0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Gulutensiz%20Nohut%20Unu%20’’Taş%20Değirmen’’
  • Organik%20Gulutensiz%20Nohut%20Unu%20’’Taş%20Değirmen’’
Organik Gulutensiz Nohut Unu ’’Taş Değirmen’’
Ürün Kodu : 917
97.30 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
550gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz
Organik Nohut Unu:Organic Chickpea Flour
Organik tarım ile pestisitsiz üretilmiş nohutlardan taş değirmende besin içeriği korunarak öğütülmüş; organik nohut unu.

Kullanım Önerisi: Tüm hamur işlerinde; humus, falafel, omlet, çorba ve sos yapımında kullanabilirsiniz.

Nohut Kalori ve Besin Değeri Nedir? Gluten İçerir Mi?

Nohut unu gluten içermez. Bu nedenle, gluten tüketmemesi gereken çölyak hastaları tarafından sıklıkla kullanılır.Çölyak hastaları, gluten içeren buğday unlarının yerine nohut ununu tercih edebilmektedirler.Nohut ununun besin değeri de oldukça yüksektir.100 gram nohut unu 386,9 kalori içerir.Demir, kalsiyum, magnezyum ve potasyum minerallerini bol miktarda içerir.Bunun yanında A ve B6 vitamini de barındırmaktadır.Ayrıca iyi bir lif kaynağı olan nohut unu, protein bakımından da zengin bir besindir.Besin değeri yüksek bir bakliyat olan nohutun unu da insan sağlığına yararlı birçok farklı özelliğe sahiptir.


Besin Değerleri


100 gr1 Su Bardağı (200 ml lik)
Karbonhidrat (g)63126
Protein (g)2346
Yağ (g)510
Lif (g)612
Kolesterol (mg)00
Sodyum (mg)2244
Potasyum (mg)8311662

100 gr1 Su Bardağı (200 ml lik)
Kalsiyum (mg)157314
Vitamin A (iu)1020
Vitamin C (mg)36
Demir8.316.6

Nohut Unu protein, demir, fosfor, potasyum, magnezyum, folik asit ve lif açısından zengindir. Özellikle humus yapmak için kullanılan bir undur. Kalorisi yüksek olduğu için çok fazla miktarda tüketilmemesine dikkat edilmelidir.

Nohut Unu Faydaları Nelerdir?

Nohut ununun en önemli özelliği glutensiz olmasıdır. Bu nedenle kesinlikle gluten tüketmemesi gereken çölyak hastaları tarafından kullanılabilir.Nohut unu, içindeki vitamin ve minerallerle vücudun direncini arttırır ve bağışıklık sistemini destekler.İyi bir lif kaynağı olan nohut unu, sindirim sistemi için de yararlıdır ve bağırsakların düzenli bir şekilde çalışmasına destek olur.Nohut unu, içindeki vitamin ve minerallerle vücudun direncini arttırır ve bağışıklık sistemini destekler. İyi bir lif kaynağı olan nohut unu, sindirim sistemi için de yararlıdır ve bağırsakların düzenli bir şekilde çalışmasına destek olur.

Maske olarak da kullanılabilen nohut unu cilt sağlığı açısından birçok faydalı özelliğe sahiptir.Tok hissettirmesi ile öne çıkan nohut unu diyet yapanlar tarafından da çeşitli tariflerde kullanılabilmektedir.Alerji ya da diğer olumsuz etkiler ile karşılaşmamak için nohut unu tüketmeden önce doktorunuza danışınız.

Nohut, polifenol adı verilen faydalı antioksidanlar içerir. Antioksidanlar, çeşitli hastalıkların gelişimine katkıda bulunduğu düşünülen, vücudunuzdaki serbest radikaller olarak adlandırılan kararsız moleküllere karşı savaşan bileşiklerdir. Ayrıca nohut unu, işlenmiş gıdaların akrilamid içeriğini azaltma kabiliyeti açısından da faydalıdır.Nohut unu, beyaz una göre %25 daha az kalori içerir. Nohut unu, bu yüzden kilo vermek isteyenlerin kullanabileceği alternatiflerden biridir.Araştırmacılar onlarca yıldır nohut ve mercimek de dahil olmak üzere baklagillerin açlığı azalttığını teorize ettiler. Nohut ununun kendisi açlığı azaltabilir. 16 kadın üzerinde yapılan gözlemsel bir çalışmada, %70 beyaz un ve %30 nohut unundan yapılmış bir hamur işi yiyenlerin, %100 beyaz undan yapılmış bir hamur işi yiyen katılımcılara göre daha düşük ghrelin seviyeleri vardı.Nohut unu, beyaz unun karbonhidratının yaklaşık yarısına sahiptir ve bu nedenle kan şekerini farklı şekilde etkileyebilir. Nohut ununun glisemik indeksi düşük olduğu için, kan şekerini dengede tutmaya yardımcı olur.Nohut unu, lifle doludur, çünkü nohutların kendileri bu besin maddesinde doğal olarak yüksektir. Bir fincan (92 gram) nohut unu, yaklaşık 10 gram lif sağlar.Nohut ayrıca dirençli nişasta adı verilen bir lif türü içerir. Dirençli nişasta, sağlıklı bağırsak bakterileriniz için bir besin kaynağı olarak hizmet ettiği kalın bağırsağınıza ulaşana kadar sindirilmeden kalır. Kalp hastalığı, tip 2 diyabet ve kolon kanseri gibi çeşitli durumların riskinin azalmasıyla ilişkilendirilmiştir.Nohut unu, protein açısından beyaz ve tam buğday unu da dahil olmak üzere diğer unlardan daha yüksektir. 1 fincan (92 gram) nohut unu porsiyonu 20 gram protein sağlarken, beyaz unda 13 gram ve tam buğday ununda 16 gramdır.Nohut unu, buğday unu kullanılan hemen her yemekte kullanılabilir.Nohut unu evde kolayca hazırlanabilir. Bunun için nohutları fırında pişirmek ve ardından mutfak robotunda toz haline getirmek yeterlidir. 


 Bu site Bloğumuz ve ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır.-Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.-Diyet ya da egzersiz rejiminde herhangi bir değişiklik yapmadan önce doktorunuza veya diğer sağlık birimlerine danışmalısınız..

Bilgilendirme:
  Ürünlerde uyguladığımız  indirimli ve kampanyalı satış fiyatları Bayi ve satış mağazalarımızda geçerli değildir.

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
nohutununasılyapılırnohutunuilehumusnohutununeişeyararnohutunuileneleryapılabilirnohutunutariflerinohutunufaydalarınohutunufiyatnohutunuevdeyapılabilirmiorganiknohutunukatkısıztaşdeğirmen
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.