0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Dinkel%20Makarna%20
  • Organik%20Dinkel%20Makarna%20
  • Organik%20Dinkel%20Makarna%20
Organik Dinkel Makarna
Ürün Kodu : 802
87.00 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
300gr


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Dinkel Makarna – Organic Dinkel Pasta


Anadolu topraklarında yetişen en eski antik buğday türlerinden olan Dinkel;  Kızıl buğday olarak da bilinir. Genetik yapısı ile oynanmamış ve gluten oranı düşük, lif oranı yüksektir. Almanya'da Dinkel, Anadolu'da kızıl buğday olarak bilinir. Taş değirmende öğütülerek elde edilmiştir.

Dinkel Unu Nedir, Ne İşe Yarar? 

Dinkel (Kızıl Buğday), maden çağından kalma ve yaklaşık olarak 9000 yıl önce Asya’da kendiliğinden yetişen bir tür buğday olma özelliği taşımaktadır. Dikel buğdayı aynı zamanda bütün buğday türlerinin atası olarak kabul edilmektedir. Konya ilinin Çumra ilçesinde Alacahöyük’te (MÖ 6000-5500) gerçekleştirilen arkeolojik kazılar esnasında bulunan antik dikel buğday tohum kalıntılarına göre, ilk olarak ortaçağda insanlar tarafından ekilmeye başlanmış olduğu anlaşılmaktadır. Bölgede gerçekleştirilen kazı çalışmaları neticesinde bulunarak incelenen dinkel buğday tohumlarının, gerekli incelemelerin yapılmasından sonra tekrar Konya ovasında Anadolununözü firması tarafından ekimine başlanmış ve ÇATAL HÖYÜK KIZIL BUĞDAY Tescili altına alınmıştır.

Mevsiminde özenle hasat edilen  Dinkel Buğday Unundan  katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Taze ve zamanında hasat edildiğinden içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz. Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir. 

Dinkel Unu - gluten ilişkisi Nedir?

Dinkel unun içeriğinde bulunan mevcut protein yapısı daha kırılgan ve çözünebilir olduğu için esasında dünyadaki en düşük gluten oranına sahip olması özelliği bakımından çölyak hastalarının tüketimine %92 oranında uygun olduğu FDA tarafından belirtilmiştir. FDA nın bu tüketim için koşmuş olduğu şart ise Dinkel Unu'nun öğütülme işleminin gerçekleştirildiği alanda başka bir tahılın öğütülmemiş olmasıdır. Fakat bu şekilde 0 Dinkel Unu olarak ifade etmeye şart koşmuş durumdadır.Bu anlamda dinkel unun sahip olduğu Gluten oranın son derece düşük seviyelerde olduğu kolaylıkla söylenebilir. Bu bakımdan çöl yak hastalarının tüketebilecekleri besin kaynakları arasında yerini almaktadır.

Dinkel Besin Değeri  Nedir?

100 Gramında % Günlük Değer Kalori 337 kcal% 16.3 Şeker 0.5 g % 1.7 Karbonhidrat 68 g % 21.9 Doymuş Yağ 0 g Yağ 1 g % 2.2 Lif 10 g % 40.8 Tuz 0.1 g % 1.7 Protein 9 g % 17.0 dır.

Dinkel Ununun ve Makarnasının Faydası Nedir?

Dinkel (spelt) tam buğday unları diğer buğday unlarına göre vitamin ve mineral bakımından daha zengindir. Sağlık açısından kullanımı faydalı olan dinkel (kızıl buğday) tam buğday unu, hücreleri yenilemekte, sinir sistemini düzenlemekte ve bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. Guluten oranı çok düşüktür. Kızıl buğdayın normal buğdaya olan en büyük farkı vücutta allerjı veya hassaslık yaratmamasıdır. Özellikle sindirim sistemine oldukca iyi gelen bir buğday türüdür. 

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme: Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir. Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir. Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Ürün Etiketleri
dinkelmakarnasıburgumakarnamakarnatarifisoslumakarnamakarnanasılyapılırdinkelmakarnanasılyapılırdinkelmakarnatarifidinkelunuglutensizmidinkelmakarnasosuorganikdinkelmakarnadinkelmakarnanasılyapılırkatkısız
BENZER ÜRÜNLER
Yeni Sezon Ürünü
  
  
Organik Sebzeli Dirsek Makarna
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.