0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Karadut%20Ekşisi
Organik Karadut Ekşisi
Ürün Kodu : 584
144.84 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
ML
120ml


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Karadut Ekşisi – Organic Black Mulberry Syrup

Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Karadut meyvesinden  Soğuk Sıkım işlemi ile elde edilmiş, geleneksel yöntemlerle odun ateşinde  katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Soğuk Sıkım  yöntemi ile içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur.

Genellikle Ekşi organik karadutlar tülbent torbalar içinde preslenerek suyu sıkılır. Elde edilen su tortusu alındıktan sonra kaynatılır ve güneşte bırakılarak yoğunlaştırılır.

Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Karadut Ekşisi, son dönemlerde popüler aromatik meyve olup Meyvenin kırmızı tonlarında, kabuklu ve oval bir görünüm oluşturuyor. Meyvenin bileşimi, meyveyle gelen güçlü bir tad ya da bir ekşilik gösteriyor. Karadut ekşisi, sadece taze olarak meyve olarak yenilmekle birlikte, aynı zamanda birçok çeşit tatlı ve salata için de kullanılabiliyor. Karadut ekşisi, çok ağızlı ve oldukça lezzetli bir meyvedir.

Karadut ekşisi, tatlı ve lezzetli bir tadı olan bir meyvedir. Çiğ olarak yenildiğinde, meyve taze bir tad veriyor. Ancak, meyvenin ekşi tarafını ortaya çıkarmak için pişirme veya kurutma yöntemleri kullanılabilir. Meyve, hamburger, sandviç, müshillik ve salatalar için kullanılabiliyor. Zeytinyağı ile kızartıldığında, karadut ekşisi lezzetli ve kolay bir çeşit meyve olmaktan çıkıyor.

Karadut ekşisi, besin değeri bakımından oldukça zengin bir meyvedir. Meyve, düşük kalorili ve bol miktarda C vitamini, lif, yumurta, çinko, demir, kalkan ve bakır içerir. Bu meyveyi, mikrobik barındırmaya karşı mücadele için destek vermek için barındırma. Aynı zamanda, karadut ekşisi, kalp krizi, cerrahi, kanser, katarakt ve diyabet gibi düşük riskinida da yardımcı olabilir.

Karadut ekşisi, genellikle Türkiye'de kültürel bir meyve olarak kabul ediliyor. Kültürler arasında harika bir meyve olarak kabul görüyor. Meyvenin çok sayıdaki faydaları ve faydaları, tüketicileri doğal olarak karadut ekşisine dikkat çekiyor. Karadut ekşisi, sağlık açısından faydalı yorumlar yanı sıra, çeşitli lezzetler ve tatlılıkları sayesinde de popüler bir meyve haline geliyor.

Karadut ekşisi, meyveyi çok lezzetli ve güzel kılan, meyvenin kabuğunun sertliğinden elde edilir. Meyve, normal elma veya armut gibi kabuğunun kolayca ve kolayca yenebilir olması nedeniyle öne çıkıyor.

Yapılış Metodu: Ekşi,reçel,çim suyu,marmelat vb.ürünlerimiz sulu sistemle elde edilmektedir. ürün doğrudan ateşle temas etmemelidir.Eğer işlenecek ürün doğrudan ateşte kaynatıldığında ürün içerisindeki besin değerleri ve şeker yanarak  direk kanserojene dönüşüyor bunun en somut hali ürünün karararak koyu,katı hale dönüşmesidir. Bizim Geleneksel dediğimiz doğuradan kazanlarda doğrudan odun ateşinde yapılan tüm ürünler kanserojen riski taşımaktadır.Ekşi,Reçel,Pekmez vb.bitki,meyve suları yüksek ısılarda çok zararlı maddeler üretir.“HMF” olarak kısaltılan “hidorksimetifurfural” adlı bir madde bu, Kanserojen ve genotoksik (genleri bozan) olduğu ispatlanmıştır.Türk Gıda Kodeksi olası HMF miktarı için sınırlama getirmiş durumda. Ürün öz suyu Şıra durağan halde kaynamaya bırakılırsa, içindeki şekerin yanıp HMF denilen kanserojen maddeye dönüştüğü kesin ve nettir. Onun için Firma olarak Sağlık öncelikli Sulu sistem(suda Kaynatma) olmassa olmaz önceliğimizdir.Geleneksel yöntemde 10 kilo şıradan 1 kilo Ürün elde edilebiliyor. Ancak, teknolojik sulu sistemle  6-7 kilodan 1 kilo pekmez elde ediyoruz. Organik ürünler ürünün saf halidir.Test olarak önerimiz ekşi vb.ürünler eğer suyla temas ettiğinde ürün rengi örneğin pekmez rengi suya karışıyor ve pekmez suyla rahatça karışıyorsa, bu pekmezin kaliteli ve organik olduğunu gösterir. Ancak, su eklerken pekmez su ile karışmıyorsa ve pekmez bardağın dibinde kalıyorsa, bu pekmezin organik ve gerçek bir pekmez olmaduğunun işaretidir.

