0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Mısır%20Püskülü
  • Organik%20Mısır%20Püskülü
Organik Mısır Püskülü
Ürün Kodu : 530
49.50 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
30gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Ürün Açıklaması: Mısır Püskülü Çayı - Corn Tassel
 
Mevsiminde taze olarak topladığımız ayrıca Organik Sertifikalı olarak kendi ekimini yaptığımız arazilerimizde yetiştirip  geleneksel yöntemler uygulayarak güneşte ve gölgede kurutup, satışa hazır hale getiriyoruz.

Kökeni Amerika kıtasına dayanan mısır bitkisi, dünyada yoğun şekilde tüketilirken son yıllarda püskülünden yapılan bitki çayları da oldukça tercih edilir hale geldi. Yetiştirilmesi oldukça kolay olan ve pek çok yararı bulunan mısır, püskülünden üretilen bitki çayı ile de insan sağlığı için çeşitli faydalar sağlar. Ancak yine de herhangi bir mısır püskülü çayı faydası için hastalıkları tamamen tedavi edici özellikte olduğundan bahsedilemeyebilir. Bu yüzden doktorunuz içmenizde bir engel bulunmadığını söylüyorsa mısır püskülü ile yapılan bu lezzetli çayları iyileştirme amacıyla değil, iyileşme sürecine katkıda bulunma amacıyla tüketebilirsiniz. Mısır püskülü çayını dışarıdan satın alabileceğiniz gibi bu lezzetli içeceği evinizde kendiniz de kolayca hazırlayabilirsiniz. 

Mısır Püskülü Çayının Faydaları Nelerdir?

 Mısır püskülü çayının en belirgin faydası asabiyet ve heyecan sorunlarını ortadan kaldırması ve sakinleştirmesidir. Vücudu güçlendiren tonik etkisine sahiptir. Mısır püskülü çayının idrar söktürücü özelliği bulunmaktadır. Romatizma tedavilerine yardım eden bir çay türüdür. Mesane taşlarını düşürdüğü bilinen mısır püskülü çayı aynı zamanda sistit ile prostatit gibi problemlerin tedavisinde kullanılır. Çocuklarda ise böbrek rahatsızlıklarını tedavi edici özelliğe sahiptir. Cilde de faydalı olduğu bilinen mısır püskülü çayının akneleri önleyici ve cildi güzelleştirici etkisi bulunmaktadır. Mikropları öldürücü özelliğe sahip olduğu için cilt güzelliğine katkıda bulunur. Mısır püskülünün içinde kalsiyum bol miktarda bulunmaktadır. Kalsiyum miktarı metabolizmayı hızlandırır ve kilo verme süresince size yardım eder. Yağ yakılmasını kolaylaştırarak ödem birikmelerinin önüne geçer.Bunun yanı sıra mısır püskülü çayının rahatlatıcı ve sakinleştirici etkisi de bulunur. Bu nedenle çok stresli işlerde çalışan kişilerin akşamları gün içindeki gerginliklerini hafızalarından silmeleri ve kaliteli bir şekilde dinlenebilmeleri için mısır püskülü çayı içmeleri tavsiye edilebilir. Özellikle kronik yorgunluk şikayeti çeken kişilerin rahatlatıcı etkisi nedeniyle düzenli olarak ve yeterli miktarda mısır püskülü çayı içtiği görülebilir. Mısır püskülü ve mısır püskülü çayı cilt için de çeşitli yararları içerisinde bulundurur. Bununla birlikte pek çok insan mısır püskülünü saç bakımı için de tercih eder. Mısır püskülü, idrar söktürücü niteliği taşımasından dolayı, direkt olarak taş düşüremese de taş düşürme sürecine yardımcı olabilir. Benzer şekilde mısır püskülü ve mısır püskülü çayı direkt olarak kilo verdirmiyor olsa da içerisindeki potasyum sayesinde idrarın kolay bir biçimde vücuttan atılmasını kolaylaştırıp vücuttaki şişkinliği en aza indirebilir. Bu süreçte bir miktar yağ da vücuttan uzaklaştırılabilir. Bu leziz çayın insan sağlığı için çok fazla yararı olsa da tüketimine kesinlikle dikkat etmek gerekir. Çayın aşırı tüketimi, vücutta çeşitli sorunlara yol açabilir. Aynı zamanda halihazırda bir tedavi sürecinde olan kişilerin de mısır püskülü çayı tüketmeden önce doktorlarına danışmaları ve doktorlarının izin verdiği ölçüde bu çayı içmeleri gerekir.

Mısır Püskülünü kimler içemez?

Mısır püskülü yüksek potasyum seviyelerine sahip olmasına rağmen, bir diüretiktir ve bu potasyum eksikliğine yol açabilir. Bu baş dönmesi, kas krampları, baş ağrısı ve ishale neden olabilir. Mısıra alerjisi olanlar kullanmamalıdır. Ayrıca emziren anneler ve hamilelerin uzak durması tavsiye edilir.

Mısır Püskülü Çayı Ne Zaman İçilir?

Mısır püskülü çayı genellikle sabahları bir fincan olarak içilir. Tercihen akşam yemeklerinden önce de tüketilebilir. Böylece siz gece uyurken mısır püskülü çayı sayesinde vücudunuzun toksinler ile savaşması çok daha kolay olabilir. Ancak bu çayın öğlen saatlerinde ya da gün içerisinde içilmesi pek tavsiye edilmez. Özellikle çalışıyorsanız ve gün içerisinde sık sık dışarıya çıkıyorsanız idrar söktürücü yapısı size bir miktar zorluk yaşatabilir. Gün içinde sık sık tuvalete gitmek zorunda kalmamak adına akşamları mısır püskülü çayını içebilirsiniz. Yine de çay tüketim periyodunuz ve tüketim sıklığınız ile ilgili en ideal düzenlemeyi yapması adına doktorunuza danışabilirsiniz.


Na
sıl Kullanılır? Mısır Püskülü Çayı, demlenerek hazırlanır.


-1 dolu tatlı kaşığı Mısır Püskülü Çayı, 1 su bardağı kaynar suya atılır.

-10 dakika demlenir ve süzülür.

-Günde 2-3 bardak içilir. 

 Kaynayan 1 su bardağı suya 1 tutam mısır püskülü atıp, 5 dakika kaynatın. Süre tamamlandıktan sonra ocaktan alıp süzün. Günde 2 defa sabah ve akşam yemeklerden önce için,

Mısır püskülü çayı aç karnına mı içilir tok karnına mı?

Mısır püskülü çayı genellikle sabahları bir fincan olarak içilir. Tercihen akşam yemeklerinden önce de tüketilebilir.

Mısır püskülü idrar yolu iltihabına iyi gelir mi?

Mısır püskülü idrar yolu enfeksiyonu ve iltihabı için iyi bir yardımcıdır. Etkili bir idrar söktürücü olması sebebiyle mısır püskülü böbrek taşı düşürülmesi, idrar yollarındaki enfeksiyonların temizlenmesi amacıyla kullanılmaktadır.


·  Bu site Bloğumuz ve ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır.-Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.-Diyet ya da egzersiz rejiminde herhangi bir değişiklik yapmadan önce doktorunuza veya diğer sağlık birimlerine danışmalısınız..

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
mısır püskülü çayımısır püskülü çayı faydalarıkiraz sapı mısır püskülü çayımısır püskülü çayı ne işe yararmısır püskülü çayı faydalarımısır püskülü çayı nasıl yapılırmısır püskülü neye iyi gelirmısır püskülü nasıl kurutulurorganik mısır püskülü ça
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.