0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Kayısı%20Çekirdeği%20Yağı%20(Soğuk%20Press)
Organik Kayısı Çekirdeği Yağı (Soğuk Press)
Ürün Kodu : 565
257.55 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
ML
100ml


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Kayısı Çekirdeği Yağı – Organic Apricot Kernel  Oil

Botanik İsmi: Prunus Armeniaca

Ürün İçeriği: %100 Prunus Armeniaca Kernel Oil

Kullanılan Kısım: TOHUM

Elde Ediliş Yöntemi: SOĞUK PRESS

Paraben, SLES, Boya, Parfüm, Sülfat, Pestisit SLS, Koruyucu, Silikon, Katkı Maddesi içermez.Tüm cilt tiplerine uygundur.

Kayısı çekirdeği yağı, botanik bilimindeki adı Prunus Armeniaca olan kayısı ağacının meyvesi olan kayısının çekirdeğinden elde edilir.  Kayısı çekirdeği yağı elde edilirken soğuk sıkım yöntemi kullanılır. Böylece yağın ısı kullanılmadan çıkarılması, çekirdeğin içerisindeki bileşiklerin zarar görmeden korunmasını mümkün kılar. Soğuk sıkım yönteminde kayısı çekirdekleri iki metal plaka arasına yerleştirilir. Çekirdeklerin bu metal plakalar arasında ezilmesiyle yağı çıkarılmış olur. Elde edilen yağ, pamuklu filtrelerde rafine edilir ve kullanılabilir hale getirilir.Kayısı çekirdeği yağı; oldukça hafiftir ve aromatik bir tada sahiptir. Kayısı çekirdeği içerisinde birbirinden değerli yağlar bulunur. İçerisindeki birbirinden değerli bileşikler sayesinde kayısı çekirdeği yağı uzun yıllardan bu yana geleneksel Çin tıbbında kullanılmaktadır. Kayısı çekirdeği yağının mutfaklarda kullanılan ve kozmetikte kullanılan iki farklı türü vardır.

Mevsiminde özenle  toplanan ve seçilen Kayısı Çekirdeğinden Soğuk Sıkım işlemi ile elde edilmiş katkısız rafine olmayan organik yağ olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Soğuk Sıkım  yöntemi yağın içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Kayısı Çekirdeği Yağı Faydaları Nelerdir?

Kayısı çekirdeği yağı kafeik asit ve çeşitli kateşinler gibi antioksidanlar bakımından zengindir. Aynı zamanda E vitamini ve K vitamini gibi birbirinden değerli vitaminleri içerisinde barındırır. Kayısı çekirdeği yağı içerisinde bulunan oleik, linoleik ve alfa-linolenik yağ asitlerinin eklem sağlığı ve bağışıklık sistemi üzerinde olumlu etkileri olduğu bilinmektedir.

1-Cilt Sağlığını Destekler Kayısı çekirdeği yağı A vitamini ve E vitamini bakımından zengin yağlardandır. A vitamininin görme sağlığı üzerinde olduğu kadar cilt sağlığına da pek çok katkısı vardır. A vitamini; cildin ultraviyole ışınlarının zararından ve bakteriyel enfeksiyonlardan korunmasına ve cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur. E vitamini ise serbest radikallerin neden olduğu oksidatif stresle savaşan güçlü antioksidan özellik gösterir. Bu sayede ciltte meydana gelen yaraların iyileşmesine, hem saçın hem de cildin kaybettiği nemi geri kazanmasına yardımcı olur. Cilde haricen uygulandığında, kayısı çekirdeği yağı, kuru cilt lekelerini ortadan kaldırır, rosacea, sedef hastalığı ve egzama gibi sağlık sorunlarının neden olduğu iltihabı gidermeye yardımcı olur. Kurul onaylı dermatologlardan Hadley King, kayısı çekirdeği yağının bileşiğinde bulunan oleik asidin ve anti-inflamatuar özelliklere sahip beta-sitosterolun cildin nem dengesinin korunmasına yardımcı olduğunu ifade etmektedir. Bir başka dermatolog Roberta Del Campo ise kayısı çekirdeği yağının ciltteki ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olduğunu, cildi beslediğini, cilt tonunu iyileştirerek cildin parlaklığını artırdığını ifade etmektedir.

2-Saç Sağlığını İyileştirir Kayısı çekirdeği yağı cilt sağlığını olduğu kadar saç sağlığını da destekler. Kayısı çekirdeği yağı saç köklerini iyileştirmeye ve zayıf saç köklerini güçlendirmeye yardımcı olur. Testosteron gibi bazı hormonların düzeylerinde olan dengesizlik saç derisinde çeşitli maddelerin birikmesine ve saç dökülmesine neden olabilir. Kayısı çekirdeği yağı testosteronun saç derisinde neden olduğu kimyasalların seviyesini azaltır. Aynı zamanda kayısı çekirdeği yağı saç derisinde kepek oluşumunu azaltmaya da yardımcı olur. 

3-Kanserden Korunmaya Yardımcı OlurNorth-West Üniversitesi Eczacılık Bilimleri Merkezi’nde yapılan bir araştırmaya göre kayısı çekirdeği yağı içeriğinde bulunan antioksidanlar sayesinde serbest radikallerin neden olduğu ciltteki oksidatif stresle savaşarak kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltmaya yardımcı olur. Aynı zamanda yağın içerisindeki antioksidanlar cildi sıkılaştırmaya, yaşlılık lekelerinin görünümünü azaltmaya ve cilt kanserine yol açabilecek hücresel mutasyonu önlemeye de yardımcı olur.

