0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Papatya%20Yağı
Organik Papatya Yağı
Ürün Kodu : 572
431.00 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
CC
100cc


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Papatya Yağı – Organic Daisy Oil

Botanik İsmi: Matricaria Recutita L.

Ürün İçeriği: %100 Matricaria Recutita Flower Oil

Kullanılan Kısım: ÇİÇEK

Elde Ediliş Yöntemi: DİSTİLASYON

Papatya yağı, oldukça popüler olan papatya bitkisinin çiçeklerinden elde edilir. Bilimsel olarak Anthemis nobilis olarak bilinen Roma papatyası ve bilimsel adı Matricaria chamomilla olan Alman papatyası olmak üzere iki tür papatya vardır. Her iki çeşitten elde edilen uçucu yağlar bazı tıbbi özelliklerde oldukça benzer olsa da bileşimleri farklıdır ve kayda değer belirli niteliklere sahiptirler. 

Mevsiminde özenle  toplanan ve seçilen  Papatyalardan Soğuk Sıkım işlemi ile elde edilmiş katkısız rafine olmayan organik yağ olarak üretilmiş ve paketlenmiştir.  Soğuk Sıkım  yöntemi yağın içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Papatya Yağı Faydaları Nelerdir?

Papatya yağı, son zamanlarda hem cilt ve saç sağlığına hem de genel sağlığa olan faydaları ile oldukça popüler hale gelmiştir. Bu faydalarını içerdiği çeşitli kimyasal bileşikler ile sağlar.

Cilt Sağlığını Korur.Papatya yağı, cilde iyi gelen özelliklerinden dolayı cilt bakımında ve kozmetik ürünlerde sıklıkla kullanılır. Genellikle yüzde oluşan aknelerin azaltılmasında ve leke oluşumunun önlenmesinde etkilidir. İltihaplı aknelerin giderilmesi için çuha çiçeği yağı ile karıştırılarak kullanılması iyileştirici etkilerini daha da artırır. Ayrıca egzama gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisi için de kullanılabilecek ilaç niteliğinde bir yağdır.

Papatya yağı yüze nasıl uygulanır?

 Papatya yağı, cilt üzerinde etkili bir nemlendirici görevi görür ve cilt parlaklığını artırır. 3-4 damla roma papatyası yağı ile Hindistan cevizi yağı karıştırılıp kullanıldığında cilt tahrişini ve cilt kuruluğunu önler.

Papatya yağı, güneş lekeleri, göz altı torbaları ya da yaşlanmaya bağlı kırışıklık ve lekelerin önlenmesi için kullanılabilecek doğal yağlardan biridir. Düzenli kullanımında ciltte leke oluşumu önlenir, cilt tonu eşitlenir, cilt onarılır ve daha genç bir görünüme kavuşur.

Papatya yağı saça nasıl uygulanır? 

,Sinir yatıştırıcı özellikleriyle bilinen papatya yağı, saçı ve saç derisini beslemek için bakım yağı olarak kullanılır. Kuru ve kırılgan saçların nem dengesini korur, saçı güçlendirir, saç şekillendirmeyi kolaylaştırır ve saçın yumuşak kalmasını sağlar. Saçlara parlaklık kazandırmak için havluyla kurutulan saça birkaç damla papatya yağı uygulanır. Özellikle açık renkli saçların aydınlatılmasında oldukça etkilidir.Papatya yağı kepek problemlerine de iyi gelir. Papatya yağının saçta kullanılması sonucu var olan bit ve kepek sorunlarının önüne geçilebilir. Ayrıca saç derisindeki kaşıntıyı azaltarak derinin tahriş olmasını da önler. Tüm bu etkileri ile papatya yağı, saç bakım yağı olarak rahatlıkla kullanılabilir. 

Papatya yağı migrene iyi gelir mi? 

