0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Nar%20Çiçeği%20Çayı
  • Organik%20Nar%20Çiçeği%20Çayı
  • Organik%20Nar%20Çiçeği%20Çayı
Organik Nar Çiçeği Çayı
Ürün Kodu : 150
117.00 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
30gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Nar Çiçeği Çayı:Hibiskus

Nar Çayı Nedir?

Küçük çekirdeklere ve hafif ekşi bir tada sahip olan nar meyvesi, ılıman iklimde yetişen bir meyvedir. Ağırlıklı olarak Hint ve İran mutfaklarında kullanılan nar; eski dönemlerde domates İran mutfağında bulunmadığı için şurubuyla pek çok yemeğe tat vermiştir. Bunun yanı sıra Ortadoğu ülkelerinde nar suyu da yoğun bir tüketime sahiptir. Hem suyuyla hem de meyvesiyle bir hayli popüler olan nar; özellikle son dönemlerde çayıyla da pek çok insanın ilgisini çekmeyi başarır. Narın bazen kabuğundan, bazen çiçeğinden bazen de tanesinden yapılan nar çayı hafif ekşi aroması ile ağızlarda hoş bir aroma bırakır. 

Nar Çiçeği Çayı Besin Değeri Nedir?

Hibiskus çayı besin değeri olarak değerlendirildiğinde 100 gramı ortalama 37 kkcal’dir, 0,7 gr yağ, 0,4 gr protein, 7 gr karbonhidrat içerir. Kalan kısımda demir, kalsiyum, magnezyum, sodyum, potasyum, A ve C vitaminleri bulunur.

Nar Çiçeği Çayının Faydaları Nelerdir?

Antioksidan etkisi ile vücudu temizler ve zararlı maddelerin atılmasını sağlar.Antioksidan özelliklere sahip olan hibiskus çayı vücudun bağışıklık sistemini artırarak hastalıklara karşı direncini arttırır.Nar çiçeğinin metabolizmaya olan etkisinden söz etmek gereklidir.Sindirim sistemini kontrol altına alır ve kabızlık durumunu önler ishale de fırsat vermez.Bağırsaklarınızın sistemli şekilde çalışmasını sağlar.Narın antioksidan bir meyve olduğunu hatırlayın. İşte nar çiçeği de aynı özelliğe sahiptir.Antioksidan etkisi ile vücudu temizler ve zararlı maddelerin atılmasını sağlar.Nar çiçeğinden elde edilen nar çiçeği çayı bitki çayı saatlerinizi lezzetlendirebilir.Yüksek tansiyon hastaları için doktor onayı ile tüketildiğinde tansiyonun yükselmesini önler ve dengede tutar.Nar çiçeği çayı faydaları arasında iltihap sökücü özelliği de yer alır. Bu özelliğini enfeksiyon günlerinde fark edebilirsiniz.İdrar yolu enfeksiyonu ve kış enfeksiyonu yaşadığınızda gün içinde bir fincan nar çiçeği çayı tüketmeyi ihmal etmeyin.Hücre yenileyici özelliği ile dikkat çeken nar çiçeği, yara oluşumunu önler ve cildinizdeki yaraların çabuk iyileşmesine destek olur. Böylece cildiniz daha sağlıklı bir görünüme kavuşur.Sindirim sistemi için faydalı olan nar çiçeği çayı, diyet beslenmesinde tüketildiğinde yağ yakımını hızlandırıcı etkisini gösterecektir. Ödemden kurtulmak için günde bir fincan içebilirsiniz.Günümüzün en sık yaşanan hastalıklarından biri olan kanser için nar çiçeği çayı ile kendinizi koruma altına alabilirsiniz. Çünkü nar çiçeği çayı kanserli hücrelerin yayılmasını önler.Böbreklerde taş oluşumu ve enfeksiyon nar çiçeği çayı ile giderilebilir. Böbrek sağlığını korumaktadır.Nar çiçeğini bir suda bekletip bu su ile gargara yaparsanız, ağız içindeki bakteriyi ve kötü kokuyu yok edebilirsiniz.Mikrop kırıcı özelliğini ağız bakımında da gösterecektir.C vitamini açısından zengin olan nar çiçeği çayı ile vücut direncini her zaman güçlü tutabilirsiniz.İleri yaşlarda görülen damar sertliği ve kireçlenme problemine karşı önlem almak için nar çiçeğinden faydalanabilirsiniz.

Nar Çiçeği Çayı Hangi Durumlarda Tüketilmelidir?

Evde nar çiçeği çayı içmek istediğinizde, bulunduğunuz sağlık durumunu gözden geçirebilirsiniz.Eğer ciddi bir yorgunluk hissediyorsanız hemen zaman kaybetmeden nar çiçeği çayını demleyebilirsiniz.Yorgunluk dışında da nar çiçeği çayını içmeniz gereken bazı durumlar şöyle olacaktır:Vücudunuzda enfeksiyon varsa düzenli olarak içebilirsiniz.Spor sonrası kas ve eklem ağrısı hissediyorsanız nar çiçeği çayını tüketebilirsiniz.Kan değerleriniz düşük ölçüldüyse uzun bir süre düzenli olarak nar çiçeği çayı tüketmeniz size iyi gelecektir.Sigara içiyorsanız ağız içinde kötü bir koku oluşabilir. Bu kötü kokuyu en kısa sürede geçirmek ve ağız içi bakımını desteklemek için nar çiçeği çayı demleyip tüketmeniz önerilir.

Nar Çiçeği Çayı Nasıl, Ne Zaman İçilir?

Sindirim sistemini düzenleyici etkisinden faydalanarak metabolizmayı hızlandırması için sabahları aç karnına tüketilmesi önerilir.Aynı zamanda hazımsızlığı giderici etkiye de sahip olduğu için tok karnına tüketilmesinin yiyeceklerin hazmını kolaylaştırması dolaysıyla tok karnına da tüketilebilir.Sıcak ya da soğuk isteğe göre içilebilen hibiskus çayı buzdolabında bile iki günden fazla bekletilmesi önerilmeyen bir bitkidir.Çay olarak taze ve demlenir demlenmez içilmesi etkisini göstermesi açısından önemlidir.

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
Nar Çiçeği Şerbeti
BENZER ÜRÜNLER
Yeni Sezon Ürünü
  
  
Organik Özel Gün Çayı
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.