Karadut Özünün Faydaları Nelerdir?

Yüksek oranda C vitamini içeren karadut özü, bağışıklığı güçlendirir.İçeriğinde bulunan A vitamini ve beta karotenler göz sağlığını korur. Gözlerin bozulmasını önler.Hücre yenilenmesini sağlar. Cildin daha genç ve parlak görünmesine yardımcı olur.Sindirim sistemi sorunlarına iyi gelir. Özellikle mide ve bağırsak problemlerinin giderilmesine yardımcı olur.Saç sağlığını geliştirir. Saçların daha hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlar.İçeriğinde bulunan antioksidanlar vücutta enfeksiyon oluşması riskini azaltır.Güçlü bir demir kaynağıdır. Bu sayede kansızlığa iyi gelir.Diş eti kanamalarında ve ağız içi yaralarında etkilidir.Kabızlığı giderir.Gastrit ve mide yanması problemine karşı etkilidir.Serbest radikallerin vücuttan uzaklaştırılmasına destek olur.Yüksek miktarda lif içerir.Öksürük ve boğaz ağrısı şikayetlerini en aza indirir.Zihinsel gelişime destek olur, hafızayı güçlendirir. 

Karadut Nasıl Tüketilir?

Bir meyve olduğu için birçok kullanım alanı bulunur. Bir bardak karadut özüne içme suyu eklenerek şurup haline getirilebilir. Meyveler robottan geçirilerek elde edilen su sıkılarak kullanılabilir. Daha çok yaz aylarında serinlemek isteyenlerin tercihi bu karışımdan yana olur. Bunlar dışında şu şekilde tüketebilirsiniz:Dondurma yapımında kullanılır.Lezzetli bir meyve olduğundan dolayı kek, kurabiye, pasta gibi hamur işi tariflerinde sıkça kullanılır.Yoğurtla birlikte karıştırıp yenildiğinde ara öğün yerine geçebilir. Bu yüzden diyet listelerinde yer alır.Herhangi bir hastalığı veya kilo problemi olmayan kişiler 1 su bardağı veya bir avuç kadar tüketebilir. Kan şekerini yükseltebilen bir etkisi vardır. Bu yüzden diyabet hastalarının ölçülü miktarda tüketmesi önerilir.Yüksek mineral ve vitamin değerlerine sahip bir meyvedir. Bu yüzden her mevsim tüketilmesi gerekir.Karadut suyu, doktorunuzun önermesi durumunda gargara yapılarak da tüketilebilir. Bu sayede ağızdaki oluşan yaralara da fayda sağlar.Gün içerisinde daha zinde ve enerjik olmayı sağlar dolayısıyla genelde sabah aç karnına tüketilmesi önerilir. Karadut özü, bebeklerde 1 yaşına kadar tüketilmemesi gerekir. Pekmezin yoğunluk derecesi daha az olduğu için bir uzmana danışılarak kullanım sağlanabilir.

Karadutun Yan Etkileri Var Mıdır?

6 bin yıllık bir geçmişe sahip olan karadut meyvesinin herhangi bir zararı görülmemiştir. Fakat her meyve ya da meyve özünde olduğu gibi bilinçsiz ve aşırı tüketilmemesi gerekir. Aksi halde ishal sorunu ve bağırsaklarda gaz oluşumu gibi rahatsızlıklar ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra alerjik bir reaksiyon gösteriyorsa tüketimi bırakılmalıdır. Bu gibi durumların yaşanmaması için aşırı tüketimden kaçınılması ve uzmana danışılması en doğru olanıdır. Hamile ve emziren anneler karadut tüketmek isterlerse, ilk olarak uzman doktorlardan bilgi almalıdır.


Karadur meyvesi A, B, C, E ve K vitaminleri açısından oldukça zengin olmasının yanı sıra sodyum, potasyum, niasin ve tiamin gibi vücudumuz için oldukça faydalı olan mineraller bakımından da vazgeçilmez bir besin kaynağıdır.


BESİN DEĞERLERİ Su Bardağı (200 ml lik)

Karbonhidrat (g)

17.47

Protein (g)

2.37

Yağ (g)

0.00

Lif (g)

0.00

Kolesterol (mg)

0.00

Sodyum (mg)

4.00

Potasyum (mg)

448.00

 

Kalsiyum (mg)

72.00

Vitamin A (ui)

4.00

Vitamin C (mg)

12.13

Demir

3.08


Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Alerjen Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
karadutekşisinasılyapılırkaradutekşimikaradutreçelinasılyapılırekşikaradutnasılyapılırkaradutekşisinasılyapılırdutekşiorganikkaradutekşisigelenekselyöntemkatkısızkaradutreçelikaradutekşisi
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.