0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Gulutensiz%20Mısır%20Unu%20’’Taş%20Değirmen’’
  • Organik%20Gulutensiz%20Mısır%20Unu%20’’Taş%20Değirmen’’
Organik Gulutensiz Mısır Unu ’’Taş Değirmen’’
Ürün Kodu : 916
71.40 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
550gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz
Organik Mısır Unu(Taş Değirmen):
Organik tarım esaslarına uygun, katkısız, ilaçsız, genetiği korunmuş ve besin değerleri bozulmamış atalık tohum mısırlardan taş değirmende öğütülmüş  organik mısır unu.
Mısır unu, mısır tanelerinin öğütülmesi ile elde edilir. Kilerinizde mutlaka bulunması gereken mısır unu; yemeklerinize çeşitlilik katar. Kek ve ekmeklere eklenebilir. Vitamin ve mineral bakımından zengin olmasından dolayı insan vücuduna sayısız faydası bulunmaktadır. Ayrıca bu un çinko bakımından da zengindir. Çinko, yiyecekleri enerjiye dönüştürmenize yardımcı olmaktadır.

Net Miktar: 550 gr

Menşei: Türkiye

Besin Değerleri (100 g)

  • Enerji (kcal): 356
  • Karbonhidrat (g): 72,8
  • Protein (g): 5,44
  • Yağ (g): 3,66
  • Lif (g): 5,16
  • Potasyum (mg): 203
  • Kalsiyum (mg): 9

Organik Mısır Unu:

Bütün doğallığı ve harika lezzeti ile sofralarınızı şenlendirmek için  hizmetinize sunuluyor. Mısır unu, mısırın öğütülerek toz haline getirilmesi ile elde edilir ve genellikle hamur işleri yapımında kullanılır.  GDO’suz ve genetiği değiştirilmemiş tohumlardan elde edilen mısırların geleneksel yöntemlerle taş değirmende öğütülmesi ile kullanıma hazır bir hale getiriliyor ve en sağlıklı paketleme seçenekleri ile paketlenerek doğru yöntemlerle korunuyor. Bu sayede aradığınız lezzeti ve doğallığı sonuna kadar hissediyorsunuz.

Özellikle Karadeniz bölgesinde çokça kullanılan ve lezzetiyle gönülleri fetheden mısır unu, sağladığı yüksek enerji ile sofralarda büyük bir keyif ve gönül rahatlığı ile tüketilmektedir.  Herhangi bir fabrikasyon işlemden geçmeden tamamen organik tohumlardan elde edilen mısırların taş değirmende öğütülerek ince toz haline getirilmesi ile lezzetinden hiçbir şey kaybetmeden sofralarınıza geliyor. Lezzeti ile damaklarınızı şenlendirmenin yanı sıra sağladığı yüksek enerji ile daha aktif ve dinç bir gün geçirmenizi sağlıyor.

Mısır Unu Faydaları Nelerdir?

Kolesterolü Dengeler Bağışıklık Sistemini Güçlendirir.Kabızlığa İyi Gelir.Kemikleri Güçlendirir.Cildi Temizler.Yüksek Tansiyona İyi Gelir. Alzheimer Riskini Önleyebilir. Göz Sağlığını Destekler.Mısır unu günlük almanız gereken proteini sağlamaktadır. Bu sayede mısır unundan hazırlanan yemeklerle protein ihtiyacınızı karşılama şansınız olur. Birçok kişi mısır unu faydaları ve besin değerleri hakkında araştırma yapmaktadır. Sizin için mısır ununun faydaları, kalori ve besin değerleri hakkında bilgileri bu içeriğimizde derledik. Mısır unu protein bakımından da çok yeterli bir undur. Özellikle sporcular ve diyet yapanlar, bu nedenle normal un kullanılan yemeklerden uzak duranlar bu eksiklerini mısır unu ile kapatabilirler. Mısır unu kolestrolü dengelediği için belirli yaşın üstündekiler için de son derece faydalıdır. Yine yüksek tansiyon ve Alzheimer riskini önlemesi nedeniyle belirli yaş üstü için son derece faydalı bir gıda olmasını sağlıyor. Bu yönden mısır unu çeşitli tarifler içerisinde kullanmanızı şiddetle tavsiye ettiğim bir un. Mısır unu özellikle Kek ve ekmeklere eklenebilir. Vitamin ve mineral bakımından zengin olmasından dolayı insan vücuduna sayısız faydası bulunmaktadır. Ayrıca bu un çinko bakımından da zengindir. Çinko, yiyecekleri enerjiye dönüştürmenize yardımcı olmaktadır.


 Bu site Bloğumuz ve ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır.-Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.-Diyet ya da egzersiz rejiminde herhangi bir değişiklik yapmadan önce doktorunuza veya diğer sağlık birimlerine danışmalısınız..

Bilgilendirme:
  Ürünlerde uyguladığımız  indirimli ve kampanyalı satış fiyatları Bayi ve satış mağazalarımızda geçerli değildir.


Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
mısırunuekmeğimısırunuhelvasımısırunuçorbasımısırunuileneyapılırmısırunufiyatımısırunufaydalarımısırunukekiorganikmısırunutaşdeğirmenmısırunukiloaldırırmımısırununeredekullanılırekmeklikmısırunukatkısızglutensiz
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.