0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Ihlamur%20Çiçek
  • Organik%20Ihlamur%20Çiçek
Organik Ihlamur Çiçek
Ürün Kodu : 340
126.74 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
40gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Ürün Açıklaması: Ihlamur Çiçek -  Londen Flower
 
Mevsiminde taze olarak topladığımız ayrıca Organik Sertifikalı olarak kendi ekimini yaptığımız arazilerimizde yetiştirip  geleneksel yöntemler uygulayarak güneşte ve gölgede kurutup, satışa hazır hale getiriyoruz.

Ihlamur Çiçek Çayı Nedir?

Ihlamurgiller familyasından olan ıhlamur çiçeği çoğunlukla ağaç, ağaççık ya da çalılarda yetişir. Ana vatanı Kuzey yarımküre olan bitki, ülkemizin çoğu bölgesinde yetişebilir. Kışın yapraklarını döken uzun ömürlü bir bitkidir. Serin, verimli ve kireçli topraklarda yetişir. Ihlamur, ağacının da çiçeğinin de birçok alanda kullanılmasıyla yaygın olarak karşımıza çıkar. Ihlamur ağacı, çiçeğinin yanında gölge vermesi amacıyla da yetiştirilebilir. Ayrıca doğramacılık, oymacılık, oyuncak sektörü, mobilya sektörü, müzik aletleri yapımı ve kibrit üretimi gibi farklı alanlarda kendini gösterir. Zarif görüntüsünün yanında ıhlamur çiçeği birçok faydasıyla özellikle kış günlerinde fazlasıyla tüketilir. Ihlamur çiçeğinin koklamaya doyamayacağınız kokusu da peyzaj çalışmalarında sıkça kullanılmasını sağlar.Anadolu’da çeşitli ıhlamur ağacı türleri vardır. Bu türlerden, tedavi amaçlı kullanılan ikisi, özellikle kuzey Anadolu dağlarında yetişir. Bunlar, küçük yapraklı ıhlamur(Tilia cordata) ve büyük yapraklı ıhlamur(Tilia platyhyllos) türleridir. Bu türlerin dışındakilerin tedavi edici özelliği daha zayıftır.Boyları 20-30 metreye kadar ulaşabilir. Büyüklüğü 5-10 cmarasında değişen yaprakları genellikle yürek şeklinde ve çarpık, kenarları dişli ve uzun saplıdır. Sarkık çiçek demetleri sarımsı bir renge ve karakteristik bir kokuya sahiptir. Çok geç açan bu çiçekler (Haziran-Temmuz) kurutularak çay gibi içilir.

Ihlamurun Faydaları Nelerdir?

Ihlamurun en bilinen faydaları arasında sakinleşmeye yardımcı olması gelir. Stresli zamanlarda sıklıkla tercih edilen bir çay türüdür.Kış hastalıklarına karşı fazlasıyla kullanılan ıhlamur, vücudun direncinin artırılmasında yardımcı olur.İdrar söktürmede rol oynar.Sindirim sisteminin güçlenmesinde etkilidir. Hazımsızlık ve kabızlık gibi sorunlardan yakınanların tercihleri arasında yer alır.Kan dolaşımının hızlanmasında etkili olan ıhlamur, vücut direncinin artmasında da rol alır. Böylelikle hastalıklara karşı dirençli bir vücuda kavuşulabilir.Terlemeyi artıran ıhlamur, hastalık yaratan mikropların bu yolla dışarı atılmasında fayda sağlar.Nefes açıcı özelliği ile boğazların yumuşamasında etkilidir. Solunum yollarındaki iltihaplara karşı tercih edilebilir.Enerji verici özelliği ile vücudun dana dinç ve zinde hissetmesini sağlar.

Ihlamurda Hangi Vitaminler Var?

Ihlamur içerisinde birçok vitamin ve mineral barındırır. Sağlığa da birçok faydası bulunan ıhlamur bitkisinde şu vitaminler yer almaktadır:A vitaminiB6 vitaminiC vitaminiP vitaminiBunların yanında ıhlamurun içerisinde manganez, kalsiyum benzeri mineraller yer alır.

Ihlamurun Yan Etkileri Varmıdır?

Bilinen hiçbir yan etkisi yoktur. Ama, her şeyde olduğu gibi, ıhlamur çayı içiminde de ölçüsüzce davranılmamalıdır.

Her gün ıhlamur içilir mi?

Ihlamur çayı günde kaç bardak içilmeli?Ihlamur çayının vücudu rahatlatıcı özelliği bulunur bu yüzden yatmadan 1 saat önce tüketmek uykuya dalmayı kolaylaştırır. Günde 2 fincan ıhlamur tüketilebilir. Aşırı tüketimi sağlık sorunlarına neden olabileceğinden 3 fincandan fazla tüketilmemesi önerilmektedir.

Ihlamur neden kaynatılmaz?

Ihlamur hazırlanma sürecinde demlenir. Ihlamurun kaynatılması içerisindeki antioksidan olan polifenollerin azalmasına sebep olur. Böylelikle sağlığa karşı koruyucu özelliğini yitirebilir.