4-Akne Problemlerini Azaltır İnsanlar için akne hem estetik hem de sağlık açısından rahatsızlık verici bir durumdur. Akneyi tamamen iyileştirmek biraz zaman alabilir. Ancak aknenin olduğu bölgeye kayısı çekirdeği yağı sürmek iltihabı azaltılmasına ve ciltte sebum birikmesini önleyerek akne semptomlarının oluşmasına engel olur.

5-Solunum Sağlığını Destekler Kayısı çekirdeği yağı; solunum yollarındaki iltihabı hafifletmeye yardımcı olur.

6-Enflamasyonu Azaltmaya Yardımcı Olur Artrit veya gut hastalıklarından kaynaklanan kronik ağrı durumunda kayısı çekirdeği yağının ağrıyan bölgeye sürülmesi ağrıyı ve ödemi azaltmaya yardımcı olur.

7-Kalp ve Damar Sağlığını Destekler Kayısı çekirdeği yağının içerisinde bulunan sağlıklı yağlar kandaki kötü kolesterol düzeylerini kontrol etmeye ve kan basıncını düşürmeye yardımcı olarak kalp ve damar sağlığının korunmasına katkıda bulunur.

Kayısı Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır?

Kayısı çekirdeği yağının cevizi andıran aromatik bir tadı vardır. Bu özelliği sayesinde mutfaklarda hazırlanan salata, makarna gibi yemeklere lezzet katar. Son yıllarda kayısı çekirdeği yağı kozmetik ürünlerinde de sıklıkla tercih edilen yağlardan bir tanesidir. Kayısı çekirdeği yağının başlıca kullanım alanları şunlardır;

Cilt Bakım Ürünlerinde Kullanılır. Kayısı çekirdeği yağı cilde kaybettiği nemi geri kazandırmaya, lekeleri azaltmaya, cilt tonunu eşitlemeye ve cildi istenmeyen etkilerden korumaya yardımcı olur. Bu nedenle piyasada bulunan güzellik ve cilt bakımı ürünlerinin içeriğinde kayısı çekirdeği yağı olması sık rastlanan bir durumdur.

Saç Maskesi Olarak Kullanılır. Kayısı çekirdeği yağı diğer taşıyıcı yağlarla karıştırılıp saç maskesi olarak kullanılabilir ve doğrudan saç derisine ve saç uçlarına uygulanabilir. Kayısı çekirdeği yağı saç maskesi olarak kullanılacağı zaman 15-20 dakika saçta tutulmalı, ardından durulanmalıdır.

Genel Kullanım Önerisi

Özellikle hassas ve kuru ciltler olmak üzere bütün cilt tipleri için uygundur. E vitamini sayesinde cildin ultraviyole ışın hasarına karşı korunmasına yardımcı olur. Göz çevresi kırışıklıklarının giderilmesinde etkilidir. Cilt elastikiyetini artırır. Cilt metebolizmasını canlandırır ve nem dengesini sağlar. Kaşınma ve irritasyona karşı etkilidir. Kaş ve kirpik bakımında kullanılır. Uçucu ve sabit yağlarımız %100 saf ve doğaldır. Paraben, sülfat, SLES, SLS, sentetik koku, sentetik boya ve koruyucu içermez. Vegan kullanımına uygundur ve hayvanlar üzerinde test edilmemiştir.

Kayısı Çekirdeği Yağının Zararları ve Yan Etkileri Nelerdir?

Kayısı çekirdeği yağının içeriğinde bulunan amigdalin isimli madde çeşitli yan etkiler görülmesine neden olabilir. Kayısı çekirdeği yağı haricen kullanıldığında genellikle ciddi yan etkilere sebep olmaz. Ancak ağız yoluyla aşırı miktarda tüketildiğinde vücutta siyanüre dönüşebilme potansiyeline sahiptir. Bu durum zehirlenmeye hatta ölüme neden olabilir. Kayısı çekirdeği yağının ve dolayısıyla amigdalin maddesinin aşırı miktarda tüketilmesi solunum yetmezliğine yol açabilir.

Alerjen  ve Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.İlaç değildir. Kapağı açıldıktan sonra 60 gün içinde kullanılmalıdır. Ürünün doğal yapısından kaynaklı olarak renk değişimi, çökelme, katılaşma veya bulanıklık oluşabilir. Kullanım öncesi çalkalayın. Ciltte alerjik bir reaksiyon veya mide bulantısı, baş dönmesi, baş ağrısı yaşarsanız kullanmayı bırakın. Hamilelik ve emzirme dönemi ile ilaç kullanılan durumlarda bir uzmana danışınız. 

Saklama Koşulu: Kapağı açıldıktan sonra 60 gün içinde tüketilmelidir. Çocukların erişemeyeceği yerde saklayınız. Güneş ışığından uzak, serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
kayısı çekirdeği faydalarıkayısı çekirdeği yağı faydalarıkayısı çekirdeği yağı ne işe yararkayısı çekirdeği yağı nasıl yapılırkayısı çekirdeğiyağı ne işe yararnasıl kullanılırkullanım alanlarımucizevi kayısı çekirdeği yağıorganik kayısı çekirdeği
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.