0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Domates%20Püresi
Organik Domates Püresi
Ürün Kodu : 627
117.75 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
600gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Domates Püresi – Organic Tomato Puree

Mevsiminde özenle toplanan ve seçilen Domateslerden elde edilmiş geleneksel yöntemlerle odun ateşinde katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. 
Taze ve zamanında hasat edildiğinden  içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. 
Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.

Domatesin Faydaları Nelerdir?

Domates sulu ve tatlıdır. Bileşiminde bolca antioksidan bulunur. Çeşitli hastalıklarla savaşılması gerektiğinde vücuda yardımcı olur. İçeriğinde kalp sağlığını iyileştirme, kanseri önleme ve güneş yanıklarına karşı koruma sağlayan ‘’likopen’’ bileşeni bulunur.Domates kalp sağlığını desteklerKanserle savaşmaya yardım eden yüksek likopen içerirKan şekeri seviyelerini düşürmeye yardım edip, diyabeti kontrol edebilmeyi sağlarGüneş yanıklarına karşı vücudu korumaya yardım edebilirBağışıklık sistemini iyileştirirGöz sağlığını korur, göz yorgunluğunu azaltırKan pıhtılaşmasını önlerVücudun su ihtiyacını karşılamaya yardım ederAntioksidan ve C vitamini kaynağıdır.Domates önemli bir vitamin kaynağıdır. Bu vitaminler arasında ilk sırada C vitamini bulunur. Ayrıca domatesin yapısında potasyum, folat ve K vitamini de bulunur. Domatesler D3 vitamininin yapıtaşı olarak bilinen provitamin D3 ya da 7-dehidrokolesterol olarak tanımlanan maddeyi yapraklarında bulundururlar. Doğal koşullarda olgun domateslerde provitamin D3 birikmez. Domateste hangi vitaminler var diye düşünüldüğünde, domatesin vitamin kaynağı olarak zengin bir bezin olduğu hatırlanmalıdır.

Domates Püresindeki domates Suyunun Faydaları Nelerdir?

Domates suyu, C vitamini, B vitaminleri ve potasyum açısından zengindir, aynı zamanda iltihabı, kalp hastalığı ve bazı kanser risklerini azaltabilen bir antioksidan olan likopen kaynağıdır. Domates suyu ve kuru domatesin faydaları oldukça fazladır. Domates suyu faydaları şu şekilde listelenebilir:Tansiyon düşürücü etkide bulunabilir.Cildinizin tazelenmesine yardımcı olur.Kanser riskini düşürür.Bağışıklık sistemini güçlendirir.Sindirim sistemi üzerinde olumlu etkileri vardır.Domates suyu vücutta ödem oluşumunu önler.Kilo verme diyetlerinde tercih edilen bir içecektir.

Domatesin Besin Değerleri Nedir?

Domatesin besin değerleri yaklaşık şöyledir:Karbonhidrat: 4.86 g,Yağ: 0.25 g,Protein: 1.1 g,C vitamini: 1.1 mg  Potasyum: 296 mg K vitamii 9.88 mcg  Folat:18.8 mcg 

Domatesin Vitamin ve Mineral İçeriği Nedir?

Domateste ne vitamini var sorusuna başta A ve B vitaminleri bulunur yanıtı verilebilir. 180 Gram ağırlığındaki bir domatesteki vitaminler ve mineraller yaklaşık şöyledir:Kalsiyum 18 mgDemir 0.5 mgPotasyum 427 mgA vitamini 75.6 mcgB1 vitamini 0.067 mgB2 vitamini 0.034 mgNiasin 1.069 mgB6 vitamini 0.144 mgFolat2 mcgC vitamini 24.7 mgK vitamini 14.2 mcg

Domatesin Kalori Değeri Nedir?

Bir domates kaç kalori sorusunun cevabı, 180 gram ağırlığında bir domates 32 kaloridir şeklinde olabilir. 

 

Domates püresi ürünümüz Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.


Bilgilendirme:

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
domates püresi nasıl yapılırtat domates püresidomates püresi ne kadar kaybatılırdomates ile neler yapılabilirorganik domates püresidomates püresi fiyatıdomates püresi nasıl kullanlılırdomates püresi ne işe yarardomates püresi fiyatıyöresel lezzet
BENZER ÜRÜNLER
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.