0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Karabaş%20Otu%20Çayı
Organik Karabaş Otu Çayı
Ürün Kodu : 529
68.00 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
30gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Karabaş Otu Çayı-Organic Black Black Tea

Karabaş Otu Nedir?

Karabaş otu, lavanta türü olarak bilinen vücuda birçok fayda sağlayan bir bitki türüdür. Eski zamanlarda özellikle alternatif tıpta sıklıkla kullanılmıştır. Boyu 30 ila 100 santimetre arasında değişen karabaş otu, hem fiziksel hem de zihinsel sağlığa iyi gelmesi için tüketilmektedir. Bunların yanında geleneksel tıpta ‘ustukhuddus’ olarak isimlendirilir. İçerisindeki besin değerleri sayesinde anti-bakteriyel ve antioksidan özellikleri bulunur.

Karabaş Otu Nasıl Kullanılır?

Karabaş otu, parfüm, çay ve daha birçok alanda kullanılır. Bunların yanında karabaş otu yağı, vücuda dışardan uygulanarak ağrıları azaltmada ve vücudu sakinleştirmede etkili olur. Bu neden karabaş otu yağı aynı zamanda masaj yağı olarak da bilinir.Kuru ya da taze karabaş otlarının çiçek ve yapraklarından elde edilen karabaş çayı, üzerine kaynatılmış su eklenerek demlenir ve tüketilebilir.Karabaş otundan reçel de yapılabilmektedir. Çiçek kısmının kaynatılmasıyla elde edilen bu reçelin sağlık açısından faydaları bulunur.

Karabaş Otunun Faydaları Nelerdir?

Karabaş otunun birçok alanda kullanımı bulunur. Soğuk havalarda vücut direnci düşerek bağışıklık sistemi zayıflar. Bu durumlarda vücudu güçlendirmek adına bitki çayları tüketilebilir. Karabaş otu da çay olarak tüketildiğinde kan dolaşımını düzenler, bağışıklığı güçlendirir ve idrar yolu sorunlarına iyi gelmektedir. Karabaş otunun faydaları şu şekilde sıralanabilir:Bağışıklık sistemini güçlendirirKan dolaşımının düzenlenmesinde etkilidirSakinleştirici etkisi bulunurYaraların hızlı iyileşmesini sağlar.İdrar yolu sorunlarına iyi gelir.

Bağışıklığı Güçlendirir

Soğuk hava, kapalı alan kullanımı ya da birçok etken sık sık hastalanmaya sebep olabilir. Bağışıklık sistemini düzenlemek ve güçlendirmek için karabaş otu çayı tüketilebilir. Kurutulmuş şekliyle hazırlanan karabaş otu çayı, bu konuda size destek sağlar.

Kan Dolaşımını Düzenler

Karabaş otu tüketildiğinde kan dolaşımında etkilerde bulunur. Damar tıkanıklığını önlemek adına karabaş otu suyu veya karabaş otu çayı tüketilebilir. Özellikle kalp hastalıklarına karşı etkili olur ve damarları rahatlatır.

Sakinleştirici Etkisi Bulunmaktadır

Kişiler gün içerisinde strese maruz kalabilir. Bu gibi durumlarda karabaş otu, çay olarak tüketildiğinde vücudun rahatlamasını sağlar ve sakinleştirici bir etki yaratır. Karabaş otu çayının vücuda sağladığı yararların yanında yağının da ferahlatıcı bir özelliği bulunur.

İdrar Yolu Sorunlarına İyi Gelir

Sindirim sistemi problemleri yaşandığında bütün vücut etkilenebilir. Bu durumda besinleri tüketirken dikkatli olmak gerekmektedir. Mideyi rahatlatan ve sindirimi kolaylaştıran gıdalar tercih etmek sağlık açısından avantaj sağlar. Karabaş otu bitkisi de sindirim sisteminin çalışma fonksiyonunu düzenler ve bağırsakların hızlı çalışmasını destekler.

Karabaş Otunun Kalbe Faydaları Nelerdir?

Kalp ve damar hastalıklarına sebep olacak en önemli nedenlerden biri de damar tıkanıklığı olarak bilinir. Damarların tıkalı olmasına bağlı olarak hastalık riski de ortaya çıkmış olur. Karabaş otu çay olarak tüketildiğinde damarların rahatlamasını sağlar. Kan dolaşımını da dengelediği belirtilen karabaş otunun kalbe faydası bu şekilde gelişebilmektedir.

