0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Kabuklu%20Pirinç%20
  • Organik%20Kabuklu%20Pirinç%20
Organik Kabuklu Pirinç
Ürün Kodu : 903
128.60 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
650gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Kabuklu Pirinç –  Organic Crust Rice


Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Kabuklu Pirinç geleneksel yöntemlerle taş değirmenlerde katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir.
Taze ve zamanında hasat edildiğinden içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. 
Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Kabuklu tam pirinç (esmer pirinç, kabuklu pirinç) kepeği ve özü alınmadığı için sık sık kullanılması gereken temel tahıllardan biridir. Tam tahıllar, insan vücudunun ihtiyacı olan kompleks karbonhidratları, protein, yağ, vitamin ve mineralleri ideal oranlarda sağlar. Tahıllar ayrıca zengin bir lif, B vitamini, E vitamini ve fosfor kaynağıdır. Diğer tahıllarda olduğu gibi pirinçte de asıl değerli kısım (protein, vitamin, yağ vs.) ve sindirime yardımcı olan lifli kısım, ince bir zar olan kepekte ve bu zarla nişastanın arasındaki özdedir.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


Kabuklu Pirinç Faydaları Nelerdir?

Kan şekerini düzenler. Kepekli pirinç glisemik indeks açısından düşük değere sahip olduğundan kan şekerini yavaş yavaş yükseltir, ani şeker yükselmesinin önüne geçer. Bağırsak hareketlerini düzenleyerek kabızlığı önler. Demir içeriği yüksektir kan hücrelerinin üretimini artırır. Kabuklu pirinç protein değeri yüksek bir besindir.• Alerjen madde içeriği yok denecek kadar azdır. Hatta bu nedenle ek gıdaya geçen bebeklerde önerilir.• İçeriğinde yer alan manganez açlık hissinin kontrol altına alınmasını sağlar ve kilo vermeye yardımcı olur.• Kanser hücrelerinin oluşumunu engeller.• Kalp sağlığı üzerine olumlu etkileri vardır. Kolesterolün düşürülmesinde yardımcıdır.• İçeriğinde yer alan yüksek posa, vücutta yer alan zararlı toksinlerin atılmasını sağlar.• Kompleks karbonhidrat içerir ve enerji vericidir.• Düzenli tüketildiğinde damar tıkanıklığını önler.• Kabuklu yapısından dolayı geç sindirilir. Glisemik indeksi düşüktür ve insülin salınımının düzenlenmesinde etkin rol oynar. Kan şekerini düzenler.• Bağırsak hareketlerini düzenleyerek kabızlığı önler.• Demir içeriği yüksektir kan hücrelerinin üretimini artırır.• Cildin ve tırnakların parlaklığını sağlar ve kemik yapısının gelişiminde önemli rolü vardır.

Kabuklu pirinç pilavı tarifi Nasıl yapılır?

Kabuklu pirinci tuzlu suda bekletin. 10 dakika haşlayıp, suyunu süzün.Soğanı yağda kavurun. Pirinçleri içine atın. 5 dakika karıştırarak kavurun. Brokoli, mısır ve kırmızı biberleri ekleyin. Üzerini örtecek kadar su koyun. Tuzunu kontrol edin.Suyunu çekince ocaktan alın. Servise hazırlayın.


Besin Değerleri


100 gr1 Su Bardağı (200 ml lik)
Karbonhidrat (g)79.34158.68
Protein (g)6.6113.22
Yağ (g)0.581.16
Lif (g)00
Kolesterol (mg)00
Sodyum (mg)12
Potasyum (mg)86172

100 gr1 Su Bardağı (200 ml lik)
Kalsiyum (mg)918
Vitamin A (iu)00
Vitamin C (mg)00
Demir0.81.6
Çiğ Kabuklu pirincin 100 gramında 360 kalori bulunmaktadır. 1 su bardağı çiğ beyaz pirinç ( 200 gr) 720 kaloridir. Çiğ beyaz pirincin 100 gramı 79.34 gram karbonhidrat, 6.61 gram protein, 0.58 gram yağ içermektedir.


Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için [email protected]  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
kabuklupirinçadınedirkabuklupirinçnasılpişirilirkabuklupirinçnasılyapılırkabuklupirinçtarifikabuklupirinçneişeyararkabuklupirinçnasılkullanılırorganikkabuklupirinçkatkısızglutensiz
BENZER ÜRÜNLER
Yeni Sezon Ürünü
  
  
Organik Kabuklu Pirinç
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.