0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
 • Organik%20Gulutensiz%20Hindistan%20Cevizi%20Unu%20
 • Organik%20Gulutensiz%20Hindistan%20Cevizi%20Unu%20
Organik Gulutensiz Hindistan Cevizi Unu
Ürün Kodu : 913
147.70 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
300gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz
Organik Hindistan Cevizi Unu - Organic Coconut Flour

Hindistan Cevizi Unu Nedir?

Palmiyegiller ailesinden olan Hindistan cevizi meyvesinden üretilen ve mutfaklarınızda gönül rahatlığıyla kullanabileceğiniz organik bir undur. Hindistan cevizi unu kalori miktarı 30 gramda yaklaşık 120 kaloridir. Lif bakımından zengin olan Hindistan Cevizi Unu bol miktarda mineral içerir. Çölyak hastaları için iyi bir alternatiftir. Günümüzde trend haline gelmiş ve popülaritesi her geçen gün artmaktadır. İçerisinde demir, manganez, kalsiyum, potasyum, sodyum, fosfor gibi faydalı maddeler ve ayrıca yağ asitleri, B1, B9, C vitaminleri içerir.Sütünden, suyundan ve tozundan faydalanılan bu meyvenin  içeriği oldukça zengindir. Karbonhidratlar, lif, kalsiyum, bakır, çinko, magnezyum ve selenyum bakımından çok zengindir. Ayrıca içerisinde bolca protein , sodyum, potasyumi C, K , E vitaminleri  vardır. Sindirim ve bağırsak bozuklukları ile ilgili problemlere fayda sağlar. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Hindistan cevizi suyunun tam yağlı sütten daha besleyici olduğu söylenmektedir. Anne sütüne eşdeğer "laurik” asitini içerisinde barındırır.

Hindistan cevizi düşük miktarda sindirilebilir karbonhidrat bulundurmasına karşın gluten içermez . Hindistan cevizinde bulunan diyet lifi, sağlık açısından kritik faydalara sahiptir. Bunlar arasında kanser, kardiyovasküler hastalıklar ve diyabet gibi kronik hastalıkların inhibisyonu yer almaktadır. Ayrıca kilo kaybını kolaylaştırıcı etkisi de bulunmaktadır. Hindistan cevizi düşük glisemik indekse sahiptir. Yüksek diyet lif içeriği ile birleştiğinde düşük glisemik indeksli gıdaların, hem sağlıklı bireyler hem de diyabet hastalarında kan şekeri ve lipit konsantrasyonlarını artıran yemek sonrası kan şekeri ve insülin tepkilerini hafiflettiği bilinmektedir . Bu çerçevede Hindistan cevizi; Hindistan cevizi sütü, Hindistan cevizi yağı ve un üretimi ile tanınmaktadır.

Meyvesinden Hindistan cevizi sütü elde edildikten sonra artakalan posadan üretilen Hindistan cevizi unu, karbonhidrat grubundan olan diyet lifleri ve nişasta harici polisakkaritleri içermesi sayesinde ince bağırsakta sindirilmez ve kalın bağırsaktaki faydalı bakterilerce fermente edilerek vücut için yararlı kısa zincirli yağ asitlerinin sentezine katılır. Hindistan cevizi ununun içerdiği bu özellikler, ikame edildiği gıdalara önemli bir fonksiyonellik kazandırmaktadır.

Hindistan Cevizi unu Zararı Nedir?

Hindistan cevizinin fazla tüketimi  bağırsaktaki zararlı bakterileri öldürdüğü için ishale sebep olabilir. Özellikle cildi normalden daha yağlı olan kişilerde sivilcelenmeye sebep olabilir. Aslında içerisinde bulunan billaurik asit, sivilceye sebep olan bakterileri öldürme özelliğine sahiptir. Bu nedenle tüketim miktarı Yük ve sıklığı kontrol altına alınmalıdır. Fazla tüketim sonucu kolestrolü  yükseltir ve kalp damar hastalıkları  riskini arttırır.zellikle alerjik bünyeye sahip olanların dikkatli tüketmesi gerekmektedir. Alerji belirtileri; bulantı, kusma, egzama, ishal, anaflaksi olabilir.Hipotiroid olan çocuklarda, tirorid bezinin yanlış çalışmasına sebep olabilir. Bu nedenle doktora danışarak tüketimine karar verilmelidir. Tüketim miktarı ve kandaki tiroid duru antikorları düzenli olarak kontrol edilmelidir.Doymuş yağ oranı yüksek olan hindistan cevizi yağı kalbe zarar verebilir. Çünkü içerisinde bulunan doymamış yağ Yani son miktarı doymuş yağın zararlı etkisini azaltacak kadar fazla değildir. Hindistan cevizi ile detoks yapanların baş ağrısı yaşayabileceği üzerinde durulmaktadır. Çünkü içerisindeki orta zincirli yağ asitleri, vücuttaki mantarları parçalar ve toksinler oluşur. Bu toksinler baş ağrısına sebep da olabilir.besin değerleri100 gr
enerji kcal34517,25
toplam yağ (gram)1217,14
doymuş yağ ( gram)1155,00
karbonhidrat (gram)228,46
şeker (gram)2123,33
protein (gram)1632,00
Lif ( gram)43172,00
Tuz0,0250,42


Organik Hindistan Cevizi Unu Kullanım:

Hindistan cevizi unu kalori miktarı 30 gramda yaklaşık 120 kaloridir. Bol miktarda demir içerir. Sindirim sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı olur. Hindistan cevizinin kalp sağlığına, sinir sistemine, besleyiciliğine ve içerdiği minerallerin zenginliğine dair bir çok medikal makale vardır. 


 • Atıştırmalık ve tatlılarda
 • Ekmek yapımında
 • Çorbaları ve yemekleri terbiye etmede
 • Hamur işleri yapımında

Kimler Kullanabilir?

 • Gluten Hassasiyeti Olanlar
 • Çölyak Hastaları
 • Ketojenik diyet yapanlar
 • Paleo diyet yapanlar
 • Veganlar
 • Vejeteryanlar
 • Helal gıda tüketicileri
 • Kosher gıda tüketicileri

Muhafaza Koşulları:

Ürünü paketinde sıkıca kapatılmış şekilde mümkünse buzdolabınızda, değilse kuru ve ışık görmeyen ortamda muhafaza ediniz.

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
hindistanceviziunuiletariflerhindistanceviziunuilekurabiyehindistanceviziunuilekekhindistanceviziununeişeyararhindistanceviziunutadınasılhindistancevizitozuneişeyararkatkısızorganikhindistanceviziunu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.