlerini %10 oranında düşürdüğü gözlemlenmiştir. Yapılan bir başka çalışmada ise sarımsağın karaciğer hücrelerinde kolesterol sentezini inhibe ettiği görülmüştür. Yapılan ileri çalışmalarda da sarımsaktaki suda çözünür bileşiklerin kolesterol sentezini %20-60 oranında engellediği kanıtlanmıştır. 

Kardiyovasküler Hastalık Riskini Azaltır

Sarımsak kalbe iyi gelir mi?

 Sarımsak, LDL kolesterolü düşürerek kardiyovasküler hastalıklara karşı koruyucu görevi görür. Sarımsağın ateroskleroza karşı da etkili olduğu bilinmektedir. Ayrıca lipid ve serum trigliserit antioksidan aktivitelerini artırıp trombosit agregasyonunu azaltabilmektedir. Kardiyovasküler hastalıklardan korunmak için sabah veya akşam yürüyüşten önce bir diş çiğ sarımsak yiyebilirsiniz.

Kemik Sağlığını İyileştirir

Sarımsak kemiklere iyi gelir mi? 

Yapılan bir çalışmada deneklere sarımsak yağı verilmiş ve kemik erimesinin baskılandığı görülmüştür. Başka bir araştırmacı grubu, dialil disülfidin matris parçalayıcı enzimleri baskılamaya yardımcı olduğu ve bu nedenle kemiklerin hasar görmesini önlediği sonucuna varmıştır. Genel olarak sarımsağın osteoporoz ve artrite karşı etkili olduğu görülmektedir. Günde kaç diş sarımsak yemek lazım? Kemik sağlığını iyileştirmek için günde 2-3 diş çiğ sarımsak tüketebilirsiniz.

Bağırsak Hastalıklarını Giderir

Bağırsak enfeksiyonuna sarımsak iyi gelir mi? 

Sarımsak, bağırsaktaki iyi ve kötü bağırsak bakterilerini ayırt etme eğilimindedir ve zararlı enterobakteriler üzerinde antibakteriyel etkiye sahiptir. Bilim adamları ayrıca sarımsağın helikobakter pilori enfeksiyonlarına karşı etkili olduğunu da bulmuşlardır.1 diş çiğ sarımsağı kahvaltıdan önce bir bardak su ile tüketebilirsiniz.

Kan Şekerini Düzenler Sarımsak kan şekerini düşürür mü? 

Kuveytli bilim adamlarının yaptığı bir çalışmada deneklere çiğ ve haşlanmış sarımsak verilmiş ve çiğ sarımsak verilen deneklerin kan şekeri seviyelerinin düştüğü görülmüştür. Bu nedenle, kan şekerini düşürmeye yardımcı olmak için çiğ sarımsak tercih edilmelidir. Kan şekeri seviyenizi düşürmek için 3-4 diş çiğ sarımsak tüketebilirsiniz.

Tromboembolizmi Önler

Hintli bilim adamlarının yaptığı bir çalışmada katılımcılardan iki ay boyunca her gün kahvaltıdan önce 10 mg çiğ sarımsak tüketmeleri istenmiştir. Yapılan çalışmanın sonucunda sarımsağın tromboembolizmi önlemek için kullanılabileceği anlaşılmıştır.Her gün kahvaltıdan önce 3 diş sarımsak tüketebilirsiniz.

Kanser Riskini Azaltır Sarımsak kanseri önler mi?

 Sarımsak, oksidatif stresi engellemeye yardımcı olan dialilsülfit içermektedir. Ayrıca sarımsakta bulunan selenyumun kanserle mücadele etme özelliğine sahip olduğu, DNA mutasyonunu, kontrolsüz hücre çoğalmasını ve metastazı önlediği bilinmektedir. Her sabah en az 1 diş çiğ sarımsak tüketebilirsiniz.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir.

Sarımsak bağışıklık sistemini güçlendirir mi? 

Sarımsak, doğal antioksidan bileşikler içermektedir. Antioksidanlar da toksinleri vücuttan uzaklaştırır ve oksidatif stresi azaltır. Bu da hastalıkları ve hücre fonksiyonlarının bozulmasını önler. Yapılan araştırmalarda sarımsak tüketmenin vücuttaki farklı tür bağışıklık hücrelerinin artmasına yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Bağışıklığınızı güçlendirmek için günde 1-2 çiğ sarımsak tüketebilirsiniz.

Oksidatif Stresi Azaltır

Sarımsak iltihaba iyi gelir mi?

 Sarımsakta bulunan suda çözünür organosülfür bileşikleri, DNA hasarını önlemeye yardımcı olur, oksidatif strese bağlı iltihaplanma ve ateroskleroz riskini azaltır. Sarımsak, zararlı serbest radikalleri etkisiz hale getirerek kalp hastalıklarını önlemeye de yardımcı olur.Zararlı serbest radikalleri temizlemek için her gün 1 diş çiğ sarımsak tüketebilirsiniz.

Ağır Metal Zehirlenmesini Önler

Sarımsak zehirlenmeye iyi gelir mi?

 Yapılan bir araştırma, sarımsak tüketiminin, vücutta ağır metal seviyelerini düşürmeye yardımcı olduğunu göstermiştir. Başka bir çalışma ise salamura edilmiş sarımsağın kadmiyum düzeylerini düşürmede daha etkili olduğunu doğrulamıştır. Ağır metal zehirlenmesini azaltmak veya önlemek için salamura sarımsak tüketebilirsiniz.

Diyabet Semptomlarının Yönetilmesine Yardımcı Olur.

Sarımsak diyabete iyi gelir mi?

 Diyabet, sağlıksız yaşam tarzının sebep olduğu metabolik bir bozukluktur. Yapılan bir çalışmada sarımsak tüketen deneklerin kan şekeri ve trigliserit seviyelerinde azalma olduğu ve insülin duyarlılığının arttığı görülmüştür.Diyabet oluşum riskini önlemek veya var olan diyabet semptomlarını azaltmak için 2-3 diş çiğ sarımsak tüketebilirsiniz.


Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
sarımsaktozunasılyapılırsarımsaktozuyapımısarımsaktozufaydalarısarımsakfaydalarısarımsakkürüsarımsakyağısarımsakturşususarımsaktozusarımsakfiyatlarısarımsakyağıfaydalarıişlemgörmemişkatkısızsarımsaktozuneişeyararsarımsaktozunerelerdekullanılı
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.