Karabaş Otunun Böbreklere Faydaları Nelerdir?

Karabaş otu, böbreklere faydası olup olmadığının bilimsel bir açıklanması bulunmamaktadır. Fakat her bitki türünde olduğu gibi fazla kullanımı sonucunda böbrek problemlerine sebep olabilir.

Karabaş Otunun Cilt Sağlığına Faydaları Nelerdir?

Hücrelerin ve hücre yapısının hızla yenilenmesinde etkili olan karabaş otu, cilt hasarlarına karşı güçlendirici görevi görür. Böylelikle yara ya da kesik durumlarında hızla iyileştirme özelliği bulunur. Bunun yanında cildi koruduğundan karabaş otu çayı tüketildiğinde kırışıklıkların oluşmasına engel olur.

Karabaş Otunun Etkileri Nelerdir?

Karabaş otu birçok alanda tüketen kişilere fayda sağlayabilir. Çay ya da suyu tüketilen karabaş otunun etkileri şu şekilde sıralanabilir:Bağışıklık sistemini güçlendirirHafızanın güçlenmesini sağlarCildi gençleştirir ve onarırUykusuzluğa karşı iyi gelirSindirim sistemi problemlerine yardımcı olur.


Karabaş Otu Çayı Ne İşe Yarar?

Yukarıda sayılan faydalarına ek olarak Uzun yıllardan beri enfeksiyonların tedavi edilmesinde kullanılır. Bu nedenle idrar yolu enfeksiyonunda çay olarak tüketilmesi tavsiye edilir.Anksiyete yani kaygı ve endişe bozuklukları için kullanılabilir. Stresi gidermede faydalıdır.Antioksidanlar açısından zengin olması ona hücre yenileyici özellik sunar.Sigarayı bırakmak isteyenler için faydalıdır.Astım ve sera nöbeti geçiren hastalara içirildiğinde onları sakinleştirmeye yarar.Kalbi güçlendirmeye yardımcı olur. Kolesterolü dengelemek kokusunda da yararlıdır.Balgam söktürme özelliğine sahiptir.Karabaş otu kozmetik sanayinde de kullanılır. Sabun ve parfüm yapımında bu bitkiden yararlanılır. Bitkinin uçucu yağı bazı cilt kremlerinin içerisinde yer alır. Karabaş otu yağı, kasları gevşetici ve hafifletici etkisiyle masaj yağı olarak da kullanılır.

Karabaş otu çayı nelere iyi gelir?

Karabaş otu, vücutta oluşabilecek sindirim, bağışıklık sistemi ve cilt problemlerine iyi gelir. Tüketim şekline göre sağladığı fayda değişiklik gösterebilir.

Karabaş otu çayı nasıl yapılır?

Bir tatlı kaşığı kurutulmuş karabaş otu, bir bardak ölçü suya atılır. 7 dakika kaynatıldıktan sonra tüketilebilir.

Karabaş otu çayı ne zaman içilmeli?

Yemeklerden sonra, taze olarak hazırlanan karabaş otu çayı içilirse, yağ yakım sürecini hızlandırır ve vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

Karabaş otu çayı günde kaç kez içilmeli?

Çayı 5 dakika demlemeye bırakın, ardından suyunu süzün. İçerisine bir tatlı kaşığı bal ve 2-3 damla limon suyu ekleyerek tüketebilirsiniz. Karabaş otunu günde en fazla 2 fincan tüketebilirsiniz.

Karabaş otu hangi ilaçlarla kullanılmaz?

Kronik hastalığından dolayı düzenli ilaç kullanmak zorunda olanlar ile kan sulandırıcı ilaç kullananların karabaş otunu tüketmemesi gerekmektedir. Riski önlemek adına tüketmeden önce uzman doktordan görüş almak önemlidir.


·  Bu site Bloğumuz ve ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır.-Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.-Diyet ya da egzersiz rejiminde herhangi bir değişiklik yapmadan önce doktorunuza veya diğer sağlık birimlerine danışmalısınız..


Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
çayı ve reçeli yapılan meyvemeyve çayı fiyatlarıorganik meyve çayıorganik sertifikalı meyve çayıenerji deposuvitamin deposuaromatik meyvelerşifalı meyveleryaz meyvelerien sevilen meyveler
BENZER ÜRÜNLER
  
  
Organik Detox Form Çayı
Yeni Sezon Ürünü
  
  
Organik Yeşil Çay Yaprak
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.