Papatya yağı sinüzite iyi gelir mi? Papatya yağı, dolaşım problemleri ve ürik asit birikiminden kaynaklanan romatizma, artrit gibi rahatsızlıkların tedavisinde etkilidir. Sorunlu bölgeye bir miktar ılık papatya yağı sürülür ve hafifçe masaj yapılarak uygulanır. Hem yağın içerdiği bileşenler sayesinde iltihap ve ağrı azalır hem de masajın etkisiyle dolaşımın hızlanması sağlanır. Ayrıca papatya yağı, soğuk algınlığı, sinüzit ve migren nedeniyle ortaya çıkan baş ağrısını azaltır, ateş düşürücü etkisi ile ateşin etkili bir şekilde düşürülmesini sağlar. Yağ buharının solunması ile de göğüs ve burundaki tıkanıklıklar açılarak rahatlama sağlanır.

Papatya yağı mideye iyi gelir mi? 

Papatya yağının ishal, kabızlık ve hatta safra taşı da dahil olmak üzere çeşitli gastrointestinal sorunlar üzerinde olumlu etkiler gösterdiği bilinmektedir. Karında biriken gazın hatta bağırsak ve yemek borusunda oluşan gaz sıkışmalarının giderilmesini sağlar. Mide sıvısının salgılanmasını teşvik ederek sindirimi kolaylaştırır ve bu sayede şişkinliğin azalmasını sağlar. Ayrıca karaciğer sağlığını destekleyip safra akışının sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Antimikrobiyal özellikleri ile bağırsaktaki zararlı mikroorganizmaların büyümesini engelleyerek çeşitli gastrointestinal rahatsızlıkların da önüne geçer. 

Pataya yağı Merkezi Sinir Sistemine iyi gelir mi?

Merkezi sinir sistemini şartlandırarak, sistemin verimli çalışmasına ve istenmeyen sağlık durumlarının önlemesine yardımcı olur. Genel olarak konvülsiyonlar, spazmlar ve uzuvlar üzerinde kontrol kaybına neden olabilecek neredeyse tüm sinir bozukluklarını veya hiper reaksiyonları sakinleştirir.

Papatya yağı uyku yapar mı?

 Çocukların, özellikle de bebeklerin uyutulması bazen çok zor olabilir. Papatya yağı ile yapılan masajın bebeklerde uykuyu getirdiği bilinmektedir. 3-4 damla papatya yağı bebekler için kullanılan yağ içerisine eklenir ve hazırlanan karışım ile masaj yapılır. Masaj sonrası bebeklere ılık su ile banyo yaptırılır. Bu yöntem ile duyular yatıştırılır ve bebek sakinleşir, böylece uyku hormonları tetiklenir ve bebek kolayca uykuya dalabilir.

Papatya yağı adet sancısına iyi gelir mi?

 Roma papatya yağı etkili bir emenagog yani regl uyarıcıdır. Regl öncesi sendromu ve menopoz sorunları yaşayan kadınlar papatya yağını rahatlıkla kullanabilir. Regl öncesi yaşanan göğüs hassasiyetini hafifletir, antidepresan etkileri ile ruh hali değişimini dengeler. Birkaç damla papatya yağı küvetteki ılık suya eklenir ve bu su içerisinde bir süre beklenir. Bu sayede regl sancılarını etkili bir şekilde hafifletir.

Papatya yağı böbreklere iyi gelir mi? 

Yapılan çalışmalarda, papatyanın idrar söktürücü etkilere sahip olduğu görülmüştür. Kan dolaşımını ve idrara çıkma sıklığını artırarak idrar yollarını, böbrekleri ve kanı temizler. Böbrekler ve kan detoksifiye edildiğinde organların daha sağlıklı ve düzgün çalışması sağlanır. Bu sayede hastalıkların ortaya çıkması da engellenir.

Papatya yağı egzamaya iyi gelir mi? 

Papatya yağının cilt ve saç için birçok faydası vardır. Akne ve egzama gibi iltihaplı hastalıkların yaşanması durumunda bu hastalıklar ile mücadele ederek, deri döküntülerini gidererek ve yara izlerini yok ederek sağlıklı bir cilde kavuşulmasına yardımcı olur.

Papatya Yağı Nasıl Kullanılır?

Papatya yağı farklı bitkisel yağlar ile (Badem yağı, zeytinyağı) seyreltilerek kullanılır.

Papatya yağı saç rengini açar mı?

