0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
 • Organik%20Mısır%20Unu
 • Organik%20Mısır%20Unu
Organik Mısır Unu
Ürün Kodu : 942
62.92 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
550gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Mısır Unu
Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Mısır geleneksel yöntemlerle taş değirmenlerde öğütülerek  katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir.
Taze ve zamanında hasat edildiğinden içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. 

Mısır unu, mısır tanelerinin öğütülmesi ile elde edilir. Kilerinizde mutlaka bulunması gereken mısır unu; yemeklerinize çeşitlilik katar. Kek ve ekmeklere eklenebilir. Vitamin ve mineral bakımından zengin olmasından dolayı insan vücuduna sayısız faydası bulunmaktadır. Ayrıca bu un çinko bakımından da zengindir. Çinko, yiyecekleri enerjiye dönüştürmenize yardımcı olmaktadır.

Mısır Unu Faydaları

 • Kolesterolü Dengeler
 • Bağışıklık Sistemini Güçlendirir
 • Kabızlığa İyi Gelir
 • Kemikleri Güçlendirir
 • Cildi Temizler
 • Yüksek Tansiyona İyi Gelir
 • Alzheimer Riskini Önleyebilir
 • Göz Sağlığını Destekler

Mısır unu günlük almanız gereken proteini sağlamaktadır. Bu sayede mısır unundan hazırlanan yemeklerle protein ihtiyacınızı karşılama şansınız olur.

Mısır Ununun Faydaları Nelerdir?

1) Kolesterolü DengelerMısır unu, kötü kolesterol seviyesini düşürebilir.Çünkü bu un diyet lifi bakımından oldukça zengindir.Yani kötü kolesterole neden olan lipoprotein seviyesini azaltmaya yardımcı olabilmektedir.Lif ayrıca uzun vadede sağlığınızı koruyabilmektedir.

2) Bağışıklık Sistemini GüçlendirirMısır unu enzim fonksiyonu için önemli bir mineral olan çinko içerir. Çinko, hücrelerdeki gen aktivitesini harekete geçirir.Bu sayede bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir.DNA ve proteinlerinizin zarar görmesini engelleyebilir.

3) Kabızlığa İyi GelirMısır unu tükettiğiniz takdirde, kabızlık probleminden kurtulma şansınız olur.Sindirim sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olarak çoğu mide ve bağırsak rahatsızlığından korunmanızı sağlayabilir.

4) Kemikleri GüçlendirirPotasyum ve magnezyum açısından zengin olmasından dolayı kemik sağlığını iyileştirebilir.Potasyum vücuttaki kalsiyum miktarını korumaya yardımcı olur.Magnezyum kemik yoğunluğunu artırmayı sağlar. Kemiklerinizi ve bağ dokularınızı güçlendirebilir.

5) Cildi TemizlerA vitamini içerdiği için cildi toksinlerden arındırarak parlak bir cilde kavuşmanızı sağlayabilir.Özellikle mısır unu maskesi yaparak, ciltteki kirlerden ve ölü derilerden kurtulma şansınız olabilir.Ayrıca mısır unu, zararlı UV ışınlarından cildi koruyabilir. Bununla birlikte cildi nemlendirerek cildin sağlıklı olmasını sağlayabilir.

6) Yüksek Tansiyona İyi GelirMısır unu düşük sodyumlu bir besin olduğu için yüksek tansiyonu düşürebilir.Bununla birlikte koroner arter hastalıkları ve felç riskinden korunmanızı sağlayabilir.Dolayısıyla yüksek tansiyonu olan kişiler doktor onayı ile beslenme listelerine mısır unu ekleyebilir.

7) Alzheimer Riskini ÖnleyebilirBilişsel işlevleri yükseltmeye yardımcı olan mısır unu, B3 ve B1 vitaminleri bakımından zengindir.Bazı araştırmalara göre, bu vitaminlerin ve magnezyum içeriğinin Alzheimer hastalığını önlediği ortaya çıkmıştır.Gerekli miktarda magnezyuma sahip olduğunuzda, kritik beyin çevikliğini geri kazanabilirsiniz.

8) Göz Sağlığını DesteklerMısır unu karotenoidler bakımından zengindir.Karotenoid, gözünüze giren ışığı filtreleyerek daha sağlıklı görmenizi sağlayabilir.Yaşa bağlı göz problemlerinden ve hastalıklarından kurtulabilme şansınızı artırır.

Mısır Unu Kalori ve Besin Değerleri Nedir?

Mısır unu, karbonhidrat, vitamin ve mineral içeren bir besindir. Özellikle glutensiz bir diyet uygulayan ve kalp hastalığı olan kişiler tarafından tüketilebilir. Faydalarını anlamak için mısır unu kalori ve besin değerlerini iyi bilmek gerekir. Biz de mısır unu kalori ve besin değerleri nelermiş sizin için araştırdık. İşte, mısır unu kalori ve besin değerleri.

Mısır ununun 100 gramında:

 • 369 kcal kalori
 • 72.85 g karbonhidrat
 • 5.4 g protein
 • 5.1 g lif
 • 3.7 g yağ
 • A vitamini 50.0 IU
 • Potasyum 203.0 mg
 • Kalsiyum 9.0 mg
 • Demir 1.1 mg
 • B6 vitamini 0.2 mg
 • Magnezyum 32 mg vardır.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
pirinçunumaskesipirinçununasılyapılırpirinçmaskesipirinçunumamasıpirinçunutarifipirinçunumamapirinçunufaydalarıpirinçunumuhallebibebekleriçinpirinçunupirinçunukaloripirinçunumamasınasılyapılırpirinçunukiloaldırırmı
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.