0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Enginar%20Suyu
Organik Enginar Suyu
Ürün Kodu : 867
237.41 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
ML
250ml


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Enginar Suyu – Organic Artichoke Juice

Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen  Organik Enginarlar'dan Soğuk Sıkım yöntemi ile elde edilmiş Enginar suyu, geleneksel yöntemlerle elde edilir.
Oluşumundan sonra süzülen tüm bitki sularımız katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir.
Soğuk Sıkım  yöntemi ile içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. 
Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Papatyagiller familyasına ait bir bitki olan enginar, sebze ve et yemeklerinde sık sık kullanılır. Akdeniz ve Güney Avrupa çevresinde yetişen enginar, sağlık açısından son derece faydalıdır. Yalnızca yemek yapımında değil, detoks içeceklerinde de kullanılır.

Enginar Suyunun Faydaları Nelerdir?

Yüksek oranda C vitamini içerir. Vücut direncini arttırır.Kan şekerini dengeler. Bu özelliğiyle diyabet hastalarına önerilen besinlerden biridir.Kan dolaşımını hızlandırır.Metabolizmayı hızlandırır. Kilo verme sürecine destek olur.Doğal bir idrar söktürücüdür.Yüksek oranda lif içerir. Bu sayede mide sorunlarına ve ağrılarına iyi gelir.Karaciğer yağlanmasına ve birçok karaciğer sorununa iyi gelir.Vücuda enerji verir.Cilt sağlığını korur. Sivilce ve akne oluşumunu önler.Cilt lekelerine iyi gelir. Cildi nemlendirir.Kötü kolesterolü düşürür.Gaz şikayetlerine ve hazımsızlığa iyi gelir.Safra kesesini ve karaciğeri temizler.

Enginar Suyu Günde Ne Kadar İçilmeli?

Taze enginar suyunu günde 2 su bardağı olacak şekilde içebilirsiniz. Enginar suyunun yemeklerden önce aç karna içilmesi önerilir. Ancak enginar suyunu 1-2 günlük hazırlayabilirsiniz. Enginar suyunun tazeliği gidince faydaları da azalır. Bu yüzden 2 günde bir yenilemeniz gerekir. Düzenli olarak tüketilmesi gereken enginar suyu, özellikle karaciğer iltihaplanmalarına karşı etkilidir. 

Enginar Suyu Ne işe Yarar?

Enginar sebzesinden elde edilen enginar suyunun pek çok faydası bulunmaktadır. Bu etkilerini içerisinde barındırdığı A, B, C vitaminler ve fosfor, magnezyum, kalsiyum, demir ve potasyum gibi mineraller sayesinde göstermektedir.Enginar suyu, safra kesesi ve karaciğerde biriken alkol, yağ ve nikotinin atılmasını kolaylaştırmaktadır. Bunun yanında safra kesesi hastalıklarına iyi gelmektedir. Atardamarlarda kireçlenme oluşumunu da önlemektedir. Afrodizyak etkisi ile cinsel gücü arttırdığı da görülmüştür.

Enginar Suyu zayıflatır mı ?

Enginar suyunun pek çok faydasından yukarıda bahsetmiştik. Burada ise enginar suyunun zayıflatıp zayıflatmadığından bahsedeceğiz. Enginar suyu öncelikle içerisinde yüksek miktarda antioksidan içermektedir. Bu sayede vücuttaki serbest radikallerin yani toksin maddelerin aktivitelerini engellemektedir.Bunun yanında vücuttaki ödemlerin atılmasında da enginar suyunun ciddi etkileri bulunmaktadır. Bu durumlar aynı zamanda enginar suyunun zayıflatıcı özelliğe sahip olduğunu da göstermektedir. Bu bağlamda enginar suyunu düzenli olarak tüketip aynı zamanda fiziksel aktivite de yaptığınızda kilo vermeniz mümkündür.

Enginar Suyunun zararları Nelerdir?

Enginar suyunun birçok faydasının yanında bazı zararları da bulunmaktadır. Bu zararlar genellikle belirli rahatsızlıkları bulunan kişilere etki etmektedir. Bu bağlamda boşaltım sistemi rahatsızlığı bulunan hastalara zararlıdır.Karaciğer ve safra kesesi problemi olan kişilerin enginarı tüketmemesi gerekmektedir. Çünkü bu problemli kişilerin kullandığı ilaçların etkisini engelleyebilir. Alerjisi olanlarında enginarı tüketmemesi gereklidir.

Önemli Not: Ciddi kronik rahatsızlığı olan kişiler, düzenli ilaç kullananlar, alerjik bünyeye sahip olanlar hamileler ve emziren anneler enginar suyunu içmeden önce mutlaka doktora danışmalıdır. Doktorun onay vermediği hiçbir ürün kullanılmamalıdır.


Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için [email protected]  'a mail atabilirsiniz.


Alerjen Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
enginarsuyufaydalarıenginarsuyunezamaniçilmeienginaryaprağısuyuneyeiyigelirenginarsuyunasılkullanılırenginarsuyunasıliçilirenginarsuyunasılkaynatılırorganikenginarsuyukatkısızgelenekselyöntem
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.