 Saç bakımı için birkaç damla papatya yağı ile bir miktar su karıştırılır. Hazırlanan karışım sprey şişesine konur ve düzenli olarak saçlara sıkılır. Bu yöntemi uyguladıktan sonra güneşe çıkarsanız saç renginizin 1-2 ton açılmasını da sağlayabilirsiniz. Papatya yağını masaj yağı olarak kullanmak için avuç içinizde ısıtarak istediğiniz bölgeye uygulayabilirsiniz.

Papatya yağı yüze sürülür mü?

 Papatya yağını cilt bakımı için kullanmak isterseniz bir pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayabilirsiniz. Yüzünüz ve saçlarınız için kullandığınız maske ve kremlerin içerisine papatya yağı damlatabilir ve yumuşatıcı etkili bir bakım ürünü elde edebilirsiniz.Papatya yağı ile lavanta yağı karıştırılarak veya tek başına cilde sürüldüğünde, egzama ve akne problemlerini giderir, cildi yatıştırır, cilt tonunu eşitler, cilt lekelerinin görünümünü hafifletir.

Genel Kullanım Önerisi

Doğru bir şekilde seyreltildikten sonra vücudun ihtiyaç duyduğu bölgeye birkaç damla uygulayarak kullanabilirsiniz. Alman papatyası yağı yaşlanma belirtilerini geciktirir ve var olan ince kırışıklıkların giderilmesinde etkilidir.Uçucu ve sabit yağlarımız %100 saf ve doğaldır. Paraben, sülfat, SLES, SLS, sentetik koku, sentetik boya ve koruyucu içermez. Vegan kullanımına uygundur ve hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

Kullanım Miktarı Önerisi

Cilt bakımı; sabit bir yağ ile her 10 ml'e 2-3 damla.Vücut masaj yağı; sabit bir yağ ile her 50 ml'e 5-10 damla.İnhalasyon; 1 lt sıcak su içine 3-4 damla.Ortam kokulandırması; her 100 ml suya 5-10 damla

Papatya Yağı Zararları Nelerdir?

Papatya yağı zararlı mı? Papatya yağının bilinen bir zararı ya da yan etkisi yoktur. Ancak hamile ve emziren kadınlar tarafından kullanılması önerilmez. Alerjik bünyeye sahip olan kişilerin papatya yağını kullanmadan önce cildin ufak bir bölümünde test yapması gereklidir. Herhangi bir yan etki görüldüğünde derhal doktora başvurulmalı ve yağın kullanımı durdurulmalıdır.UyarılarAşırı kullanımında cilt hassasiyeti oluşabilir.Çocukların erişemeyeceği yerlerde saklayın.Hamileyseniz, emziriyorsanız veya herhangi bir rahatsızlığınız varsa kullanmadan önce doktorunuza danışın.Gözler, iç kulaklar ve hassas bölgelerle temasından kaçının.Alerjik reaksiyon oluşumunu engellemek için taşıyıcı yağlar ile seyreltilerek kullanılmalıdır.Haricen kullanılır.* Bu ifadeler Gıda ve İlaç Dairesi tarafından değerlendirilmemiştir. Bu ürün herhangi bir hastalığı teşhis etmek, tedavi etmek, iyileştirmek veya önlemek için tasarlanmamıştır.

Alerjen  ve Uyarısı : Haricen kullanım içindir. Topikal uygulamalarda seyreltilerek kullanılmalıdır. Göz ile temasından kaçınınız, temas halinde bol su ile yıkayınız. Aromaterapi yağları ilaç değildir.Alerjik bir reaksiyon yaşarsanız kullanmayı bırakınız. KOAH ve astım hastaları ile hamilelik ve emzirme dönemindeki kişilerin, kullanmadan önce bir sağlık uzmanına danışması önerilir.Çocukların erişemeyeceği yerde saklayınız. Güneş ışığından uzak, serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
papatya yağı faydalarıpapatya yağı ne işe yararpapatya yağı nasıl kullanılırpapatya çayıpapatya faydalarıpapatya yağı nedirpapatya yağı nasıl kullanılırpapatya yağı neye iyi gelirpapatya yağı fiyatıpapatya yağı cilde faydaları nelerdirpapatya y
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.