0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Menengiç%20Reçeli
Organik Menengiç Reçeli
Ürün Kodu : 746
204.00 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
250gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Menengiç Reçeli  Organic Menengiç Jam
Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Menengiçlerden elde edilmiş %85 oranında  organik menengiç ve organik üzüm suyu ile  geleneksel yöntemlerle odun ateşinde tam kıvamında katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Taze ve zamanında hasat edildiğinden içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Menengiç, Akdeniz bölgesine özgü olan menengiç ağacının meyvesidir. Bu meyve, küçük, kırmızımsı ve çekirdekli bir meyvedir. Menengiç meyvesi, genellikle kurutulduktan sonra öğütülerek menengiç unu veya menengiç kahvesi yapımında kullanılır. Menengiç unu veya kahvesi, geleneksel olarak tatlandırıcı veya kahve alternatifi olarak tüketilir.

Menengiç meyvesinin bazı potansiyel faydaları şunlardır.

  1. Antioksidan Bakımından Zengin: Menengiç meyvesi, antioksidanlar açısından zengindir. Antioksidanlar, vücuttaki serbest radikallerle savaşarak hücresel hasarı azaltabilir ve yaşlanmayı geciktirebilir.

  2. İyi Bir Enerji Kaynağı: Menengiç kahvesi veya unu, doğal olarak kafein içerir ve bu nedenle enerji artırıcı etkisi olabilir. Ancak, kahve gibi kafein içeren ürünlerin aşırı tüketimi uyku düzenini bozabilir veya çeşitli yan etkilere neden olabilir.

  3. Sindirim Sistemi Sağlığını Destekler: Menengiç meyvesinin lif içeriği sindirim sistemini destekleyebilir ve sindirim sağlığını iyileştirebilir. Lifler, kabızlığı önleyebilir ve bağırsak hareketlerini düzenleyebilir.

  4. Kalp Sağlığını İyileştirir: Menengiç meyvesinin içeriğindeki antioksidanlar ve lifler, kalp sağlığını iyileştirebilir. Antioksidanlar, kolesterol seviyelerini düşürebilir ve kalp hastalığı riskini azaltabilir.

  5. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir: Menengiç meyvesi, bağışıklık sistemini güçlendirebilecek çeşitli besin maddeleri içerir. Bu, vücudun enfeksiyonlarla savaşmasına ve hastalıklara karşı daha dirençli olmasına yardımcı olabilir.

  6. Anti-inflamatuar Özellikler: Menengiç meyvesi, anti-inflamatuar özelliklere sahip olabilir ve iltihaplanma ile ilişkili bazı durumlarda rahatlama sağlayabilir.

Menengiç meyvesinin bu faydaları hakkında daha fazla bilgi edinmek için daha fazla araştırma yapılması gerekmektedir. Ayrıca, herhangi bir sağlık durumu veya tedavi ile ilgili olarak menengiç ürünlerini kullanmadan önce bir sağlık uzmanına danışmak önemlidir.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı :
Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
menengiçreçeliorganikmenengiçreçelimenengiçkahvesimenengiç reçelifaydalarımenengiçnasılyapılırmenengiçnedirmenengiçfaydalarımenengiçnelereiyigelirmenengiçnasıltüketilirkatkısızgelenekselyöntem
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.