0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Domates%20Salçası
  • Organik%20Domates%20Salçası
Organik Domates Salçası
Ürün Kodu : 697
137.25 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
450gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Domates Sosu– Organic Tomato Sauce

Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Ata tohumu Organik sertifikalı  Domateslerden elde edilmiş geleneksel yöntemlerle  katkısız organik olarak üretilmiş ,güneşte bekletilerek ve paketlenmiştir. Taze ve zamanında hasat edildiğinden  içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

İçindekiler : Organik %97 Domates %3 KayaTuzu

Domates Salçası içerisinde Hangi vitaminler vardır?

Organik domates salçasının yapısında birçok vitamin ve mineral bulunmaktadır. Organik domates salçasında A vitamini, B1 vitamini, B2 vitamini, C ve K vitaminleri mevcuttur. Bunların yanı sıra niacin, demir, potasyum, karbonhidrat gibi bileşiklerde yer almaktadır. Bu vitamin ve mineraller vücudumuzun elzem ihtiyacını karşılar. Ayrıca salçanın içeriğinde yer alan likopenin sağlığımıza katkısı tahmin edilenden çok daha fazladır.

Domates Salçası Faydaları Nelerdir?

Vücudumuz yapısı gereği kendiliğinden likopen ihtiyacını karşılayamaz. Vücudumuzun hastalıklardan korunması için likopen ihtiyacını yediğimiz besinlerden karşılamak zorundayız. İhtiyacımız olan likopeni en iyi şekilde karşılayacak ürünlerden birisi de domatestir.Likopen ihtiyacımızın büyük oranını domatesten karşılamamız mümkün olmaktadır. Çünkü domates vücudumuzun %85 oranında likopen gereksinimini karşılamaktadır. Organik domates salçası yiyerek gerekli likopenin büyük çoğunluğunu almış oluruz. Bunun sebebi ise içeriğinde katkı maddesi ve kimyasal bulundurmuyor olmasıdır. Ayrıca organik domatesten yapılan domates salçası yemeklerimize fazlasıyla lezzet vermektedir. Aynı zamanda organik salçasının tüketmek prostat kanserini önlememize yardımcı olur.

Domates salçası, içerisinde bulunan az ya da çok suyun çıkarılmasını içeren farklı yöntemlerle elde edilen domates işlemenin bir türevidir, böylece küspe ve içerdiği besin maddeleri konsantre edilir.Kardiyovasküler hastalık risk faktörleri üzerinde likopen bazlı takviyelerin kullanımına göre daha büyük bir etkiye sahiptir. Kesinlikle Organik sertifikalı ürünlerden yapılan salça tüketilmelidir. Domatesleri ve türevlerini çeşitli ve dengeli bir diyetle tüketmek, önemli makro ve mikro besinlerin kaynağı olarak bizi ciddi patolojilerin başlangıcından korumaya yardımcı olur.Tipik asitliği nedeniyle gastroözofageal reflü veya özofajit durumunda ve böbrek yetmezliğinde veya yüksek potasyum nedeniyle böbrek hasarı varlığında dikkatli olun.Domates salçası, bu alerjiden muzdarip kişilerde kaçınılması gereken önemli miktarlarda nikel içerir.

Ayrıca domates salçası, enfeksiyonlar, grip, soğuk algınlığı vb. önlemek ve önlemek için bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve savunmayı artırmaya yardımcı olur. Domates, C, A, B, D ve K vitaminlerinin yanı sıra antioksidanlar, potasyum, kalsiyum, fosfor ve demir açısından zengindir.

Domatesin Yan Etkileri Nelerdir?

Domatesler, düşük kalorili ve besin açısından zengin bir sebzedir. İçerdikleri likopen, C vitamini, A vitamini, potasyum ve diğer besin maddeleri ile sağlık açısından birçok fayda sunar. Bununla birlikte, domateslerin asidik özellikleri nedeniyle bazı kişilerde mide rahatsızlığına veya reflüye neden olabilir. Bu durumda, bireysel toleransınıza göre domates tüketiminizi ayarlamanız önemlidir. Ayrıca, domates ürünleri de (domates sosu, domates suyu, konserveler vb.) günlük domates alımınızı artırmanın başka bir yoludur. Ancak, özellikle domates sosu gibi işlenmiş ürünlerdeki tuz, şeker ve diğer katkı maddelerine dikkat etmek önemlidir.

Organik Domates Salçasında Bulunan Likopenin Faydaları Nelerdir?

Kemik erimesi ihtimalini azaltır. Eğer akciğerde iltihap var ise iltihaplanmayı onarır. Astım hastalığına yakalanma olasılığını azaltır. Cildimizin oksijeni en iyi ve en etkili biçimde kullanmasına sebep olur. 


Besin Değerleri


100 gr1 Çorba Kaşığı (Tepeleme)
Karbonhidrat (g)12.92.58
Protein (g)4.50.9
Yağ (g)0.20.04
Lif (g)2.80.56
Kolesterol (mg)00
Sodyum (mg)24048
Potasyum (mg)1150230

100 gr1 Çorba Kaşığı (Tepeleme)
Kalsiyum (mg)489.6
Vitamin A (iu)21743.4
Vitamin C (mg)387.6
Demir1.60.32

Domates salçasının 100 gramında 74 kalori bulunmaktadır. Domates salçasının 1 çorba kaşığı (10 gr) 7 kalori, 1 tatlı kaşığı (5 gr) 4 kaloridir. Domates salçasının 100 gramı 12.9 gram karbonhidrat, 4.5 gram protein, 0.2 gram yağ, 2.8 gram lif içermektedir.

Domates salçası, yapılırken doğranıp, suda kaynatıldıktan sonra süzüldüğü için C vitamini ve lif içeriği oldukça azalır. Yemeklere tat ve renk vermek amacıyla bir miktar kullanılabilir. Ancak tuz kısıtlaması olan bireyler doktora danışmalıdır.


Türk Gıda Kodeksi'ne uygun olarak üretilmiştir. Serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.  . Gün ışığından koruyunuz.  


Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

.

Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
domates salçası nasıl yapılırdomates salçası fiyatıdomates salçası yapımıöncü domates salçasısalçabiber salçasıdomates biber salçasıtat domates salçasıdomates salçası fiyatarıevde domates salçası nasıl yapılırdomates salçası tarifi5 kg domates
BENZER ÜRÜNLER
Yeni Sezon Ürünü
  
  
Organik Domates Salçası
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.