Ballı ıhlamur çayı neye iyi gelir?

Sonbahar ve kış aylarından sıklıkla tercih edilen ıhlamur, grip, soğuk algınlığı ve nezle gibi hastalıklara karşı iyileştirici görevi vardır. Ballı ıhlamur özellikle kuru öksürüklerde ya da balgam atmak için tercih edilmektedir. Vücut direncini artıran ballı ıhlamur, boğazın yumuşamasında da etkilidir.

Ihlamur balgam söker mi?

Ihlamur çayı doğru demlendiğinde ve tüketildiğinde balam söktürücü özelliği bulunur. Kışın soğuk algınlığında enfeksiyon sebebiyle boğazda ortaya çıkan balgam, ıhlamur içilerek boğazdan atılabilir.

Ihlamur kalbe iyi gelir mi?

Ihlamur çayı, hipertansiyona iyi gelerek kalp hastalıklarına karşı koruma sağlamaktadır. Aynı zamanda kan damarlarında oluşabilecek iltihaplanmayı önler, kalp krizi riskini azaltmaktadır. Aşırı tüketiminde sağlık sorunlarına sebep olabilir. Bu yüzden tüketmeden önce mutlaka uzman doktora danışınız.

Akşamdan kalma ıhlamur içilir mi?

Ihlamur tekrar ısıtılıp içilir mi?Ihlamur demlendikten sonra, hızlıca tüketilmesi gerekir. Uzun süre demlenen veya kaynatılan ıhlamur çayının şifalı etkisi kaybolabilmektedir. Aynı şekilde ıhlamurun tekrar ısıtılıp içilmesi sağlığa fayda sağlamamaktadır.

Ihlamur içmek uyku kaçırır mı?

Ihlamur çayı, tüketmek uyku kaçırmamaktadır aksine sakinleştirici etkisinden dolayı rahatlamaya yardımcı olur. Aynı zamanda anksiyeteye karşı sakinleşmeyi sağlar. Böylelikle gece rahat uykuyu destekler.

Ihlamur tansiyonu yükseltir mi?

Sonbahar, kış mevsiminin önemli ve sağlıklı bitkileri arasında yer alan ıhlamur, kan basıncını dengelemede etkilidir. Ihlamurun bu özelliği sayesinde tansiyon düşürücü etkisi bulunur.

Ihlamur kaynatılır mı demlenir mi?

Ihlamur çayı, kaynatılmaz demlenerek tüketilir. Kurutulmuş ıhlamur çiçeği ve yaprakları kaynar suya atılarak, 10 dakika demlenir. Sağlığa fayda sağlaması için demlendikten hemen sonra tüketilmesi gerekir.

Ihlamur öksürüğe iyi gelir mi?

Ihlamur ağacı yaprakları ve çiçekleri antioksidan etkisi bulunan flavonoid içerir. Bu sebeple nezle, soğuk algınlığı ve gribal durumlarda etkili olur. Ökrüsüğe iyi geldiği bilinen ıhlamur çayının boğaz ağrısına karşı da iyileştirici gücü vardır.

Grip için ıhlamur çayı nasıl yapılır?

Gribal enfeksiyonlara karşı tüketilen ıhlamur çayının demlenerek tüketilmesi gerekir. Ihlamur çiçeği ve yaprakları bir bardak kaynar suya atılır ve 10 dakika boyunca demlenir ve ardından tüketilir.

Organik çay üretiminin her aşaması sertifikalanmış, hiçbir aşamasında kimyasal kullanılmamıştırNa
sıl Kullanılır? Ihlamur Çiçek Çayı demlenerek hazırlanır.


-1 dolu tutam Ihlamur Çiçek , 1 su bardağı kaynar suya atılır.

-10 dakika demlenir ve süzülür.

-Günde 2-3 bardak içilir. 

Ihlamur Çayı Nasıl Demlenir?

Ihlamur çayı nasıl demlenir  “Bir bardak kaynar suya bir tutam ıhlamur çiçeği koyulur ve 1-2 dakika kaynatılır. 5-10 dakika demlendikten sonra süzülüp içilir”

Uyarı: Sitemizde yer alan yazı, haber, makale, video, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzman bir doktora danışınız. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır. Bu site Bloğumuz ve ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır.-Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.-Diyet ya da egzersiz rejiminde herhangi bir değişiklik yapmadan önce doktorunuza veya diğer sağlık birimlerine danışmalısınız..

·  Bu site Bloğumuz ve ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır.-Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.-Diyet ya da egzersiz rejiminde herhangi bir değişiklik yapmadan önce doktorunuza veya diğer sağlık birimlerine danışmalısınız..

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
ıhlamur kasrııhlamur ağacııhlamur faydalarııhlamur çayııhlamur nasıl yapılırıhlamur fiyatııhlamur nasıl demlenirorganik ıhlamur çiekaromatik bitkileendemik bitkilerşifalı bitkilersertifikalı ürünler
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.