0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Hayıt%20Bitki%20Suyu(Yin%20Suyu)
Organik Hayıt Bitki Suyu(Yin Suyu)
Ürün Kodu : 870
214.20 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
ML
250ml


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Hayıt Bitki Suyu – Organic Hayıt Herbal Juice

Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen  Organik Hayıt Tohumlarından Soğuk Sıkım yöntemi ile elde edilmiş Hayıt suyu, geleneksel yöntemlerle elde edilir.
Oluşumundan sonra süzülen tüm bitki sularımız katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir.
Soğuk Sıkım  yöntemi ile içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. 
Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Bitkilerin tohumu çok eski zamanlardan günümüze kadar alternatif tıp alanında kullanılmaktadır. Şimdi sizlere öyle bir tohumdan bahsedeceğiz ki faydalarını duyduğunuzda okuduğunuza inanamayacaksınız. Hayıt tohumu da bu tohumlardan biridir ve uzun yıllardır geleneksel tedavi yöntemleri arasındaki yerini korumuştur.Çok eski zamanlardan bu döneme kadar kendinden konuşturan hayıt tohumu, anne olmak isteyenlerin yüzünü güldürecek derecede etkili.

Hayıt Tohumu Nedir?

Hayıt tohumu, mor renkli çiçek açan ve Güney Anadolu’da sıkça yetişen bir bitkinin tohumudur.Bu bitkinin kendine has bir aroması vardır. Koklandığında nefesi açan rahatlatıcı bir koku duyulur.Hayıt tohumunun bir diğer adı da “Ruhban Biberi” olarak bilinir. Ruhbanlar tarafından karabiber niyetine kullanılan hayıt tohumu, son yıllarda revaçta olan bir bitkisel destektir.Sosyal medyada kadınlar için faydaları bilinen hayıt tohumunun erkekler için de birçok yararı olmaktadır.Hayıt tohumu Eski Yunan’da ve Orta Çağ’da çeşitli hastalıkları iyileştirmek için tercih edilen; son günlerde de merak konusu olan bir bitkinin tohumu olarak bilinir.

Hayıt Tohumu Faydaları Nelerdir?

1) Anne Sütünü ArtırırGebelik döneminde anne sütünün verimi dikkat çeker. Eğer anne sütü çok geliyorsa; uzman onayından sonra hayıt tohumu kullanımı önerilir.Hayıt tohumunun süt miktarını ve kalitesini artırdığı bilinmektedir. Emzirme döneminde huzurlu günler geçirmek isteyenler hayıt tohumunu tercih edebilir.Anne sütünü çoğaltan hayıt tohumu gögüs büyütme konusunda da etkili sonuçlar vermektedir.

2) Aşırı Terlemeyi EngellerKadın ve erkeklerin her mevsim karşılaştığı terleme problemi, hayıt tohumu ile sonlanabilir.Ter bezlerini dengeleme özelliği bulunan hayıt tohumu, sık ve yoğun terleyen kişilerin çaresi olacak.

3) Kist Oluşumunu ÖnlerKadınlık hormonlarını dengeleyen hayıt tohumu aynı zamanda çikolata kisti gibi kist türlerini de yok edecektir.Kistler ile bitkisel yöntemle mücadele etmek isteyenler, hayıt tohumunu bir süre kullanıp sonuç alabilir.

4) Bağırsakları ÇalıştırırBağırsak sorunlarını çözecek etkili bir bitkisel çözüm arıyorsanız; hayıt tohumu tam aradığınız şey oluyor. Çünkü bu tohumu düzenli kullananların bağırsak faaliyetleri düzenleniyor.Eğer kabızlık ya da ishal sorunu yaşadığınız günlerde hayıt tohumu kullanırsanız; bağırsaklarınız normal işleyişini kazanacaktır.

5) Regl Ağrısını DindirirRegl günlerinin en çok şikayet edilen durumu yaşanılan ağrı ve sancılardır. İşte hayıt tohumu bu problemi dindirmek için kendini hatırlatacaktır.Hayıt tohumu, adeti düzenleyen ve ağrıları hafifleten bir özelliği ile kadınların favorisi olmaktadır.

6) Cilt Yenileyici, Yaşlanma KarşıtıCildinizi uzun süre korumak ve daha genç görünmek istiyorsanız; en doğal kozmetik ürünlerinizden biri de hayıt tohumu olacak diyebiliriz.Hayıt tohumu yaşlılık belirtilerini erteleyen, cildin daha genç ve sıkı görünmesini sağlayan bir tohumdur.Hormonları düzenlediği için sivilce ve akne oluşumunu da dolaylı yoldan önler.

7) Daha Güvenli Gebelik DönemiGünümüzde pek çok kadın gebelik döneminde zorluk yaşamaktadır. Hamile kalmakta zorlanmak yahut tüm gebelik dönemini yatarak geçirmemek için hayıt tohumuyla tanışmalısınız.Rahim içindeki zarların kalitesini koruyan hayıt tohumu, kadınların daha sağlıklı hamilelik dönemi geçirmesine destek olur.Hayıt tohumunu uzman onayı ile kullandıktan sonra düşük riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

8) Prostat Kanserine Bitkisel ÇözümHayıt tohumu, erkekleri de sevindirecek faydaları barındırıyor. Prostat kanserine yakalanmamak için tavsiye edilen hayıt tohumu, çok eski zamanlarda da prostata karşı kullanılmaktaydı.İleri yaşlarda prostat ihtimalinden uzak kalmak için hayıt tohumunu kullanabilirsiniz.

9) Stres ve Gerginliği Hafifletir.Hayıt tohumu beden rahatlattığı gibi ruhu da rahatlatıyor.Hayıt tohumunun hormonları düzenleme etkisiyle rüm beden kötü enerjiden anında arınacak ve stresten uzak kalacaksınız.

10) Ödem ve Toksin Arındırıcı: AntioksidanBirçok bitkide bulunan antioksidan maddeler, hayıt tohumunda da bulunuyor ve sağlık konusunda size büyük yardımı dokunuyor.Bedeni toksinlerden arındırma görevi olan bu tohum ile vücudu zararlı maddelerden temizleyeceksiniz.Kanı temizleyen, ödemi alan, stresi yok eden hayıt tohumu ile her açıdan arınmış bir bedene sahip olabilirsiniz.

Hayıt Tohumu Zararları ve Yan Etkileri var mıdır?

Hayıt tohumunun da zararları konuşulmaktadır. Faydalarıyla insanları mutlu eden hayıt tohumu bazı yan etkileriyle de korkutmaktadır. Bilinçli kullanmak ve zararından uzak kalmak için şu bilgilere kulak vermelisiniz!Hayıt tohumunun yoğun tüketimi mide bulantısına neden olacağı için gün içinde çok fazla tüketilmesi önerilmez.Prostata iyi gelmesiyle bilinen hayıt tohumu, tüm erkeklerde olmasa da birçok erkekte cinsel isteği azaltmaktadır.Kemoterapi gören kişilerin kesinlikle kullanması tehlikelidir.Emzirme döneminde ve gebelik sürecinde doktorunuz izin verdiyse kullanmayı unutmayınız!


Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.


Alerjen Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
hayıtsuyufaydalarıhayıtsuyunedirhayıtotusuyunezamaniçilmelihayıtsuyunasılkullanılırhayıtotunukimlerkullanamazhayıtsuyununkadınlarafaydalarıorganikhayıtsuyukatkısızgelenekselyöntem
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.