0332.238.80.80
  0554 708 80 80
Kategoriler
Organik Gıdalar
Para Birimi Seçimi
  • Organik%20Dinkel%20Ekmek
  • Organik%20Dinkel%20Ekmek
Organik Dinkel Ekmek
Ürün Kodu : 794
131.50 TL   +Kdv
Yeni Sezon Ürünü
Gramajlar
650gr
2-3 Gün İçerisinde Kargoya Teslimat


Bu ürün Organik ve sertifikalı olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.


https://www.anadolununozu.com/kurumsal/organik-urun-sertifikalarimiz

Organik Dinkel Ekmek – Organic Dinkel Bread
Mevsiminde özenle hasat edilen ve seçilen Dinkel Buğday Unundan  katkısız organik olarak üretilmiş ve paketlenmiştir. Taze ve zamanında hasat edildiğinden içinde bulunan vitaminler ve faydalı diğer elementler korunur. Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilmiştir. İçerisinde Hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermemektedir. Güvenerek alabilir, tüketebilirsiniz. Tavsiye ederiz.
Organik ve sertifikalı ürün olup 5262 sayılı Organik Tarım Kanununa 18/08/2010 tarihli ve 27676/2010 numaralı ORGANİK TARIMIN ESASLARI VE UYGULANMASINA İLİŞKİN YÖNETMELİK ’e uygun olarak üretilmiştir.

Zorlu iklim koşullarına ve tahıl zararlılarına karşı doğal yapısından dolayı dayanıklıdırManganez, fosfor, niasin, lif, protein, doymamış yağ asitleri içermektedirMinerallerce ve vitamince oldukça zengindir(normal buğdaydan yaklaşık %25 daha fazla)Düşük gluten içeriğine sahiptirOleik asitçe zengin, demiri bağlayan fitik asitçe düşük kompozisyondadır.Genetiği değiştirilmemiştir(Dünyada bu özelliği gösteren 3 buğday türü bulunmaktadır)Lif oranının yüksek olması nedeniyle tokluk hissi yaratır. Bu nedenle diyetisyenlerin favori besinlerinden birisidir.

Dinkel Faydaları Nelerdir?

Dinkel (spelt) tam buğday unları diğer buğday unlarına göre vitamin ve mineral bakımından daha zengindir. Sağlık açısından kullanımı faydalı olan dinkel (kızıl buğday) tam buğday unu, hücreleri yenilemekte, sinir sistemini düzenlemekte ve bağışıklık sistemini güçlendirmektedir.Gluten miktarının çok düşük olması, Almanya’da çölyak hastaları için de belirli düzeyde kullanabilir olduğunu belirtmektedir. Bununla beraber glisemik indeksi de düşüktür. Bu durum diyabet hastaları için tüketilebilme özelliğini arttırır. Fosfor, demir gibi minerallerce zengin olması kas, sinir , karaciğer sağlığını destekler.Spelt unu, yaygın olarak “Tip” olarak bilinen üç farklı incelik derecesinde mevcuttur: Tip 630, Tip 812 ve Tip 1050. Bu sayı, unun kaç mineral içerdiğini gösterir. Tip 630 buğday unu bu nedenle 100 gramda 630 miligram mineral içerir. Tip numarası yüksek olan buğdayın mineral oranı da daha yüksektir.

Dinkel(Spelt) Buğdayı Besin Öğeleri Nelerdir?

T. Spelta yaklaşık % 62 karbonhidrat, % 9,2 lif, % 17 protein, % 2,7 yağ ve mineraller, vitaminler ile silika içerir. Ayrıca Enerji (100 g için) 337 kcal / 1406 kJ.

Dinkel Guluten değeri Nedir?

Normal buğdaya göre vitamin mineral açısından daha zengin, kalori bakımından fakir ve sindirimi daha kolaydır. Çok iyi bir lif kaynağıdır. Atalık Kavılca, Siyez, Karakılçık buğdayları gibi eser miktarda gluten içerir.Genetik yapısı ile oynanmamış ve gluten oranı düşük, lif oranı yüksektir.Bu konu aslında dinkeli diğer yabani buğdaylardan ayıran en temel meseledir. FDA çölyak hastalarının %92 oranında dinkeli tüketebileceğini söylemektedir. 

Uyarısı : Ürünümüzde tespit edilmiş alerjen riski yoktur.

Bilgilendirme:

Ürünle ilgili daha ayrıntılı bilgi ve iletişim için info@anadolununozu.com  'a mail atabilirsiniz.

Tüm Ürün açıklamalarımız  genel bilgilendirme için tasarlanmıştır. Kesinlikle tıbbi yardım, tıbbi tanı, ya da tıbbi tedavi amaçlı değildir.
Firmamız ürünlerinde İlgili yasa ve yönetmelikler gereği bitkisel destek ürünleri ile ilgili, hastalık adı veya endikasyon belirterek tanıtım yapılmamaktadır. Ürünlerimiz ilaç değil; bitkisel takviye niteliğindedir.

Firma olarak tüm ürünlerimizde yaptığımız indirim fiyatları, kampanyalı satış fiyatları bayi ve tüm mağazalarımız'da  geçerli değildir.

 

Bu ürün için taksit yapılmamaktadır.
Kargoya Veriliş
2-3 Gün İçerisinde Kargoya Teslimat
Kargo Firması
Yurtiçi Kargo
Kargo Çıkış Bölgesi
Konya
Teslimat Detayları
Ürünümüz el yapımı olduğu için hazırlanması ve taze olarak size gelmesi için kargoya teslimat 2-3 iş günü sürebilir.
İade/İptal Detayları
Gıda Ürünlerinde İade Yoktur.
Ürün Etiketleri
dinkelekmeğinedirdinkelunuglutensizmidinkelununedemekdinkelneredeyetişirdinkelekmeğitarifidinkelekmeğinasılyapılırdinkelekmeğifaydalarıdinkelekmeğikaloritaşdeğirmen
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.