0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Domates%20Sosu
Organik Domates Sosu
Ürün Kodu : 617
205.88 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
400gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Domates Sosu– Organic Tomato Sauce


Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Biber ve Domateslerden elde edilmiş geleneksel yöntemlerle odun ateşinde katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Taze ve zamanında hasat edildiğinden  içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir.Domates Sosumuz yaz mevsiminde toplanmış lezzetli domateslerinden üretilmiştir. Domates Sosu tüm yemeklerinizde kullanabilir, dilerseniz kahvaltılık sos/menemen olarak afiyetle ve sevdiklerinizle birlikte tüketebilirsiniz. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Organik Domates Suyunun faydaları Nelerdir?

Organik domates sosu yapısında birçok vitamin ve mineral bulunmaktadır. Organik domates salçasında A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, C ve K vitaminleri mevcuttur. Bunların yanı sıra niacin, demir, potasyum, karbonhidrat gibi bileşiklerde yer almaktadır. Bu vitamin ve mineraller vücudumuzun elzem ihtiyacını karşılar. Ayrıca salçanın içeriğinde yer alan likopenin sağlığımıza katkısı tahmin edilenden çok daha fazladır.

Vücudumuz yapısı gereği kendiliğinden likopen ihtiyacını karşılayamaz. Vücudumuzun hastalıklardan korunması için likopen ihtiyacını yediğimiz besinlerden karşılamak zorundayız. İhtiyacımız olan likopeni en iyi şekilde karşılayacak ürünlerden birisi de domatestir.Likopen ihtiyacımızın büyük oranını domatesten karşılamamız mümkün olmaktadır. Çünkü domates vücudumuzun %85 oranında likopen gereksinimini karşılamaktadır. Organik domates salçası yiyerek gerekli likopenin büyük çoğunluğunu almış oluruz. Bunun sebebi ise içeriğinde katkı maddesi ve kimyasal bulundurmuyor olmasıdır. Ayrıca organik domatesten yapılan domates sosu yemeklerimize fazlasıyla lezzet vermektedir. Aynı zamanda organik salçasının tüketmek prostat kanserini önlememize yardımcı olur.

C vitamini, kollajen üretimini artırırken, likopen cildi serbest radikallere karşı korur ve yaşlanma belirtilerini azaltır. Bağışıklık Sistemini Güçlendirir: Domates suyu, C vitamini ve diğer besinlerle bağışıklık sistemini güçlendirir. Bağışıklık sistemini destekleyerek hastalıklara karşı vücudu korur.Sonuç olarak, domates suyu antioksidanlarla dolu, kalp sağlığını destekleyen, sindirimi düzenleyen, cilt ve göz sağlığını koruyan, bağışıklık sistemini güçlendiren ve birçok önemli besin içeren bir içecektir.

Domates Sos kabukları ile pişirildiğinde likopen oranı artıp, antioksidan değeri yükselmektedir. Bu sebeple domateslerimizi kabuklarıyla işledik. Hastalıklardan korunma ve bağışıklığı güçlendirmede önemli yer teşkil eden likopeni doğal olarak gıdalardan almayı böylelikle kolaylaştırdık.

Domatesin Yan Etkileri Nelerdir?

Domatesler, düşük kalorili ve besin açısından zengin bir sebzedir. İçerdikleri likopen, C vitamini, A vitamini, potasyum ve diğer besin maddeleri ile sağlık açısından birçok fayda sunar. Bununla birlikte, domateslerin asidik özellikleri nedeniyle bazı kişilerde mide rahatsızlığına veya reflüye neden olabilir. Bu durumda, bireysel toleransınıza göre domates tüketiminizi ayarlamanız önemlidir. Ayrıca, domates ürünleri de (domates sosu, domates suyu, konserveler vb.) günlük domates alımınızı artırmanın başka bir yoludur. Ancak, özellikle domates sosu gibi işlenmiş ürünlerdeki tuz, şeker ve diğer katkı maddelerine dikkat etmek önemlidir.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
acılı domates sosu nasıl yapılıracılı domates sosu tarifiacılı domates sosu nasıl yapılırkahvaltılık acılı domates sosu nasıl yapılıracı biberli domates sosu nasıl yapılırev yapımı acı sos nasıl yapılıracılı domates sosu kışlıkacılı domates sosu k
BENZER ÜRÜNLER
Yeni Sezon Ürünü
  
  
Organik Acılı Domates Sosu
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.