0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Elma%20Kurusu
  • Organik%20Elma%20Kurusu
Organik Elma Kurusu
Ürün Kodu : 700
85.50 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
150gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Elma Kurusu  Organic Apple Dried
Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Elmalarımız geleneksel yöntemlerle güneşte ve gölgede kurutularak katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Taze ve zamanında hasat edildiğinden içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Eski Türkçede renginden ötürü “alma” diye bilinen elma, ilk kez Kuzey Anadolu’da, Orta Asya dolaylarında ortaya çıkmıştır. Orta Asya’dan dünyaya yayılan elma, yüksek besin değeri, sulu lezzeti ve çok yönlülüğüyle bugün favori meyveler arasında boy gösteriyor. Elma, dört mevsim boyunca manavlarda ve Pazar tezgahlarında yerini alıyor, dayanıklılığıyla günlerce meyve sepetlerini dolduruyor. Çiğ olarak tüketilebilen elma aynı zamanda kek ve pastalarda, soslarda, hamur işi tariflerde, içeceklerde aromatik lezzetiyle gelişmiş bir tüketim alanı sunuyor. Elma içerdiği A, B6, C, E, K vitaminleri ve potasyum, çinko, kalsiyum, demir, fosfor mineralleriyle tam bir sağlık deposu özelliği taşıyor.

Elma Kurusu Faydaları Nelerdir?

Elma vücuda birçok yararı mevcuttur. Özellikle hastalıkların tedavi süreçlerini olumlu şekilde destekleyerek bireylerin hızlı bir şekilde iyileşmelerine yardımcı olur. En bilinen elma kurusu faydaları şunlardır:Elma düzenli tüketildiğinde antioksidan etkisi yaratır. Böylece hastalıklara karşı vücutta direnç oluşturur.Elma kurusunun kansere karşı koruduğu araştırmalar tarafından desteklenmektedir.Elma kurusu lif içerir ve tok tuttuğu için diyet ara öğünlerinden önerilen meyveler arasındadır.Elma bünyesinde bolca su barındırdığı için susuzluk giderici etkiye sahiptir.Ağız ve diş sağlığına olumlu katkıları vardır.

Elma, kurutulmuş şekilde atıştırmalık olarak tercih edilebilen bir meyvedir. Organik kuru elma ile çay demlemek ve bu şekilde tüketmek de mümkündür. Kurusu kadar elmanın çay olarak tüketilmesi de faydalıdır. Kabızlığa ve hazımsızlığa iyi gelen elma aynı zamanda zayıflamaya da yardım eder.

Düzenli olarak tüketilen elma kurusu bir antioksidan kaynağı olduğu için kansere karşı koruyuculuk oluşturur.Bağışıklık sistemini destekler ve özellikle soğuk kış günlerinde düzenli olarak tüketilmesi ya da çay olarak içilmesi önerilir.

Lifli yapısı sayesinde kabızlık sorununu çözer. İçindeki vitaminler sayesinde mide yanması, ülser, reflü ve gastrit gibi rahatsızlıklara da iyi gelir.Kanı temizler ve kötü kolesterolün düşmesine yardım eder. Tansiyon düşürme özelliği olduğundan yüksek tansiyonu olan hastaların tüketmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir.Vücuttaki suyu uzun süre muhafaza edebilen elma kurusu susuzluk giderir.Diş ve ağız sağlığının da korunmasına yardım eder.

Elma Kurusunda Hangi Vitamin ve Minareller vardır?

Elmanın içinde A, B ve C vitaminleri vardır. Mineraller, demir ve potasyum açısından da zengin olan elma lifli içeriği sayesinde sağlık üzerinde önemli bir yere sahiptir. Kurutarak tüketilmesi elmanın daha uzun süre muhafaza edilmesi ve kullanılması için önemlidir. İçindeki mineral ve vitaminler kurutulduğu zaman da konsantre bir biçimde saklanmış olur. Yüksek fayda sağlamak için elmanın organik olduğundan ve sağlıklı koşullarda yetiştirildiğinden emin olmakta fayda vardır.

Elmanın Besin Değeri

100 gram elmanın besin değeri;

  • Kalori: 52 kkal
  • Karbonhidrat: 13.81 gr
  • Protein: 0.26 gr
  • Yağ: 0.17 gr
  • Lif: 2.4 gr

Lif oranı yüksek olan elma hem sindirim sistemi hem de kanser, kalp hastalıkları, astım ve Tip 2 diyabet riskini azaltmada diğer sebze ve meyveler ile karşılaştırıldığında sürekli olarak ilişkidedir. Bunlara ek olarak elma akciğer fonksiyonlarını ve kilo kaybını arttırır. Elmadaki pektin ve fenoller kolesterol ve trigliseridi düşürmede tek başlarına yarattıkları etkiden daha etkilidir.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı :
Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
elmakurusunasılyapılırelmakurusufaydalarıelmakurusufiyatıelmasirkesielmafaydalarıelmakurusunasıltüketilirelmakurusuneyeiyigelirkurutulmuşelmanerelerdekullanılırgüneşteelmakurutmakatkısızorganikelmakurusu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.